Intervjuu

VOLDEMAR KUSLAP: Mis mees see on, kes kodu ei hoia?

VOLDEMAR KUSLAP: Mis mees see on, kes kodu ei hoia?

"Mis mees see on, kes kodu ei hoia? Kooseluks on aga vaja lihtsalt teineteise mõistmist. See on ääretult oluline," ütleb peagi 80. sünnipäeva tähistav laulja Voldemar Kuslap, kes on oma abikaasaga pool sajandit koos olnud. Õnneliku kooselu aluseks on teineteisega arvestamine ja austamine, leiab Kuslap.

Trammitee päästeingel Mikk Pääru: Pidime tegema üleöö kümme korda rohkem!

Trammitee päästeingel Mikk Pääru: Pidime tegema üleöö kümme korda rohkem!

Vapper teedefirma päästis Tallinna trammitee ehituse, sest nagu välk taevast tuli teade, et nende lepingupartner läheb pankrotti. Firma pidi leidma üleöö uued töömehed ning tegelema kogu projektiga A-st Ü-ni. "Kindlasti peab see trammitee vastu aastakümneid, konstruktsioon on väga hea ja tugev," lausub AS TREF Nord juhatuse liige Mikk Pääru, kelle sõnul töötas objektil sadu ehitajaid.

MERLE KARUSOO: Üleilmastuv maailm liigub kuristikku

MERLE KARUSOO: Üleilmastuv maailm liigub kuristikku

"Telemaja kaitsmise ajal oli meil kaamera kaasas ja me filmisime inimesi, ka sülelapsi, kes seal olid. Väga põnev oleks nad nüüd üles leida," rääkis legendaarse Pirgu mälusektori kauaaegse eestvedaja, lavastaja Merle Karusoo. "Mulle mõjub upitamisena, kui palju kirjutatakse, mida keegi tegi selleks, et võime nüüd jälle hümni laulda, sest kirjas on teod, mitte inimese lugu ise."

AIN JÄRVE: Kadrioru park üllatab unikaalse hobuste trepi ja 300-aastaste roosidega

AIN JÄRVE: Kadrioru park üllatab unikaalse hobuste trepi ja 300-aastaste roosidega

Kadrioru park tähistab tuleval aastal oma 300 aasta juubelit ning tahab end ehtida pidurüüsse haruldaste, nüüdseks peaaegu välja surnud barokiaegsete kahevärviliste roosidega, mida on kujutatud Kadrioru lossi laes. "Kadrioru pargi õnn on, et kõik järgmised aednikud on respekteerinud oma eelkäijate tööd ja uued sajandid on liidetud uute kõrvale, mitte pole tehtud vana ümber," rääkis Kadrioru pargi juhataja Ain Järve.

JUHAN KIVIRÄHK: Konkureeriv nimekiri rööviks Keskerakonnalt hääli, see oleks väga vastutustundetu!

JUHAN KIVIRÄHK: Konkureeriv nimekiri rööviks Keskerakonnalt hääli, see oleks väga vastutustundetu! (6)

"Konkureeriv valimisnimekiri saaks röövida hääli ainult Keskerakonnalt endalt, seega on tegemist selgelt erakonna vastu tegutsemisega," leiab sotsioloog Juhan Kivirähk, kelle sõnul oleks see hea uudis üksnes teistele erakondadele. "Isiklikest ambitsioonidest ja edevusest lähtuv eraldi valimisnimekirjaga väljatulek oleks väga vastutustundetu, 1 + 1 ei annaks tulemuseks kokku 2." 

RIHO RÕÕMUS: Lauluväljak on koht, kus unustatakse vaen

RIHO RÕÕMUS: Lauluväljak on koht, kus unustatakse vaen

"Need, kes muidu omavahel kisklevad, istuvad siin kõrvuti ja valavad koos pisara," nendib Tallinna lauluväljaku direktor ja ansambli Vanaviisi liige Riho Rõõmus, kelle sõnul ootab lauluväljaku alatulevikus ees uuenduskuur. "Tuleb leida uusitõmbenumbreid, samas säilitada selle paigaerilisus," lisab ta.

TALLINNA PARIM LASTEKAITSJA: Mured saavad alguse laste kuulamata jätmisest

TALLINNA PARIM LASTEKAITSJA: Mured saavad alguse laste kuulamata jätmisest

"Sellist suhtumist leidub tegelikult veel hästi palju, et mina sain ju samuti kodus peksa ja minust kasvas päris normaalne inimene," ütleb äsja Tallinna parimaks lastekaitsetöötajaks tunnistatud Marit Pauk, kelle sõnul on üks raskem osa  lastekaitsja töös panna vanemad laste muresid ära kuulama ning mõistma, et arm aitab enam kui hirm.

