Curly Stringsi laulja Eeva Talsi: maailmatasemel muusikuks saab töökuse ja sihikindlusega

"Suurimad vajaminevad omadused muusikule, kes soovib maailmas läbi lüüa, on töökus ja sihikindlus," ütles Curly Stringsi laulja ja viiuldaja Eeva Talsi. "Tagasilööke tuleb palju, aga nad on õpetlikud ja arenguks vajalikud. Positiivne suhtumine ükskõik, mis raskustest läbi minemisel on samuti tähtis."

Pilt: Scanpix

Curly Stringsi laulja Eeva Talsi: maailmatasemel muusikuks saab töökuse ja sihikindlusega

Kairi Ervald

"Suurimad vajaminevad omadused muusikule, kes soovib maailmas läbi lüüa, on töökus ja sihikindlus," ütles Curly Stringsi laulja ja viiuldaja Eeva Talsi. "Tagasilööke tuleb palju, aga nad on õpetlikud ja arenguks vajalikud. Positiivne suhtumine ükskõik, mis raskustest läbi minemisel on samuti tähtis."

Curly Stringsi laulja ja viiuldaja Eeva Talsi hakkas enda sõnul laulma enne kui rääkima. "Vanemad ikka räägivad, et hakkasin enne laulma kui rääkima. Näiteks kahe-aastaselt oli minu põhilaul "Täna öösel naudin elu"," lisas Talsi.

Talsi sõnul on head muusikuks saamisel oluline just töökus ja sihikindlus. "Kõik, kellel on piisavalt entusiasmi ja töötahet, suudavad tippu tõusta hoolimata vanusest. Kunagi pole liiga hilja," ütles Talsi. Tagasilööke tuleb palju, aga nad on õpetlikud ja arenguks vajalikud. Positiivne suhtumine ükskõik, mis raskustest läbi minemisel on samuti tähtis."

Lapsed saavad koos laulda

Kevadise Jazzkaare raames toimuvad Tallinnas mitmed põnevad kontserdid ja ettevõtmised. Üheks nendest põnevatest ettevõtmistest on ka 21. aprillil kell 11:00 toimuv perekontsert, kus noortel kuulajatel on võimalik laulu õppida koos Curly Stringsi lauljate Eeva Talsi ja Villu Talsiga.
Igas vanuses kuulajatele mõeldud perekontserdil jutustavad Eeva ja Villu Talsi lõbusaid lugusid oma seiklusrikkast teekonnast muusikuks saamisel, laulavad ja mängivad sinna juurde pärimuslikke laule ja pillilugusid, tutvustavad põnevaid pille ja panevad kuulajad kaasa laulma nii vanu regilaule ning loomulikult ka armastatud Curly Stringsi hitte.

Talsi sõnul on pärimusmuusikas vahva see, et õppimine käib kuulmise järgi ja matkimise teel. Seega on laulu õpetamine lihtne. "Mina laulan eest ja teised kordavad kuuldut," selgitas Talsi.

Lastele kavatsevad nad perekontserdil aga selgeks õpetada vähemalt ühe laulu. Kindlasti võiks ka ringmängude peale mõelda, aga nii suurele hulgale lastele oleks seda ilmselt raske teha.

Kvaliteetne meelelahutus maast madalast

Jazzkaare direktori ja kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on perekontserdile oodatud kõik vanuserühmad, aga soovituslikult alates 4. eluaastast, sest muusika võib olla vali.

Idee, midagi Jazzkaarel pakkuda ka väiksematele kuulajatele, on Ermi sõnul juba aastaid olemas olnud. "Jazzkaarel on järjepidevalt fookuses ka noore publiku harimine - seda nii perekontsertide, tasuta kontsertide päeva kui ka linnaruumiprojekti näol," lisas Erm.

Erm selgitas, et perekontsertide eesmärk on pakkuda lastele ja ka nende vanematele kvaliteetset meelelahutust. "Harime noort publikut jazzmuusikast ning kasvatame uusi avatud meelega teadlikke kultuurisõpru," lisas Erm ja jätkas, et Jazzkaar korraldab aastas keskmiselt 2-3 perekontserti nii Eesti kui ka välisartistidelt ning loob ka spetsiaalseid eriproduktsioone.

Erm lisas, et Jazzkaar oli aastaid enne perekontserte koostööd teinud Eesti Raadio Laste Laulustuudioga, tuues jõulude eel publikuni värskeid kontsertkavasid laulustuudio laste esitluses.

Läheb hinge

Alates aastast 2012 on Ermi sõnul Jazzkaar hakanud tootma spetsiaalselt perekontsertideks loodud kontsertproduktsioone, kus laval on professionaalsed muusikud väikestele muusikasõpradele välja mõeldud kavadega.

"Aastal 2012 esinesid Merepaviljonis Eesti lastele tuttavad Piip ja Tuut koos Taani ansambliga Djanzz, kes laulsid, mängisid ja joonistasid ning sõnu polnud kontserdil vaja, sest kõik oli niigi mõistetav," jätkas Erm.

Erm lisas, et viimastel aastatel on ka kontserdi õhtujuhi rolli täitnud lapsed ise. "See on suurt energiat ja rõõmu täis kontsert, mis ei lähe hinge ainult lastele, vaid ka nende vanemlikele jõududele," selgitas Erm.

Ermi sõnul on Jazzkaare perekontserdid ühed esimesed kontserdid, mis saavad programmis väljamüüdud, sest kvaliteetset spetsiaalselt lastele loodud kontsertprogrammi on pigem vähem. "Näeme ka saalis inimesi, kes on juba aastast-aastasse käinud kontsertidel ning kelle lapsed on vahepeal juba kooli läinud, aga ikka leiavad tee meie kontsertidele," lõpetas Erm.

Kontserte igale maitsele

20. – 29. aprill toimuv Jazzkaar ootab ka sellel aastal kontsertidele igas vanuses jazzihuvilisi.

Lisaks Eeva ja Villu Talsi põnevale töötoale pakub 29. Jazzkaar noortele muusikahuvilistele esmakordselt võimaluse saada osa rahvusvahelisest projektist "Kids Can", mis toob kokku Eesti, Taani ja Portugali noored andekad jazzmuusikud. Need noored on oma pühendumuse ja eeskujuga kahtlemata inspireerivad kõigile kuulajatele. Kohtumistest, koosmängust, uutest sõpradest ja festivali atmosfäärist saavad nad uut ainest loominguks ja hoogu muusikaga tegelemiseks. 28. aprillil kontserdil #noorjazz astuvad Vabal laval kuulajate ette kolm vaimustavat ansamblit pakkudes rohkelt musitseerimisrõõmu ja fantaasialendu.

Vaata kogu Jazzkaare programmi www.jazzkaar.ee

Laadimine...Laadimine...