Intervjuu

HEINZ VALK RIIGIEELARVEST: Tasakaal on olulisem kui rahva heaolu

HEINZ VALK RIIGIEELARVEST: Tasakaal on olulisem kui rahva heaolu

"Praegusel hetkel on meie riigieelarve koostamisel saanud pühaks lehmaks tasakaal," rääkis Rahvarinde asutajaliige Heinz Valk, kelle sõnul see, milliste kärbetega eelarve tasakaalu tuua, pole valitsuse jaoks oluline. "Lakkamatult on kärbitud meie sisejulgeolekut, kuigi politseinikud ja päästjad on kogu rahva jaoks olulised. Samuti teeb Valgule muret paduliberaalne maailmavaade, sest kõik inimesed ei suuda elus edukalt hakkama saada. "Vaesematest peredest pärit lapsed ei tohi kannatada sotsiaalset ahistamist. Iga laps on meile Eestis oluline, eriti meie demograafilises olukorras.

Anne Veesaar: tihti mõistetakse inimene süüdi juba enne, kui ta süü on kindlaks tehtud!

Anne Veesaar: tihti mõistetakse inimene süüdi juba enne, kui ta süü on kindlaks tehtud!

"Pidin taluma kahtlustusi ning mu vastu algatati kriminaaluurimine," meenutab näitleja Anne Veesaar aega oma elus, kui teda süüdistati riigiteatri raha kantimises oma erateatrisse. Nüüd mängib Veesaar katoliku kooli kahtlustavat direktrissi näidendis "Kahtlus", mida Veesaar juhtunu tõttu mõistab. "Tavaliselt mõistetakse inimene süüdi enne, kui ta süü on kindlaks tehtud. Kui selgub, et sa ei olegi süüdi, siis pärast ei huvita see kedagi. Ka mina oleks pidanud toona selja sirgu ajama ja ütlema, et tõendage, mis mu süü õieti on," lisab ta.

PRESIDENDIKANDIDAAT MAILIS REPS: Me ei tohi end mõelda väikeseks ja vaeseks!

PRESIDENDIKANDIDAAT MAILIS REPS: Me ei tohi end mõelda väikeseks ja vaeseks! (5)

"President peab olema rahva jaoks emotsionaal-selt kohal – kui inimesed tunnevad, et keegi valetab või on nendega ebaõiglane, siis president ütleb selle välja," leiab presidendikandidaat Mailis Reps, kelle sõnul tuleb kõigile inimestele olenemata sünnikodust anda võimalus väärikaks eluks ja vanaduspõlveks. "Praegu me lihtsalt koonerdame ja kärbime ning teeme end nii väikeseks ja vaeseks," lisab ta.

LASTEAEDNIK: Miks töötavad koolitatud väikelaste õpetajad lasteaia asemel hotelli vastuvõtulauas?

LASTEAEDNIK: Miks töötavad koolitatud väikelaste õpetajad lasteaia asemel hotelli vastuvõtulauas?

"Noored sakslastest praktikandid on meie lasteaiast vaimustuses. Eesti lasteaedade tugiteenused on ainulaadsed maailmas, meil on eraldi muusikaõpetus ja liikumisõpetus, mida mujal pole. Aga sellest tahetakse loobuda," ütleb linnalt tubli töö eest raemedali saanud lasteaiajuhataja Leelo Nairismägi. "Haridusministeeriumi ametnikud on tahtnud kogu aeg midagi muuta, aga see muutmine ainult muutmise enda pärast on kurjast. Me ei pea igas asjas teisi matkima."

ABITELEFONI ARGIPÄEV: Bussiga üksi sõitev koer ja asfaltis kinni naine

ABITELEFONI ARGIPÄEV: Bussiga üksi sõitev koer ja asfaltis kinni naine

"Korra teatas üks inimene, et soovib oma elutee lõpetada," meenutab Tallinna abitelefoni 1345 juubeli puhul antud intervjuus häirekeskuse üks staažikam töötaja Griseldis Kuivkaev. "Ma teatasin kohe politseisse ja õnnetust ei juhtunud." Aga abitelefon aitab ka väiksemate murede puhul, näiteks kui keegi on linnatorni või kalmistule kinni jäänud.

USA sisepoliitika ekspert: Trump suudab rahulolematu lihtrahva raevu enda eduks ära kasutada

USA sisepoliitika ekspert: Trump suudab rahulolematu lihtrahva raevu enda eduks ära kasutada (2)

"Globaliseerimine on üldise heaolu kasvuga koos kahjuks toonud kaasa ka ebavõrdsuse kasvu paljudes majandustes. Donald J. Trump on suutnud tegelikult seda raevu, mis teistest maha jäänud vähemusel on tekkinud, kuidagi rakendada," rääkis USA sisepoliitika ekspert Andreas Kaju Pealinnale. "Trump kehastab oma absurdses karikatuursuses täiuslikku vastandit poliitilise süsteemile. Ta on elitaarne miljardär, kes einestab kuldserviisidest ja pole kunagi elus pidanud väga lugu inimestest, kellel elus hästi ei ole läinud."