JÜRI RATAS: Palgad peavad tõusma nii, et ka enne palgapäeva saaks osta soovitud toitu

JÜRI RATAS: Palgad peavad tõusma nii, et ka enne palgapäeva saaks osta soovitud toitu (8)

"See on üsna eestlaslik, et kui naabrimees või -naine on oma aias midagi suurt korda teinud, siis naaber kohe ei kiljata, et sa oled tubli," lausub peaminister Jüri Ratas. "Aga juba see, kui me enam ei riidle naabritena või ühiskonnas omavahel – ka see on väga suur edasiminek." Ratase sõnul on ka Keskerakonna kauaaegne esimees Edgar Savisaar talle öelnud, et tal on väga hea meel, et Keskerakond on peaministripartei.

LINNA OMBUDSMAN JÜRI KALJUVEE: Ametnik ei tohi olla kurja näoga ülemus

LINNA OMBUDSMAN JÜRI KALJUVEE: Ametnik ei tohi olla kurja näoga ülemus

Sõle tänaval oli pankrotti läinud arendaja ehitanud kümme aastat tagasi mitu uut maja, mille elanikele pidime tagantjärele ehitusloa hankima. Keemia tänaval oli igakevadine üleujutus, jõudsime kokkuleppele linna kommunaalametiga ja vesi hakkas ära voolama, kirjeldas linna ombudsman Jüri Kaljuvee muresid, millega inimesed tema poole pöörduvad. "Vahel aga ei taha ametnikud oma vigu tunnistada ega neid heaks pöörata."

TALLINNA HEATEO AUHINNA SAAJA: Nutiajastu on pannud rohkem tööõpetuse tundi hindama!

TALLINNA HEATEO AUHINNA SAAJA: Nutiajastu on pannud rohkem tööõpetuse tundi hindama!

"Ütlesin ühele viienda klassi lapsele, et mine võta nurgast saag, ja tema küsis, et aga mis asi see saag on," meenutab tööõpetuse õpetaja Jürgo Nooni, kes sai auhinna selle eest, et on teinud õpilastega lasteaialastele istutuskaste ja linnumaju. Nooni sõnul ei oska lapsed enam kätega tööd ning neid ei lasta ka õue maailma avastama: "Ühiskonnas on praegu ju selline suhtumine, et kui laps on õue aetud, siis on ta kindlasti mingisugust pahandust teinud."

Meeli Miidla-Vanatalu: 1000 eurone miinimumpalk aitaks kõigil end väärtustatult tunda

Meeli Miidla-Vanatalu: 1000 eurone miinimumpalk aitaks kõigil end väärtustatult tunda (3)

"Kõige raskemas olukorras on need inimesed, kes käivad tööl osalise tööajaga. Kui sa saad ikka pool praegusest töötasu alammäärast, siis on hakkama saada ikka väga keeruline," ütles Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelvalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu, kelle sõnul on töötajate suurimateks muredeks jätkuvalt töölepingu puudumine ja väljateenitud palga maksmata jätmine. 

Maailma lionite juht Robert E. Corlew: keskklass on välja tõrjutud ja rikkad saavad üha rikkamaks!

Maailma lionite juht Robert E. Corlew: keskklass on välja tõrjutud ja rikkad saavad üha rikkamaks! (2)

"Oleme töötanud ka maavärinate ja tsüklonite piirkonnas, aidates otsida kadunud inimesi," lausub maailma suurima heategevusorganisatsiooni, Lions-klubide juht Robert E. Corlew ehk Bob, nagu ta end kodusemalt kutsuda lubab. Tema sõnul pole vahet, kus riigis nad head teha üritavad: "Kas maad juhib kuningas või diktaator, kas maa on demokraatlik või mitte, on see kapitalistlik või sotsialistlik riik – meie eesmärk on teha head ja teenida inimesi."

PIANIST KALLE RANDALU: Oma kultuuri eest mitte hoolitsedes võime kohe rahvamuuseumisse kolida

PIANIST KALLE RANDALU: Oma kultuuri eest mitte hoolitsedes võime kohe rahvamuuseumisse kolida (2)

"Meil öeldakse ohtlikult tihti paljude asjade, näiteks emakeelse hariduse ja oma kultuuri rahastamine kohta, et see ei ole riigi ülesanne," nentis tuntud pianist Kalle Randalu Pealinnale antud intervjuus. "Me ei tohi taandada seda puht kasutoomisele. Võime jääda oma lippu lehvitama ja ka silt "Eesti" võib veel kaua elada, aga kui me kaotame ära olulised osad kultuurist, võime kõik kohe Eesti Rahva Muuseumisse sisse kolida."

