Intervjuu

JÜRI PIHL: Kui inimest süüdistatakse, peab ta nägema tõendeid, uurimise venitamine on kuritegu

JÜRI PIHL: Kui inimest süüdistatakse, peab ta nägema tõendeid, uurimise venitamine on kuritegu (3)

Prokurör peab aru saama, et iga kriminaalmenetlus tuleb mõistliku ajaga lõpule viia, muidu on see pillav, lausa kuritegelik ümberkäimine piiratud vahenditega, ütleb endine kapo juht Jüri Pihl, kes leiab, et kui kas või näiteks 20-30% rahvale ei näi meie kriminaalmenetlus õiglane, tuleb seda muuta. Tema sõnul peavad prokurörid peeglisse vaatama, sest praeguse vajaduse prokuratuuri küüsi ja hambaid kärpida tingis nende endi lubamatu tegevus.

ÕNNEPALEE PERENAINE KARIN KASK: Tingimusteta armastus viib paari lõpuks ikka abielusadamasse

ÕNNEPALEE PERENAINE KARIN KASK: Tingimusteta armastus viib paari lõpuks ikka abielusadamasse (2)

"Kõik abielud on ju vabad ehk vaba tahtega seotud. Tingimusteta armastus viib ikka abieluni – samas kui nn vabaabielus kehtib justkui tingimus: elame koos juhul, kui ei abiellu," ütles Tallinna perekonnaseisuameti juht Karin Kask, kelle sõnul vajavad naised abielu ehk suhtes turvatunnet. "Kahjuks tundub, et Eesti mees ei taha ennast siduda. See on ka põhjus, miks aina rohkem meie tüdrukuid endale piiri tagant abikaasa leiab." Kask kutsub kõiki huvilisi 2. aprillil perekonnaseisuametisse, et leida siit kas sobiv pulmakorraldaja või imetleda kauneid pruutkleite kauni muusika saatel.

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes!

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes! (4)

"Nooruses tahtsin saada günekoloogiks ja hea meelega mängiks lavalgi veel mõnda tohtrit," ütleb peagi 85. sünnipäeva tähistav näitleja Ita Ever Pealinnale antud intervjuus. Meie lavalaudade igihaljas suurkuju on jätkuvalt särtsakas vormis ning leiab, et kuni 95. eluaastani on naise parimad aastad. "Pärast seda algab keskiga," mainib ta itsitades.

EDGAR SAVISAAR: Inimesed jäävad üha kaitsetumaks riigi vägivalla ees!

EDGAR SAVISAAR: Inimesed jäävad üha kaitsetumaks riigi vägivalla ees! (7)

"Miks mu salvestusseadmel olevat infot tahetakse hävitada? Kas sealt on näha, kes käisid Hundisilmal ajal, kui ma lamasin haiglas – kas seal on kapokaid kompromiteerivaid materjale?" küsib ametipostilt kangutatud linnapea Edgar Savisaar, kelle sõnul püütakse kohtuasjadega maha murda just opositsiooni. "Nendel üksikutel juhtudel, kui prokuratuur on sunnitud välja astuma valitsustegelaste vastu, surutakse mäss kiiresti maha. Meenutage Michali asja, aga ka Autorollot, kus Rosimannus ja Pentus õitsevad kohtus nagu kuurordis."

TALLINN TÖÖTAB AUSALT: Tallinnas on asju aetud eeskujulikult, tõestab tippadvokaatide põhjalik uuring

TALLINN TÖÖTAB AUSALT: Tallinnas on asju aetud eeskujulikult, tõestab tippadvokaatide põhjalik uuring (5)

"Uurisime, kas Tallinna tegevuses on midagigi õigusvastast. Vastus on kindel ei," lausus Martin Tamme Varuli Advokaadibüroost, mille kirjutatud sajaleheküljeline raport lükkab ümber kõik kahtlused, nagu oleks linn Edgar Savisaare vastu algatatud kriminaalasja läbivate kõmuliste episoodide puhul midagi valesti või kahtlast teinud. Vastupidi – linn seisis kindlalt vastu ebaseadusliku hoone püstitamisele Nõmmel ja kinnisvarafirma krundivahetussoovile looduskaitsealal, linn võttis selgelt odavaima pakkumise konverentsi korraldamiseks ning näiteks kultuurikatla riigihange on läbi viidud lausa eeskujulikult.