Juubilar Mati Kaal: huumorimeel hoiab hinge sees

Juubilar Mati Kaal: huumorimeel hoiab hinge sees

Üle 40 aasta Tallinna loomaaeda juhtinud Mati Kaalul täitus 3. juunil seitsmekümnes aastaring. "Minu esimesel tööpäeval soovitas üks tollal meil teeninud juudiproua, et katsu imestada, mitte vihastada. Selle sakslaste vanasõna ja juudiproua soovitusega olen püüdnud elus arvestada," avaldas Kaal moto, mille järgi elada.

KIIRABIJUHT: Tallinlaste elu kiirema päästmise nimel vajaksime kaks korda rohkem brigaade!

KIIRABIJUHT: Tallinlaste elu kiirema päästmise nimel vajaksime kaks korda rohkem brigaade!

"Kuigi Tallinna kiirabi on Londoni omast nobedam, peaks tallinlastele kiirabibrigaade olema ligi 40, aga riik ostab sisse vaid 22 brigaadi. Tallinnas on ligi kolmandiku võrra vähem kiirabi ressurssi kui mujal Eestis, meil on palju rohkem tööd, aga peame olema tugevad ja siiski hakkama saama," räägib täna 50-aastaseks saav Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas, kes pani rohkemate elude päästmise nimel kiirabiautode peale sõitma ka väga kõrge professionaalsusega arstid.

Filmilooja Arvo Kruusement: Ükskord tulevad meil kindlasti ka uued "Kevaded" ja "Viimsed reliikviad"!

Filmilooja Arvo Kruusement: Ükskord tulevad meil kindlasti ka uued "Kevaded" ja "Viimsed reliikviad"! (1)

"Eesti uuemad seebiseriaalid on lamedad ja tühjad," ütles 88-aastane režissöör Arvo Kruusement, kelle sõnul seisis 20. sajandi parimaks filmiks tunnistatud "Kevade" stsenaarium enne töösse minekut kümme aastat kapis. "Kino saaks ju ka rahvast harida, kui ei peetaks silmas ainult kassat. Paraku on praegu tähtis ainult vorm, mitte sisu – pealiskaudsus ongi praeguse ajastu nimi."

OTT LEPLAND: Pillimäng õpetab lastele kohusetunnet ja avab uksi

OTT LEPLAND: Pillimäng õpetab lastele kohusetunnet ja avab uksi

"Kõige tähtsam on ikkagi rahva armastus, kuigi ka igasugused auhinnad on toredad. Olen tänulik tunnustuse eest, mida olen inimestelt saanud," ütleb laulja Ott Lepland, kes aitab nüüd ise teisi, lüües kaasa lastele pillide jaoks raha koguvas kampaanias. "Pillimäng õpetab lastele distsipliini, järjepidevust ja kohusetunnet," leiab Lepland.

LOODUSEÕPETAJA: Üks ilusamaid asju Euroopas on Tallinna tasuta ühistransport

LOODUSEÕPETAJA: Üks ilusamaid asju Euroopas on Tallinna tasuta ühistransport

"Tallinna ja tema ümbruse suur eripära on pankrannik, mis on Põhja-Eesti üks kõige ilusamaid ja võiks kuuluda ka UNESCO maailmapärandi nimekirja," ütles loodusemees Martin Suuroja, kes plaanib linlastele matku pakkuda. "Lisaks on Tallinna eripära tammikute rohkus. Meil on loomaaed tammikus, meil on vabaõhumuuseumi ümber tammik, Kadriorg asub tammikus. Ka Kopli ots on tegelikult üks vana suur tammik, kus säilinud kaks linna võimsamat puud."

KARDIOLOOG MARGUS VIIGIMAA: Eesti arstiabi kõrge tase tuleb õdede ja arstide palkade arvelt

KARDIOLOOG MARGUS VIIGIMAA: Eesti arstiabi kõrge tase tuleb õdede ja arstide palkade arvelt (1)

"Arstide ja õdede teadmised on päris heal tasemel. Peame aga suurendama meditsiini rahastatust, muidu võib juhtuda ikkagi see, et meie arstid ja õed lähevad ära teistesse riikidesse," nentis Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse ülemarst Margus Viigimaa, kelle sõnul on eestlaste südamehaiguste suurimaks põhjustajaks vähene liikumine ning ka majandusmuredest tulenev stress. "Näiteks majanduslikult stabiilse riigi Rootsi elanikel on stressihormoonide tase palju madalam," lisas ta.