Süüria perekond Tallinnas: Assad on tapnud tuhandeid ja piinanud ka lapsi

Süüria perekond Tallinnas: Assad on tapnud tuhandeid ja piinanud ka lapsi (12)

"Kui me sõitsime väikese laevaga üle Vahemere, algas jube torm – lained olid nii kõrged, et pidin lapse nööriga enda külge siduma, et ta üle parda ei kukuks. Järsku jäi mootor keset merd seisma ja laev hakkas lekkima," meenutas hirmsat teekonda intervjuus Pealinnale süürlane Mustafa Rihawi, kes juba umbes kümme kuud elab perega Tallinnas.

Maaeluminister Tarmo Tamm: "Valitsus selleks ongi, et kriisi ajal appi tulla. Alati on lihtsam toetada kui taastada."

Maaeluminister Tarmo Tamm: "Valitsus selleks ongi, et kriisi ajal appi tulla. Alati on lihtsam toetada kui taastada."

Maaeluminister Tarmo Tamm on näinud paremaid ja halvemaid aegu: lapsepõlves tuli vahel kannatada tühja kõhtu, kuid seda paremini saab ta aru, kui suur väärtus on maal ja kui palju tööd on pandud mõnda pealtnäha tavalisse toiduainesse. Ta usub, et praeguseks on maaelu allakäigule lõpuks pidurid peale saadud. "Ma näen optimismi investeeringuplaanide kaudu, mida põllumehed peavad," ütleb Tamm. Valitsus tahab nüüd maksta põllumeestele 16,2 mln eurot toetust.

HEIDO VITSUR: "Ainuõiget" majanduspoliitikat oleks tulnud muuta juba tosin aastat tagasi

HEIDO VITSUR: "Ainuõiget" majanduspoliitikat oleks tulnud muuta juba tosin aastat tagasi (2)

"Kui välismaalased oleksid avameelsed, siis nad ei kiidaks, et "oi, kui tore e-riik teil on", vaid ütleksid, et "te näete üsna samamoodi välja nagu teie kõrval olev suur Venemaa, teie arusaamad ja tõekspidamised ning ettekujutus maailmast sarnaneb sealsega rohkem kui läänemaisega"," rääkis presidendi majandusnõunik Heido Vitsur, kelle sõnul Eesti on seni käitunud nagu ühepäevaliblikas, lootes, et probleemid lahenevad iseenesest, ilma suurema ühiskondliku ja sotsiaalse pingutuseta.

PEAPIISKOP URMAS VIILMA: Edu võib saavutada ka headusega, mitte karjääri nimel üle teiste inimeste laipade minnes

PEAPIISKOP URMAS VIILMA: Edu võib saavutada ka headusega, mitte karjääri nimel üle teiste inimeste laipade minnes (27)

"Kui me jätame ära ehitud kuuse, hapukapsa, verivorsti, tulukesed, jõuluvana ja kingitused – kas meil oleks sel juhul üldse jõuludel üksteisele midagi üle anda?" küsib EELK peapiiskop Urmas Viilma, kelle sõnul peaks välise sära asemel jõudma jõulude tuumani. "Me peaksime kogu aeg head olema ja küsima endalt, mida õigupoolest peame eduks – kas teha üle laipade kiiresti ja jõuliselt karjääri, et saada paremat palka, või saavutaksime sama tulemuse tegelikult läbi hoolivuse ja armastuse."

ERNITS: Lekitamise kriminaliseerimine oleks ainuke viis meediapeksu vältida

ERNITS: Lekitamise kriminaliseerimine oleks ainuke viis meediapeksu vältida (7)

"Mina sain täna peaprokuröri Lavly Perlingu vastusest aru, et isegi sel avalikkuse ette paisatud teabel kui mitu tabletti keegi härrasmees võtab võib olla oluline seos kohtuasjaga. Minu meelest ta õigustas kaudselt materjalide leket," lausub eksajakirjanik ja Riigikogu liige Peeter Ernits, kelle sõnul tuleks selleks, et väljaanded ei saaks inimeste kannatusi ja saatust müüki panna, lekitamine kriminaliseerida. "Lekke üks ühele avaldamine pole uuriv ajakirjandus. Kaua me käitume põhimõttel, et kui süüdi ei saa mõista, siis meediapeks kulub ikka ära?" küsib ta.

Märt Sults unistab laste tivolist Paljassaare lahes

Märt Sults unistab laste tivolist Paljassaare lahes

Riigikogu liige Märt Sults unistab endiselt kolmest tehissaarest Paljassaare lahes, kus saaks konverentse korraldada, pidu pidada ja lõbustuspargis aega veeta. Saarele pääseks ka läbi tunneli ning auto saaks jätta mitmekordsesse maa-alusesse parklasse.