Kliima soojenemine ähvardab maailma linnu üha rohkem kuumalainete ja uputustega

Kliima soojenemine ähvardab maailma linnu üha rohkem kuumalainete ja uputustega

"Kliimamuutused toovad üha sagedasemad tervist kahjustavad kuumaperioodid ning tänavaid uputavad vihmavalangud," ütles SEI Tallinna keskuse vanemekspert Meelis Uustal. "Euroopa linnadele on kliimamuutused toonud kaks suuremat probleemi. Esimene on üha sagenevad kuumaperioodid, mis teevad eriti nõrgema tervisega inimeste olemise raskeks. Teine mure on valingvihmad ja suurenev sademehulk, mis uputavad linnatänavaid ja ajavad jõed üle kallaste."

MART SUSI: Kui keegi kaotab tervise eriarsti pika järjekorra tõttu, rikub see inimõigusi!

MART SUSI: Kui keegi kaotab tervise eriarsti pika järjekorra tõttu, rikub see inimõigusi! (2)

"Kui õnnestub tõestada, et inimene on just eriarsti pika järjekorra tõttu kaotanud tervise või elu, siis on tegu inimõiguste rikkumisega," leiab Tallinna Ülikooli inimõiguste dotsent Mart Susi, kelle sõnul pole Eesti erinevalt Soomest ühinenud ka leppega, mis keelaks igasuguse diskrimineerimise. "Meie kodanikena saaksime valitsuselt küsida: miks me ei ühine üleüldise diskrimineerimise keeluga?" rõhutab Susi, kelle eesmärk on projekti Hurmur abiga viia Tallinna Ülikool inimõiguste tippuurimiskeskusena maailmakaardile.

Jüri Pootsmann: kõige rohkem tahan aasta meesartisti tiitlit ja Eurovisioonile sõita

Jüri Pootsmann: kõige rohkem tahan aasta meesartisti tiitlit ja Eurovisioonile sõita

Eesti üks viimase aja menukaid noori muusikuid Jüri Pootsmann (21) ei karda sattuda kurikuulsasse "27 klubisse", kuhu kuuluvad 27-aastaselt meelemürkidega teise ilma läinud noored muusikud, sh üks Jüri lemmikartiste Amy Winehouse. "Mul selliseid mõtteid peas pole, mis peaks mind sinna klubisse viima," ütles Pootsman, kes kandideerib juba homme Eesti Muusikaauhindade galal 2016 lausa viiele auhinnale.

JAAN TAMMSALU: Eestis vohab kaasinimestele sõnadega haiget tegemine

JAAN TAMMSALU: Eestis vohab kaasinimestele sõnadega haiget tegemine (5)

"Tulge alla inimeste sekka, vaadake ringi, kuidas nad elavad ning oma väikeste palkade ja veel väiksemate pensionitega iga päev hakkama saavad," kutsus Tallinna praost Jaan Tammsalu riigijuhte lisaks Brüsselile senisest enam suhtlema ka oma rahvaga. "Ja tänage seda rahvast, kes tihtipeale peab oma püksirihma väga tugevasti pingutama, et selles riigis elamisväärne elu jätkuks."