DIRIGENT TÕNU KALJUSTE: Meie väikese rahvaarvu juures on oluline olla nähtav

DIRIGENT TÕNU KALJUSTE: Meie väikese rahvaarvu juures on oluline olla nähtav (3)

"Viini klassika on üks suur kevad ja suur pidu. Ja hea tuju viib paremate mõteteni," ütles dirigent Tõnu Kaljuste sissejuhatuseks Tallinna päeva puhul toimuvale tasuta kevadkontserdile Estonia kontserdisaalis. "Tulge kuulama – väike Tallinna kammerorkester on seekordne soojendusbänd Eurovisiooni kontserdile. Saate pensionärist dirigendi juhtimisel laivis nautida Viini klassikat."

Erki Nool: mingeid kahtlasi kokkuleppeid ei olnud

Erki Nool: mingeid kahtlasi kokkuleppeid ei olnud

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimeheks valito IRList välja astunud, kuid endiselt linnavolikogu IRLi fraktsiooni kuuluv olümpiavõitja Erki Nool. Mõneti üllatuslikult esitas linnavolikogu istungil tema kandidatuuri keskerakondlane Lauri Laats. "Seda, mida räägib eelmine revisjonikomisjoni esimees Hanno Matto, et Noolest saab mugavusrevisjonikomisjoni esimees, näitab aeg. Solvumise pärast ei ole mõtet lahmida," lausus Nool.

ÜRO politseipealik: mehed takistavad naistel tippu jõudmast!

ÜRO politseipealik: mehed takistavad naistel tippu jõudmast!

"Tunnistan ausalt, et isegi praegu, sellisel ametikohal olles hoiavad mehed vahel minu eest olulist infot saladuses ja takistavad mu tööd," ütles ÜRO politseijõudude ülem Maria Appelblom. Kuna sellel nädalal on palgalõhe päev, uurisime militaarvaldkonna naiselt tema erialal töötamisega seotud raskuste kohta.

JÜRI PIHL: Kui inimest süüdistatakse, peab ta nägema tõendeid, uurimise venitamine on kuritegu

JÜRI PIHL: Kui inimest süüdistatakse, peab ta nägema tõendeid, uurimise venitamine on kuritegu (3)

Prokurör peab aru saama, et iga kriminaalmenetlus tuleb mõistliku ajaga lõpule viia, muidu on see pillav, lausa kuritegelik ümberkäimine piiratud vahenditega, ütleb endine kapo juht Jüri Pihl, kes leiab, et kui kas või näiteks 20-30% rahvale ei näi meie kriminaalmenetlus õiglane, tuleb seda muuta. Tema sõnul peavad prokurörid peeglisse vaatama, sest praeguse vajaduse prokuratuuri küüsi ja hambaid kärpida tingis nende endi lubamatu tegevus.

ÕNNEPALEE PERENAINE KARIN KASK: Tingimusteta armastus viib paari lõpuks ikka abielusadamasse

ÕNNEPALEE PERENAINE KARIN KASK: Tingimusteta armastus viib paari lõpuks ikka abielusadamasse (2)

"Kõik abielud on ju vabad ehk vaba tahtega seotud. Tingimusteta armastus viib ikka abieluni – samas kui nn vabaabielus kehtib justkui tingimus: elame koos juhul, kui ei abiellu," ütles Tallinna perekonnaseisuameti juht Karin Kask, kelle sõnul vajavad naised abielu ehk suhtes turvatunnet. "Kahjuks tundub, et Eesti mees ei taha ennast siduda. See on ka põhjus, miks aina rohkem meie tüdrukuid endale piiri tagant abikaasa leiab." Kask kutsub kõiki huvilisi 2. aprillil perekonnaseisuametisse, et leida siit kas sobiv pulmakorraldaja või imetleda kauneid pruutkleite kauni muusika saatel.

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes!

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes! (4)

"Nooruses tahtsin saada günekoloogiks ja hea meelega mängiks lavalgi veel mõnda tohtrit," ütleb peagi 85. sünnipäeva tähistav näitleja Ita Ever Pealinnale antud intervjuus. Meie lavalaudade igihaljas suurkuju on jätkuvalt särtsakas vormis ning leiab, et kuni 95. eluaastani on naise parimad aastad. "Pärast seda algab keskiga," mainib ta itsitades.

EDGAR SAVISAAR: Inimesed jäävad üha kaitsetumaks riigi vägivalla ees!