AASTA ÕPETAJA KATRIN SOIKA: Ükski ettevõtja ei taha arglikku töötajat

AASTA ÕPETAJA KATRIN SOIKA: Ükski ettevõtja ei taha arglikku töötajat

"Kindlasti ei tohiks õpetaja tekitada õpilases sellist stressi ja pinget, et õpilased meid kardaks," lausub Talinna aasta gümnaasiumiõpetajaks valitud Katrin Soika, kes on Gustav Adolfi gümnaasiumi keemiaõpetaja. "Klassis peab olema töine vaikus, mitte hirmu vaikus. Kui õpilased pigem kardavad küsida, siis takistab see väga palju õppimist. Ka ükski ettevõtja ei taha ju töötajat, kes kardab leida julgeid lahendusi."

SAVISAAR: Noorte juhitud erakonnad on hakkama saanud vaid võimu võtmise, mitte juhtimisega

SAVISAAR: Noorte juhitud erakonnad on hakkama saanud vaid võimu võtmise, mitte juhtimisega (5)

"No nähtavasti ei osata teisiti kui jõuga – mina püüan ikkagi tarkusega," lausub volikogu poolt ametisse nimetatud Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar Pealinnale antud intervjuus. "Ilmselt teiste erakondade noorte hulgas heidetakse meie noortele ette, et miks nad pole Savisaarest jagu saanud, et nad on nii nõrgad ja vaesekesed. Samas pole noorte juhitud parteid täna suutnud veel midagi ära teha peale võimule tulemise. Neil pole ideid."

HEINZ VALK RIIGIEELARVEST: Tasakaal on olulisem kui rahva heaolu

HEINZ VALK RIIGIEELARVEST: Tasakaal on olulisem kui rahva heaolu

"Praegusel hetkel on meie riigieelarve koostamisel saanud pühaks lehmaks tasakaal," rääkis Rahvarinde asutajaliige Heinz Valk, kelle sõnul see, milliste kärbetega eelarve tasakaalu tuua, pole valitsuse jaoks oluline. "Lakkamatult on kärbitud meie sisejulgeolekut, kuigi politseinikud ja päästjad on kogu rahva jaoks olulised. Samuti teeb Valgule muret paduliberaalne maailmavaade, sest kõik inimesed ei suuda elus edukalt hakkama saada. "Vaesematest peredest pärit lapsed ei tohi kannatada sotsiaalset ahistamist. Iga laps on meile Eestis oluline, eriti meie demograafilises olukorras.

Anne Veesaar: tihti mõistetakse inimene süüdi juba enne, kui ta süü on kindlaks tehtud!

Anne Veesaar: tihti mõistetakse inimene süüdi juba enne, kui ta süü on kindlaks tehtud!

"Pidin taluma kahtlustusi ning mu vastu algatati kriminaaluurimine," meenutab näitleja Anne Veesaar aega oma elus, kui teda süüdistati riigiteatri raha kantimises oma erateatrisse. Nüüd mängib Veesaar katoliku kooli kahtlustavat direktrissi näidendis "Kahtlus", mida Veesaar juhtunu tõttu mõistab. "Tavaliselt mõistetakse inimene süüdi enne, kui ta süü on kindlaks tehtud. Kui selgub, et sa ei olegi süüdi, siis pärast ei huvita see kedagi. Ka mina oleks pidanud toona selja sirgu ajama ja ütlema, et tõendage, mis mu süü õieti on," lisab ta.

PRESIDENDIKANDIDAAT MAILIS REPS: Me ei tohi end mõelda väikeseks ja vaeseks!

PRESIDENDIKANDIDAAT MAILIS REPS: Me ei tohi end mõelda väikeseks ja vaeseks! (5)

"President peab olema rahva jaoks emotsionaal-selt kohal – kui inimesed tunnevad, et keegi valetab või on nendega ebaõiglane, siis president ütleb selle välja," leiab presidendikandidaat Mailis Reps, kelle sõnul tuleb kõigile inimestele olenemata sünnikodust anda võimalus väärikaks eluks ja vanaduspõlveks. "Praegu me lihtsalt koonerdame ja kärbime ning teeme end nii väikeseks ja vaeseks," lisab ta.

LASTEAEDNIK: Miks töötavad koolitatud väikelaste õpetajad lasteaia asemel hotelli vastuvõtulauas?

LASTEAEDNIK: Miks töötavad koolitatud väikelaste õpetajad lasteaia asemel hotelli vastuvõtulauas?

"Noored sakslastest praktikandid on meie lasteaiast vaimustuses. Eesti lasteaedade tugiteenused on ainulaadsed maailmas, meil on eraldi muusikaõpetus ja liikumisõpetus, mida mujal pole. Aga sellest tahetakse loobuda," ütleb linnalt tubli töö eest raemedali saanud lasteaiajuhataja Leelo Nairismägi. "Haridusministeeriumi ametnikud on tahtnud kogu aeg midagi muuta, aga see muutmine ainult muutmise enda pärast on kurjast. Me ei pea igas asjas teisi matkima."