Savisaar: kui ma oleks peaminister, kohtleksin Estonian Airi meeskonda väärikalt

Savisaar: kui ma oleks peaminister, kohtleksin Estonian Airi meeskonda väärikalt (3)

"Mõlemad [Kadri Simson ja Jüri Ratas] on mõnes mõttes minu õpilased, aga paraku kasvuhoonepoliitikud," ütles Edgas Savisaar Kesknädalale. "Jüri tõin pärast tema ülikooli lõpetamist nõunikuks, seejärel abilinnapeaks ja hiljem linnapeaks. Nüüd on ta juba mitmendat koosseisu ühel tähtsaimal ametikohal, mida erakond suudab pakkuda – riigikogu aseesimees. Miks ta juba teist korda järjest mind kukutada üritab, ma tõesti ei tea." Kadri Simsoni poliitilist karjääri nimetas Savisaar viljatuks. "Pärnu linnapead temast ei saanud. Riigikogu valimistel tema häältesaak viiendast kohast kõrgemale ei tõusnud." Lisaks rääkis ta intervjuus fosforiidi kaevandamisest. "Mina igatahes kavatsen seista selle eest, et Virumaa maapõu ja fosforiidivarud jääksid puutumatuks."

Huvitava Kooli eestvedaja: ma ei sallinud oma lihvitud kooli!
Intervjuu Haridus Pere

Huvitava Kooli eestvedaja: ma ei sallinud oma lihvitud kooli! (1)

"Ma ei sallinud oma kooli, sest see oli äärmiselt konformne ja lihvitud – kõik pidid olema ühesugused ja ühtemoodi," lausub Huvitava Kooli mõttekoja juhatuse liige Kersti Kaljulaid, kelle meelest peab üks õige kool olema põnev nii õpetajale kui ka õpilasele. "Ja kõige tähtsam on sõbralikkus," lisab Kaljulaid, kes pole teadlikult oma vanemaid lapsi ka eliitkooli surunud.

INGRID RÜÜTEL: Eestis on kõik poliitiliselt kallutatud

INGRID RÜÜTEL: Eestis on kõik poliitiliselt kallutatud

"See ei ole üldse hea, kui ema-isa peavad näiteks Soomes töötama, aga veelgi halvem oleks see, kui need lapsed võetakse Soome kaasa ja neist ei saaks eestlaseid," lausus Ingrid Rüütel, kelle arvates võiks kodumaa kõigile armastatud tööd pakkuda. Ka Edgar Savisaar võiks oma tööd poliitikuna jätkata. "Kui ta tunneb, et temas on jõudu ja tahtmist, siis miks mitte talle võimalust anda, ja kui valijad teda valivad – siis kindlasti," mainis Rüütel.

ADVOKAAT GLIKMAN: Eestis võib inimesi ebapädeva uurimisega lõputult marineerida

ADVOKAAT GLIKMAN: Eestis võib inimesi ebapädeva uurimisega lõputult marineerida (3)

Ebapädeva süüdistuse najal saab meil inimest kohtus lõputult  marineerida ja prokuröri pole võimalik alusetu kriminaalasja alustamise eest karistada. Inimese saab ka plaks! kuueks kuuks kinni panna ja alles kahe kuu pärast saab ta vahistuse põhjendatuse kontrolli taotleda. Need on vaid mõned näited nõukogulikust eeluurimissüsteemist, mida Eesti üks tunnustatumaid vandeadvokaate Leon Glikman nimetab lausa inkvisitsiooniliseks. "Kriminaalasjades saab meil ka kaudsete tõendite alusel süüdi mõista. Aga ühel puhul on mängus vaid raha, teisel aga inimeste saatus," on ta öelnud.

Oudekki Loone: Keskerakonna ette on vaja inimest, kes võitleks!

Oudekki Loone: Keskerakonna ette on vaja inimest, kes võitleks! (2)

"Meil on vaja Keskerakonna ette inimest, kes võitleks," ütles politoloog Oudekki Loone. "Inimest, kes on päriselt võimeline pankasid piirama, puitunud riigistruktuure lammutama ja taas üles ehitama. Meil on vaja inimest, kes julgeks tarvitusele võtta vaesust leevendavaid meetmeid. Kes vaatab, et töö saaks tehtud."