EDGAR SAVISAAR: Inimesed jäävad üha kaitsetumaks riigi vägivalla ees! (7)

"Miks mu salvestusseadmel olevat infot tahetakse hävitada? Kas sealt on näha, kes käisid Hundisilmal ajal, kui ma lamasin haiglas – kas seal on kapokaid kompromiteerivaid materjale?" küsib ametipostilt kangutatud linnapea Edgar Savisaar, kelle sõnul püütakse kohtuasjadega maha murda just opositsiooni. "Nendel üksikutel juhtudel, kui prokuratuur on sunnitud välja astuma valitsustegelaste vastu, surutakse mäss kiiresti maha. Meenutage Michali asja, aga ka Autorollot, kus Rosimannus ja Pentus õitsevad kohtus nagu kuurordis."

TALLINN TÖÖTAB AUSALT: Tallinnas on asju aetud eeskujulikult, tõestab tippadvokaatide põhjalik uuring

TALLINN TÖÖTAB AUSALT: Tallinnas on asju aetud eeskujulikult, tõestab tippadvokaatide põhjalik uuring (5)

"Uurisime, kas Tallinna tegevuses on midagigi õigusvastast. Vastus on kindel ei," lausus Martin Tamme Varuli Advokaadibüroost, mille kirjutatud sajaleheküljeline raport lükkab ümber kõik kahtlused, nagu oleks linn Edgar Savisaare vastu algatatud kriminaalasja läbivate kõmuliste episoodide puhul midagi valesti või kahtlast teinud. Vastupidi – linn seisis kindlalt vastu ebaseadusliku hoone püstitamisele Nõmmel ja kinnisvarafirma krundivahetussoovile looduskaitsealal, linn võttis selgelt odavaima pakkumise konverentsi korraldamiseks ning näiteks kultuurikatla riigihange on läbi viidud lausa eeskujulikult.

Kliima soojenemine ähvardab maailma linnu üha rohkem kuumalainete ja uputustega

Kliima soojenemine ähvardab maailma linnu üha rohkem kuumalainete ja uputustega

"Kliimamuutused toovad üha sagedasemad tervist kahjustavad kuumaperioodid ning tänavaid uputavad vihmavalangud," ütles SEI Tallinna keskuse vanemekspert Meelis Uustal. "Euroopa linnadele on kliimamuutused toonud kaks suuremat probleemi. Esimene on üha sagenevad kuumaperioodid, mis teevad eriti nõrgema tervisega inimeste olemise raskeks. Teine mure on valingvihmad ja suurenev sademehulk, mis uputavad linnatänavaid ja ajavad jõed üle kallaste."

MART SUSI: Kui keegi kaotab tervise eriarsti pika järjekorra tõttu, rikub see inimõigusi!

MART SUSI: Kui keegi kaotab tervise eriarsti pika järjekorra tõttu, rikub see inimõigusi! (2)

"Kui õnnestub tõestada, et inimene on just eriarsti pika järjekorra tõttu kaotanud tervise või elu, siis on tegu inimõiguste rikkumisega," leiab Tallinna Ülikooli inimõiguste dotsent Mart Susi, kelle sõnul pole Eesti erinevalt Soomest ühinenud ka leppega, mis keelaks igasuguse diskrimineerimise. "Meie kodanikena saaksime valitsuselt küsida: miks me ei ühine üleüldise diskrimineerimise keeluga?" rõhutab Susi, kelle eesmärk on projekti Hurmur abiga viia Tallinna Ülikool inimõiguste tippuurimiskeskusena maailmakaardile.

Jüri Pootsmann: kõige rohkem tahan aasta meesartisti tiitlit ja Eurovisioonile sõita

Jüri Pootsmann: kõige rohkem tahan aasta meesartisti tiitlit ja Eurovisioonile sõita

Eesti üks viimase aja menukaid noori muusikuid Jüri Pootsmann (21) ei karda sattuda kurikuulsasse "27 klubisse", kuhu kuuluvad 27-aastaselt meelemürkidega teise ilma läinud noored muusikud, sh üks Jüri lemmikartiste Amy Winehouse. "Mul selliseid mõtteid peas pole, mis peaks mind sinna klubisse viima," ütles Pootsman, kes kandideerib juba homme Eesti Muusikaauhindade galal 2016 lausa viiele auhinnale.

JAAN TAMMSALU: Eestis vohab kaasinimestele sõnadega haiget tegemine

JAAN TAMMSALU: Eestis vohab kaasinimestele sõnadega haiget tegemine (5)

"Tulge alla inimeste sekka, vaadake ringi, kuidas nad elavad ning oma väikeste palkade ja veel väiksemate pensionitega iga päev hakkama saavad," kutsus Tallinna praost Jaan Tammsalu riigijuhte lisaks Brüsselile senisest enam suhtlema ka oma rahvaga. "Ja tänage seda rahvast, kes tihtipeale peab oma püksirihma väga tugevasti pingutama, et selles riigis elamisväärne elu jätkuks."