ABITELEFONI ARGIPÄEV: Bussiga üksi sõitev koer ja asfaltis kinni naine

ABITELEFONI ARGIPÄEV: Bussiga üksi sõitev koer ja asfaltis kinni naine

"Korra teatas üks inimene, et soovib oma elutee lõpetada," meenutab Tallinna abitelefoni 1345 juubeli puhul antud intervjuus häirekeskuse üks staažikam töötaja Griseldis Kuivkaev. "Ma teatasin kohe politseisse ja õnnetust ei juhtunud." Aga abitelefon aitab ka väiksemate murede puhul, näiteks kui keegi on linnatorni või kalmistule kinni jäänud.

USA sisepoliitika ekspert: Trump suudab rahulolematu lihtrahva raevu enda eduks ära kasutada

USA sisepoliitika ekspert: Trump suudab rahulolematu lihtrahva raevu enda eduks ära kasutada (2)

"Globaliseerimine on üldise heaolu kasvuga koos kahjuks toonud kaasa ka ebavõrdsuse kasvu paljudes majandustes. Donald J. Trump on suutnud tegelikult seda raevu, mis teistest maha jäänud vähemusel on tekkinud, kuidagi rakendada," rääkis USA sisepoliitika ekspert Andreas Kaju Pealinnale. "Trump kehastab oma absurdses karikatuursuses täiuslikku vastandit poliitilise süsteemile. Ta on elitaarne miljardär, kes einestab kuldserviisidest ja pole kunagi elus pidanud väga lugu inimestest, kellel elus hästi ei ole läinud."

Juubilar Mati Kaal: huumorimeel hoiab hinge sees

Juubilar Mati Kaal: huumorimeel hoiab hinge sees

Üle 40 aasta Tallinna loomaaeda juhtinud Mati Kaalul täitus 3. juunil seitsmekümnes aastaring. "Minu esimesel tööpäeval soovitas üks tollal meil teeninud juudiproua, et katsu imestada, mitte vihastada. Selle sakslaste vanasõna ja juudiproua soovitusega olen püüdnud elus arvestada," avaldas Kaal moto, mille järgi elada.

KIIRABIJUHT: Tallinlaste elu kiirema päästmise nimel vajaksime kaks korda rohkem brigaade!

KIIRABIJUHT: Tallinlaste elu kiirema päästmise nimel vajaksime kaks korda rohkem brigaade!

"Kuigi Tallinna kiirabi on Londoni omast nobedam, peaks tallinlastele kiirabibrigaade olema ligi 40, aga riik ostab sisse vaid 22 brigaadi. Tallinnas on ligi kolmandiku võrra vähem kiirabi ressurssi kui mujal Eestis, meil on palju rohkem tööd, aga peame olema tugevad ja siiski hakkama saama," räägib täna 50-aastaseks saav Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas, kes pani rohkemate elude päästmise nimel kiirabiautode peale sõitma ka väga kõrge professionaalsusega arstid.

Filmilooja Arvo Kruusement: Ükskord tulevad meil kindlasti ka uued "Kevaded" ja "Viimsed reliikviad"!

Filmilooja Arvo Kruusement: Ükskord tulevad meil kindlasti ka uued "Kevaded" ja "Viimsed reliikviad"! (1)

"Eesti uuemad seebiseriaalid on lamedad ja tühjad," ütles 88-aastane režissöör Arvo Kruusement, kelle sõnul seisis 20. sajandi parimaks filmiks tunnistatud "Kevade" stsenaarium enne töösse minekut kümme aastat kapis. "Kino saaks ju ka rahvast harida, kui ei peetaks silmas ainult kassat. Paraku on praegu tähtis ainult vorm, mitte sisu – pealiskaudsus ongi praeguse ajastu nimi."

OTT LEPLAND: Pillimäng õpetab lastele kohusetunnet ja avab uksi

OTT LEPLAND: Pillimäng õpetab lastele kohusetunnet ja avab uksi

"Kõige tähtsam on ikkagi rahva armastus, kuigi ka igasugused auhinnad on toredad. Olen tänulik tunnustuse eest, mida olen inimestelt saanud," ütleb laulja Ott Lepland, kes aitab nüüd ise teisi, lüües kaasa lastele pillide jaoks raha koguvas kampaanias. "Pillimäng õpetab lastele distsipliini, järjepidevust ja kohusetunnet," leiab Lepland.