Savisaar: kui ma oleks peaminister, kohtleksin Estonian Airi meeskonda väärikalt

Savisaar: kui ma oleks peaminister, kohtleksin Estonian Airi meeskonda väärikalt (3)

"Mõlemad [Kadri Simson ja Jüri Ratas] on mõnes mõttes minu õpilased, aga paraku kasvuhoonepoliitikud," ütles Edgas Savisaar Kesknädalale. "Jüri tõin pärast tema ülikooli lõpetamist nõunikuks, seejärel abilinnapeaks ja hiljem linnapeaks. Nüüd on ta juba mitmendat koosseisu ühel tähtsaimal ametikohal, mida erakond suudab pakkuda – riigikogu aseesimees. Miks ta juba teist korda järjest mind kukutada üritab, ma tõesti ei tea." Kadri Simsoni poliitilist karjääri nimetas Savisaar viljatuks. "Pärnu linnapead temast ei saanud. Riigikogu valimistel tema häältesaak viiendast kohast kõrgemale ei tõusnud." Lisaks rääkis ta intervjuus fosforiidi kaevandamisest. "Mina igatahes kavatsen seista selle eest, et Virumaa maapõu ja fosforiidivarud jääksid puutumatuks."

Huvitava Kooli eestvedaja: ma ei sallinud oma lihvitud kooli!
Intervjuu Haridus Pere

Huvitava Kooli eestvedaja: ma ei sallinud oma lihvitud kooli! (1)

"Ma ei sallinud oma kooli, sest see oli äärmiselt konformne ja lihvitud – kõik pidid olema ühesugused ja ühtemoodi," lausub Huvitava Kooli mõttekoja juhatuse liige Kersti Kaljulaid, kelle meelest peab üks õige kool olema põnev nii õpetajale kui ka õpilasele. "Ja kõige tähtsam on sõbralikkus," lisab Kaljulaid, kes pole teadlikult oma vanemaid lapsi ka eliitkooli surunud.

INGRID RÜÜTEL: Eestis on kõik poliitiliselt kallutatud

INGRID RÜÜTEL: Eestis on kõik poliitiliselt kallutatud

"See ei ole üldse hea, kui ema-isa peavad näiteks Soomes töötama, aga veelgi halvem oleks see, kui need lapsed võetakse Soome kaasa ja neist ei saaks eestlaseid," lausus Ingrid Rüütel, kelle arvates võiks kodumaa kõigile armastatud tööd pakkuda. Ka Edgar Savisaar võiks oma tööd poliitikuna jätkata. "Kui ta tunneb, et temas on jõudu ja tahtmist, siis miks mitte talle võimalust anda, ja kui valijad teda valivad – siis kindlasti," mainis Rüütel.

ADVOKAAT GLIKMAN: Eestis võib inimesi ebapädeva uurimisega lõputult marineerida

ADVOKAAT GLIKMAN: Eestis võib inimesi ebapädeva uurimisega lõputult marineerida (3)

Ebapädeva süüdistuse najal saab meil inimest kohtus lõputult  marineerida ja prokuröri pole võimalik alusetu kriminaalasja alustamise eest karistada. Inimese saab ka plaks! kuueks kuuks kinni panna ja alles kahe kuu pärast saab ta vahistuse põhjendatuse kontrolli taotleda. Need on vaid mõned näited nõukogulikust eeluurimissüsteemist, mida Eesti üks tunnustatumaid vandeadvokaate Leon Glikman nimetab lausa inkvisitsiooniliseks. "Kriminaalasjades saab meil ka kaudsete tõendite alusel süüdi mõista. Aga ühel puhul on mängus vaid raha, teisel aga inimeste saatus," on ta öelnud.

Oudekki Loone: Keskerakonna ette on vaja inimest, kes võitleks!

Oudekki Loone: Keskerakonna ette on vaja inimest, kes võitleks! (2)

"Meil on vaja Keskerakonna ette inimest, kes võitleks," ütles politoloog Oudekki Loone. "Inimest, kes on päriselt võimeline pankasid piirama, puitunud riigistruktuure lammutama ja taas üles ehitama. Meil on vaja inimest, kes julgeks tarvitusele võtta vaesust leevendavaid meetmeid. Kes vaatab, et töö saaks tehtud."

Koit Toome: klaveriõpetaja pidas mind reeturiks

Koit Toome: klaveriõpetaja pidas mind reeturiks

"Pärast üheksandat klassi mainisin oma erialaõpetajale, et ma tahaksin minna Otsa kooli, sest mind huvitab pop- ja džässmuusika. Õpetaja vihastas nii hullult, et võttis mu noodid ja viskas puruks vastu seina – et ma olen kõige hullem reetur! Hülgan klassikalise muusika ja hakkan popmuusikat õppima," rääkis armastatud muusik Koit Toome.

OLIVER NÄÄS: Miks ei nähtud Michalis ohtu?

OLIVER NÄÄS: Miks ei nähtud Michalis ohtu? (2)

"Kui täna nähakse ohtu, et linnapea Edgar Savisaar võib oma alluvaid mõjutada ja sellepärast tuleks ta ametist kõrvaldada, siis mul tekib lihtsalt küsimus, miks tol hetkel samamoodi ei nähtud," viitab Savisaare kaitsja Oliver Nääs juhtumile, mil kahtlustavaks oli reformierakondlane ja tollane justiitsminister Kristen Michal.

KOOLIJUHT LAURI LEESI: Kool ei tohi sarnaneda vanglaga
Intervjuu Haridus

KOOLIJUHT LAURI LEESI: Kool ei tohi sarnaneda vanglaga (1)

"Ma arvan, et need meetmed ei anna suurt midagi. Kui pedagoogika käib üksnes karistamisega, siis see hakkab sarnanema vanglaga," ütles Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi, kommenteerides Jürgen Ligi juhitava haridusministeeriumi plaani anda õpetajatele õiguse muu hulgas laste koolikotte läbi otsida.

DAVE BENTON: Kas tunned mind piisavalt, et mind vihata?

DAVE BENTON: Kas tunned mind piisavalt, et mind vihata? (1)

""Vaata, neeger!" "See pole neeger, loll, see on Dave Benton!" Nii rääkisid omavahel kaks poisikest, kui ootasin koolimaja ees oma kolmandas klassis käivat tütart," meenutab Eesti kuulsaim tumedanahaline Dave Benton, kes hoolimata kogu aust ja kuulsusest, mida tema ja Tanel Padari Eurovisiooni-võit Eestile tõi, saab seniajani oma nahal tunda rassistlikku suhtumist.

JAKKO VÄLI: Soovin uue saatega vastu astuda Eestit ähvardavale vaikivale ajastule

JAKKO VÄLI: Soovin uue saatega vastu astuda Eestit ähvardavale vaikivale ajastule (12)

"Näiliselt jätkatakse demokraatiaga, kuid sisuliselt on meil kehtestatud diktatuur," räägib poliitikavaatleja Jakko Väli. "Ilma Reformierakonnata ei tehta siin riigis mitte midagi. Meil on Ansipi ja Rõivase ajal totaalselt nõnda, et isegi kui rahva sõnum üles mäkke jõuab, siis seda kas ei kuulata, või on filtrid seatud nõnda, et see ei pääse läbi. See ongi vaikiva ajastu algus."

AIRI VIPULKUMAR KANSAR: Madalad palgad ajavad Eesti pered lahku

AIRI VIPULKUMAR KANSAR: Madalad palgad ajavad Eesti pered lahku (1)

"Kas ei ole üldse tööd või on palk väike," kirjeldas lauljanna Airi Vipulkumar Kansar paljude Eesti perede elu. "On siis 300-400 euroga võimalik perekonda elatada? Pangalaenu ei anna keegi, üürikorterite hinnad jäävad harva alla 300 euro kuus, rääkimata toidust, riietest või ravist.Stress tuuakse endaga kaasa ka koju ja hakkabki kooselu allakäik."

POLIITIKUTEL SUU KINNI: Kas opositsiooni iga esinemine muutub trahvitavaks, küsib advokaat Nääs

POLIITIKUTEL SUU KINNI: Kas opositsiooni iga esinemine muutub trahvitavaks, küsib advokaat Nääs

Kui Taavi Rõivaselt ei nõuta Ämari lennuväljal filmitud valimisreklaami eest sentigi raha, siis linnapea Edgar Savisaarelt nõuab erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) 116 000 eurot linna teavituskampaaniate eest, sest ERJK tõlgendab neid kui poliitreklaame. Eksperdid ütlevad, et ERJK on praegu relv, mis aitab teha ühtedel poliitikute kambakat teiste vastu. 