LOODUSEÕPETAJA: Üks ilusamaid asju Euroopas on Tallinna tasuta ühistransport

LOODUSEÕPETAJA: Üks ilusamaid asju Euroopas on Tallinna tasuta ühistransport

"Tallinna ja tema ümbruse suur eripära on pankrannik, mis on Põhja-Eesti üks kõige ilusamaid ja võiks kuuluda ka UNESCO maailmapärandi nimekirja," ütles loodusemees Martin Suuroja, kes plaanib linlastele matku pakkuda. "Lisaks on Tallinna eripära tammikute rohkus. Meil on loomaaed tammikus, meil on vabaõhumuuseumi ümber tammik, Kadriorg asub tammikus. Ka Kopli ots on tegelikult üks vana suur tammik, kus säilinud kaks linna võimsamat puud."

KARDIOLOOG MARGUS VIIGIMAA: Eesti arstiabi kõrge tase tuleb õdede ja arstide palkade arvelt

KARDIOLOOG MARGUS VIIGIMAA: Eesti arstiabi kõrge tase tuleb õdede ja arstide palkade arvelt (1)

"Arstide ja õdede teadmised on päris heal tasemel. Peame aga suurendama meditsiini rahastatust, muidu võib juhtuda ikkagi see, et meie arstid ja õed lähevad ära teistesse riikidesse," nentis Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse ülemarst Margus Viigimaa, kelle sõnul on eestlaste südamehaiguste suurimaks põhjustajaks vähene liikumine ning ka majandusmuredest tulenev stress. "Näiteks majanduslikult stabiilse riigi Rootsi elanikel on stressihormoonide tase palju madalam," lisas ta.

DIRIGENT TÕNU KALJUSTE: Meie väikese rahvaarvu juures on oluline olla nähtav

DIRIGENT TÕNU KALJUSTE: Meie väikese rahvaarvu juures on oluline olla nähtav (3)

"Viini klassika on üks suur kevad ja suur pidu. Ja hea tuju viib paremate mõteteni," ütles dirigent Tõnu Kaljuste sissejuhatuseks Tallinna päeva puhul toimuvale tasuta kevadkontserdile Estonia kontserdisaalis. "Tulge kuulama – väike Tallinna kammerorkester on seekordne soojendusbänd Eurovisiooni kontserdile. Saate pensionärist dirigendi juhtimisel laivis nautida Viini klassikat."

Erki Nool: mingeid kahtlasi kokkuleppeid ei olnud

Erki Nool: mingeid kahtlasi kokkuleppeid ei olnud

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimeheks valito IRList välja astunud, kuid endiselt linnavolikogu IRLi fraktsiooni kuuluv olümpiavõitja Erki Nool. Mõneti üllatuslikult esitas linnavolikogu istungil tema kandidatuuri keskerakondlane Lauri Laats. "Seda, mida räägib eelmine revisjonikomisjoni esimees Hanno Matto, et Noolest saab mugavusrevisjonikomisjoni esimees, näitab aeg. Solvumise pärast ei ole mõtet lahmida," lausus Nool.

ÜRO politseipealik: mehed takistavad naistel tippu jõudmast!

ÜRO politseipealik: mehed takistavad naistel tippu jõudmast!

"Tunnistan ausalt, et isegi praegu, sellisel ametikohal olles hoiavad mehed vahel minu eest olulist infot saladuses ja takistavad mu tööd," ütles ÜRO politseijõudude ülem Maria Appelblom. Kuna sellel nädalal on palgalõhe päev, uurisime militaarvaldkonna naiselt tema erialal töötamisega seotud raskuste kohta.

JÜRI PIHL: Kui inimest süüdistatakse, peab ta nägema tõendeid, uurimise venitamine on kuritegu

JÜRI PIHL: Kui inimest süüdistatakse, peab ta nägema tõendeid, uurimise venitamine on kuritegu (3)

Prokurör peab aru saama, et iga kriminaalmenetlus tuleb mõistliku ajaga lõpule viia, muidu on see pillav, lausa kuritegelik ümberkäimine piiratud vahenditega, ütleb endine kapo juht Jüri Pihl, kes leiab, et kui kas või näiteks 20-30% rahvale ei näi meie kriminaalmenetlus õiglane, tuleb seda muuta. Tema sõnul peavad prokurörid peeglisse vaatama, sest praeguse vajaduse prokuratuuri küüsi ja hambaid kärpida tingis nende endi lubamatu tegevus.

ÕNNEPALEE PERENAINE KARIN KASK: Tingimusteta armastus viib paari lõpuks ikka abielusadamasse

ÕNNEPALEE PERENAINE KARIN KASK: Tingimusteta armastus viib paari lõpuks ikka abielusadamasse (2)

"Kõik abielud on ju vabad ehk vaba tahtega seotud. Tingimusteta armastus viib ikka abieluni – samas kui nn vabaabielus kehtib justkui tingimus: elame koos juhul, kui ei abiellu," ütles Tallinna perekonnaseisuameti juht Karin Kask, kelle sõnul vajavad naised abielu ehk suhtes turvatunnet. "Kahjuks tundub, et Eesti mees ei taha ennast siduda. See on ka põhjus, miks aina rohkem meie tüdrukuid endale piiri tagant abikaasa leiab." Kask kutsub kõiki huvilisi 2. aprillil perekonnaseisuametisse, et leida siit kas sobiv pulmakorraldaja või imetleda kauneid pruutkleite kauni muusika saatel.