Pagulaste tugiisikuteenuse juht: varjupaigataotleja ei saa avada Eestis tasuta pangakontot

Pagulaste tugiisikuteenuse juht: varjupaigataotleja ei saa avada Eestis tasuta pangakontot

Kui varjupaigataotleja on leidnud endale Eestis suure vaevaga töö, siis palga kätte saamisega tekib tal jälle probleeme – nimelt ei saa varjupaigataotleja avada Eestis tasuta pangakontot, kuhu tööandja saaks palka kanda. Ligi 250-eurone pangakonto avamise tasu on pannud nii mõnegi varjupaigatatoleja leitud tööst loobuma. Jälle jääb ta riigi tegemata jätmiste tõttu Eesti maksumaksja turjale.

Töötukassa teenusejuht: uurime, milleks pagulasele on vaja eesti keelt

Töötukassa teenusejuht: uurime, milleks pagulasele on vaja eesti keelt (1)

"Kõigepealt me uurime, miks pagulasele üldse on eesti keelt vaja. Kui me näeme, et inimest pole võimalik tööle rakendada ilma elementaarse eesti keele oskuseta, siis me korraldame keeleõppe hanke või pakume eesti keele õpet koolituskaardiga," selgitas Eesti Töötukassa teenusejuht Marina Radik, miks Töötukassa pagulastele tasuta eesti keelt ei õpeta ja seega ei suurenda nende võimalusi endale tööd leida ja mitte elada maksumaksja kulul.

Setu kuninganna: püüame näha elus ikka head

Setu kuninganna: püüame näha elus ikka head

Setu ülemsootska Annela Laaneots on elanud aasta kolmekordse tempoga. Tema sõnul on see siiski mäletamisväärt kogemus. "Olla ülembsootska, ehk setode jumala Peko asemik maa peal – setode juht – on tõepoolest kuninglik," sõnas ta. "Kui käin Setomaa selles osas, mis kuulub praegu Venemaa koosseisu, siis kutsutaksegi mind seal korolevaks."

JÜRI RATAS: Õlikatastroofi puhul on Eestis sama abitus seisundis kui kümme aastat tagasi

JÜRI RATAS: Õlikatastroofi puhul on Eestis sama abitus seisundis kui kümme aastat tagasi (1)

"Kui merel peaks juhtuma samasugune õlileke kui kümme aastat tagasi, siis on Eesti taas sama abitus seisundis nagu toona," lausub Jüri Ratas, kelle sõnul pole Reformierakond midagi ette võtnud reostustõrje parandamiseks, samuti kidub ühistransport. "See, et meie inimesed ei pääse kodust liikuma, et meil pole üleriigiliselt toimivat ühistranspordisüsteemi, on tõsine probleem, tasuta ühistransport võiks olla kogu Eestis."

EESTILE VABADUSE KINKINUD ISLANDI MINISTER: Pankadelt tuleb võtta võim ja nende kasum maksustada

EESTILE VABADUSE KINKINUD ISLANDI MINISTER: Pankadelt tuleb võtta võim ja nende kasum maksustada (7)

"Meil on peidetud haige finantssüsteem, mis asub väljaspool seadust ja rajaneb maksuparadiisidel," rääkis Islandi endine rahandus- ja välisminister Jón Baldvin Hannibalsson. "Panga kasum peab olema maksustatud. Islandi valitsus kehtestas pankadele tulumaksu. Saadavat tulu kasutatakse nende perede ja ettevõtete toetamiseks, kes kaotasid Islandi krooni devalveerimise tõttu kõige enam. See on üks paremaid asju, mida Islandi valitsus on teinud. Riigil peab olema tõhus järelevalve panganduse ning finants-laenusuhete üle."

OJULAND: Reformierakond ei kuula oponente, rääkimata oma liikmetest

OJULAND: Reformierakond ei kuula oponente, rääkimata oma liikmetest (4)

"Kui erakonda juhivad inimesed, kel vaid kaugõppes pikkade aastate jooksul omandatud bakalaureuse kraad, siis ei maksa sealt oodata analüüsi, akadeemilist arutelu, kus kuulatakse, mida oponentidel öelda, rääkimata oma erakonnakaaslaste kuulamisest," ütles Pealinnale sisserände vastu võitlev endine reformierakondlane Kristiina Ojuland. 

HEIMAR LENK: Rahvas juba mõistab, et Reformierakond Eestit õnnele ei vii

HEIMAR LENK: Rahvas juba mõistab, et Reformierakond Eestit õnnele ei vii (4)

"Viimased kuud on selgelt näidanud, et Reformierakond Eestit õnnele viia küll ei suuda," ütles poliitik Heimar Lenk, kelle sõnul on oravapartei langeva reitingu taga asjaolu, et rahvas on hakanud rohkem oma peaga mõtlema. Pealinna küsimustele vastates tõdes saatejuht ja poliitik, et kolmapäeval 150. saatega vaatajate ette astunud "Meedia keskpunkt" on ühiskonna haigusnähte küllalt õigesti kraadida osanud.