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes!

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes! (4)

"Nooruses tahtsin saada günekoloogiks ja hea meelega mängiks lavalgi veel mõnda tohtrit," ütleb peagi 85. sünnipäeva tähistav näitleja Ita Ever Pealinnale antud intervjuus. Meie lavalaudade igihaljas suurkuju on jätkuvalt särtsakas vormis ning leiab, et kuni 95. eluaastani on naise parimad aastad. "Pärast seda algab keskiga," mainib ta itsitades.

EDGAR SAVISAAR: Inimesed jäävad üha kaitsetumaks riigi vägivalla ees!

EDGAR SAVISAAR: Inimesed jäävad üha kaitsetumaks riigi vägivalla ees! (7)

"Miks mu salvestusseadmel olevat infot tahetakse hävitada? Kas sealt on näha, kes käisid Hundisilmal ajal, kui ma lamasin haiglas – kas seal on kapokaid kompromiteerivaid materjale?" küsib ametipostilt kangutatud linnapea Edgar Savisaar, kelle sõnul püütakse kohtuasjadega maha murda just opositsiooni. "Nendel üksikutel juhtudel, kui prokuratuur on sunnitud välja astuma valitsustegelaste vastu, surutakse mäss kiiresti maha. Meenutage Michali asja, aga ka Autorollot, kus Rosimannus ja Pentus õitsevad kohtus nagu kuurordis."

TALLINN TÖÖTAB AUSALT: Tallinnas on asju aetud eeskujulikult, tõestab tippadvokaatide põhjalik uuring

TALLINN TÖÖTAB AUSALT: Tallinnas on asju aetud eeskujulikult, tõestab tippadvokaatide põhjalik uuring (5)

"Uurisime, kas Tallinna tegevuses on midagigi õigusvastast. Vastus on kindel ei," lausus Martin Tamme Varuli Advokaadibüroost, mille kirjutatud sajaleheküljeline raport lükkab ümber kõik kahtlused, nagu oleks linn Edgar Savisaare vastu algatatud kriminaalasja läbivate kõmuliste episoodide puhul midagi valesti või kahtlast teinud. Vastupidi – linn seisis kindlalt vastu ebaseadusliku hoone püstitamisele Nõmmel ja kinnisvarafirma krundivahetussoovile looduskaitsealal, linn võttis selgelt odavaima pakkumise konverentsi korraldamiseks ning näiteks kultuurikatla riigihange on läbi viidud lausa eeskujulikult.

Kliima soojenemine ähvardab maailma linnu üha rohkem kuumalainete ja uputustega

Kliima soojenemine ähvardab maailma linnu üha rohkem kuumalainete ja uputustega

"Kliimamuutused toovad üha sagedasemad tervist kahjustavad kuumaperioodid ning tänavaid uputavad vihmavalangud," ütles SEI Tallinna keskuse vanemekspert Meelis Uustal. "Euroopa linnadele on kliimamuutused toonud kaks suuremat probleemi. Esimene on üha sagenevad kuumaperioodid, mis teevad eriti nõrgema tervisega inimeste olemise raskeks. Teine mure on valingvihmad ja suurenev sademehulk, mis uputavad linnatänavaid ja ajavad jõed üle kallaste."

MART SUSI: Kui keegi kaotab tervise eriarsti pika järjekorra tõttu, rikub see inimõigusi!

MART SUSI: Kui keegi kaotab tervise eriarsti pika järjekorra tõttu, rikub see inimõigusi! (2)

"Kui õnnestub tõestada, et inimene on just eriarsti pika järjekorra tõttu kaotanud tervise või elu, siis on tegu inimõiguste rikkumisega," leiab Tallinna Ülikooli inimõiguste dotsent Mart Susi, kelle sõnul pole Eesti erinevalt Soomest ühinenud ka leppega, mis keelaks igasuguse diskrimineerimise. "Meie kodanikena saaksime valitsuselt küsida: miks me ei ühine üleüldise diskrimineerimise keeluga?" rõhutab Susi, kelle eesmärk on projekti Hurmur abiga viia Tallinna Ülikool inimõiguste tippuurimiskeskusena maailmakaardile.