Soome linnavarajuht: iga kuues Helsingi elanik elab linnakorteris!

Soome linnavarajuht: iga kuues Helsingi elanik elab linnakorteris!

"Helsingile kuulub 17% munitsipaalkorteritest (Tallinnas vaid 5% korteritest - toim) ja iga kuues Helsinki elanik elab linnale kuuluvas korteris. kokku on linnaomanduses ligi 60 000 korterit, mille üürihind on umbes 11 eurot m2 – see on väga soodne, kui arvestada, et keskmine palk Soomes on 3000 eurot," ütles Helsingi Linnavaraameti juhataja Markku Leijo.

Michael Pärt: isa Arvo õpetas mulle, et muusika räägib rohkem kui sõnad

Michael Pärt: isa Arvo õpetas mulle, et muusika räägib rohkem kui sõnad

"Pole tähtis, kui suur on riik, sest muusika kvaliteet ei sõltu riigi suurusest," lausub Arvo Pärdi poeg Michael Pärt, kes paistab maailmas muusikatoimetajana silma ereda tähena. Koostöö superstaar Björkiga ning helilooja Danny Elfmaniga, kes lõi muusika filmile "50 halli varjundit", rääkimata populaarsest "Kääbiku" filmist, näitab, et käbi ei kuku kännust kaugele. Praegu aitab Michael Pärt teha muusikalist kujundust uuele Eesti filmile "Supilinna salaselts", mis peaks linastuma sel aastal.

Inimõiguste ekspert: valitsus peab naiste võrdõiguslikkuse teemaga tegelema

Inimõiguste ekspert: valitsus peab naiste võrdõiguslikkuse teemaga tegelema (1)

"Kui me üritame ainult väga tasa, vaikselt, vaikselt, siis me soolise võrdõiguslikkusega kaugele ei jõua," lausus Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper, kelle sõnul ei tohi valitsus olla viimane, kes naiste võrdõiguslikkuse teemaga tegeleb. "Võrdõiguslikkuse statistika näitab seda, et ei lähe paremaks iseenesest – olukord on kas pigem sama või kohati on isegi tagasilöögid."

Psühhiaater Arvo Haug: mõned poliitikud sõidavad hästi jalgrattaga, Savisaar aga oskab teha poliitikat

Psühhiaater Arvo Haug: mõned poliitikud sõidavad hästi jalgrattaga, Savisaar aga oskab teha poliitikat (1)

"Paljud Savisaare poliitilised konkurendid sõidavad jalgrattaga ja jooksevad paremini, laulavad paremini, valdavad võõrkeeli soravamini," lausus kolme riigikogu koosseisu ja Eesti Kongressi veteran psühhiaater ja poliitik Arvo Haug Pealinnale. "Savisaar aga oskab kadestamisväärselt hästi kiiresti mõelda, otsustada ning otsuseid ellu viia - rääkimata talentide sõelumise oskusest. Nõrgukesed ja keskpärased tahaksid, et ta kaoks."

Inga Lunge naistele: vägivaldsest suhtest väljudes ootab teid kaunis elu!

Inga Lunge naistele: vägivaldsest suhtest väljudes ootab teid kaunis elu!

"Kui seda sarja sattuvad vaatama naised, kes on vaimselt vägivaldses suhtes ja kui nad näevad sarjas seda elu peeglist, siis nad võiksid ju aru saada, et sellest suhtest võiks tulla välja  ning et maailmas on palju ilusat ja toredat  ja oma eluga edasi minek on võimalik," arvab sarjas "Pilvede all" ühte peategelast Piretit kehastav näitlejanna Inga Lunge.

Helle Kalda: Sotsid ja IRL ei ole siiani vabandanud inimeste ees, kellelt nad võtsid kodud!

Helle Kalda: Sotsid ja IRL ei ole siiani vabandanud inimeste ees, kellelt nad võtsid kodud! (3)

Üürnike Liidu esinaise Helle Kalda sõnul on Tallinn suutnud elamispinnad sundüürnike leida või rajada, ehkki riik on selleks liiga vähe raha andnud. Et ülekohut, mida omandireform kaasa tõi, lahendatud pole. "Selle seaduse võtsid vastu IRL ja toonased Mõõdukad ehk tänased sotsiaaldemokraadid ning nad ei ole nende inimeste ees suvatsenud isegi vabandada. Ammugi mitte selgitada, milles oli nende inimeste süü, et neilt kodud võeti ning lahendus leida," rääkis ta TTV saates "Terasnaised".

Laadimine...Laadimine...