Jüri Pootsmann: kõige rohkem tahan aasta meesartisti tiitlit ja Eurovisioonile sõita

Jüri Pootsmann: kõige rohkem tahan aasta meesartisti tiitlit ja Eurovisioonile sõita

Eesti üks viimase aja menukaid noori muusikuid Jüri Pootsmann (21) ei karda sattuda kurikuulsasse "27 klubisse", kuhu kuuluvad 27-aastaselt meelemürkidega teise ilma läinud noored muusikud, sh üks Jüri lemmikartiste Amy Winehouse. "Mul selliseid mõtteid peas pole, mis peaks mind sinna klubisse viima," ütles Pootsman, kes kandideerib juba homme Eesti Muusikaauhindade galal 2016 lausa viiele auhinnale.

JAAN TAMMSALU: Eestis vohab kaasinimestele sõnadega haiget tegemine

JAAN TAMMSALU: Eestis vohab kaasinimestele sõnadega haiget tegemine (5)

"Tulge alla inimeste sekka, vaadake ringi, kuidas nad elavad ning oma väikeste palkade ja veel väiksemate pensionitega iga päev hakkama saavad," kutsus Tallinna praost Jaan Tammsalu riigijuhte lisaks Brüsselile senisest enam suhtlema ka oma rahvaga. "Ja tänage seda rahvast, kes tihtipeale peab oma püksirihma väga tugevasti pingutama, et selles riigis elamisväärne elu jätkuks."

Savisaar: kui ma oleks peaminister, kohtleksin Estonian Airi meeskonda väärikalt

Savisaar: kui ma oleks peaminister, kohtleksin Estonian Airi meeskonda väärikalt (3)

"Mõlemad [Kadri Simson ja Jüri Ratas] on mõnes mõttes minu õpilased, aga paraku kasvuhoonepoliitikud," ütles Edgas Savisaar Kesknädalale. "Jüri tõin pärast tema ülikooli lõpetamist nõunikuks, seejärel abilinnapeaks ja hiljem linnapeaks. Nüüd on ta juba mitmendat koosseisu ühel tähtsaimal ametikohal, mida erakond suudab pakkuda – riigikogu aseesimees. Miks ta juba teist korda järjest mind kukutada üritab, ma tõesti ei tea." Kadri Simsoni poliitilist karjääri nimetas Savisaar viljatuks. "Pärnu linnapead temast ei saanud. Riigikogu valimistel tema häältesaak viiendast kohast kõrgemale ei tõusnud." Lisaks rääkis ta intervjuus fosforiidi kaevandamisest. "Mina igatahes kavatsen seista selle eest, et Virumaa maapõu ja fosforiidivarud jääksid puutumatuks."

Huvitava Kooli eestvedaja: ma ei sallinud oma lihvitud kooli!
Intervjuu Haridus Pere

Huvitava Kooli eestvedaja: ma ei sallinud oma lihvitud kooli! (1)

"Ma ei sallinud oma kooli, sest see oli äärmiselt konformne ja lihvitud – kõik pidid olema ühesugused ja ühtemoodi," lausub Huvitava Kooli mõttekoja juhatuse liige Kersti Kaljulaid, kelle meelest peab üks õige kool olema põnev nii õpetajale kui ka õpilasele. "Ja kõige tähtsam on sõbralikkus," lisab Kaljulaid, kes pole teadlikult oma vanemaid lapsi ka eliitkooli surunud.

INGRID RÜÜTEL: Eestis on kõik poliitiliselt kallutatud

INGRID RÜÜTEL: Eestis on kõik poliitiliselt kallutatud

"See ei ole üldse hea, kui ema-isa peavad näiteks Soomes töötama, aga veelgi halvem oleks see, kui need lapsed võetakse Soome kaasa ja neist ei saaks eestlaseid," lausus Ingrid Rüütel, kelle arvates võiks kodumaa kõigile armastatud tööd pakkuda. Ka Edgar Savisaar võiks oma tööd poliitikuna jätkata. "Kui ta tunneb, et temas on jõudu ja tahtmist, siis miks mitte talle võimalust anda, ja kui valijad teda valivad – siis kindlasti," mainis Rüütel.

ADVOKAAT GLIKMAN: Eestis võib inimesi ebapädeva uurimisega lõputult marineerida

ADVOKAAT GLIKMAN: Eestis võib inimesi ebapädeva uurimisega lõputult marineerida (3)

Ebapädeva süüdistuse najal saab meil inimest kohtus lõputult  marineerida ja prokuröri pole võimalik alusetu kriminaalasja alustamise eest karistada. Inimese saab ka plaks! kuueks kuuks kinni panna ja alles kahe kuu pärast saab ta vahistuse põhjendatuse kontrolli taotleda. Need on vaid mõned näited nõukogulikust eeluurimissüsteemist, mida Eesti üks tunnustatumaid vandeadvokaate Leon Glikman nimetab lausa inkvisitsiooniliseks. "Kriminaalasjades saab meil ka kaudsete tõendite alusel süüdi mõista. Aga ühel puhul on mängus vaid raha, teisel aga inimeste saatus," on ta öelnud.

Laadimine...Laadimine...