Koit Toome: klaveriõpetaja pidas mind reeturiks

Koit Toome: klaveriõpetaja pidas mind reeturiks

"Pärast üheksandat klassi mainisin oma erialaõpetajale, et ma tahaksin minna Otsa kooli, sest mind huvitab pop- ja džässmuusika. Õpetaja vihastas nii hullult, et võttis mu noodid ja viskas puruks vastu seina – et ma olen kõige hullem reetur! Hülgan klassikalise muusika ja hakkan popmuusikat õppima," rääkis armastatud muusik Koit Toome.

OLIVER NÄÄS: Miks ei nähtud Michalis ohtu?

OLIVER NÄÄS: Miks ei nähtud Michalis ohtu? (2)

"Kui täna nähakse ohtu, et linnapea Edgar Savisaar võib oma alluvaid mõjutada ja sellepärast tuleks ta ametist kõrvaldada, siis mul tekib lihtsalt küsimus, miks tol hetkel samamoodi ei nähtud," viitab Savisaare kaitsja Oliver Nääs juhtumile, mil kahtlustavaks oli reformierakondlane ja tollane justiitsminister Kristen Michal.

KOOLIJUHT LAURI LEESI: Kool ei tohi sarnaneda vanglaga
Intervjuu Haridus

KOOLIJUHT LAURI LEESI: Kool ei tohi sarnaneda vanglaga (1)

"Ma arvan, et need meetmed ei anna suurt midagi. Kui pedagoogika käib üksnes karistamisega, siis see hakkab sarnanema vanglaga," ütles Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi, kommenteerides Jürgen Ligi juhitava haridusministeeriumi plaani anda õpetajatele õiguse muu hulgas laste koolikotte läbi otsida.

DAVE BENTON: Kas tunned mind piisavalt, et mind vihata?

DAVE BENTON: Kas tunned mind piisavalt, et mind vihata? (1)

""Vaata, neeger!" "See pole neeger, loll, see on Dave Benton!" Nii rääkisid omavahel kaks poisikest, kui ootasin koolimaja ees oma kolmandas klassis käivat tütart," meenutab Eesti kuulsaim tumedanahaline Dave Benton, kes hoolimata kogu aust ja kuulsusest, mida tema ja Tanel Padari Eurovisiooni-võit Eestile tõi, saab seniajani oma nahal tunda rassistlikku suhtumist.

JAKKO VÄLI: Soovin uue saatega vastu astuda Eestit ähvardavale vaikivale ajastule

JAKKO VÄLI: Soovin uue saatega vastu astuda Eestit ähvardavale vaikivale ajastule (11)

"Näiliselt jätkatakse demokraatiaga, kuid sisuliselt on meil kehtestatud diktatuur," räägib poliitikavaatleja Jakko Väli. "Ilma Reformierakonnata ei tehta siin riigis mitte midagi. Meil on Ansipi ja Rõivase ajal totaalselt nõnda, et isegi kui rahva sõnum üles mäkke jõuab, siis seda kas ei kuulata, või on filtrid seatud nõnda, et see ei pääse läbi. See ongi vaikiva ajastu algus."

AIRI VIPULKUMAR KANSAR: Madalad palgad ajavad Eesti pered lahku

AIRI VIPULKUMAR KANSAR: Madalad palgad ajavad Eesti pered lahku (1)

"Kas ei ole üldse tööd või on palk väike," kirjeldas lauljanna Airi Vipulkumar Kansar paljude Eesti perede elu. "On siis 300-400 euroga võimalik perekonda elatada? Pangalaenu ei anna keegi, üürikorterite hinnad jäävad harva alla 300 euro kuus, rääkimata toidust, riietest või ravist.Stress tuuakse endaga kaasa ka koju ja hakkabki kooselu allakäik."

POLIITIKUTEL SUU KINNI: Kas opositsiooni iga esinemine muutub trahvitavaks, küsib advokaat Nääs

POLIITIKUTEL SUU KINNI: Kas opositsiooni iga esinemine muutub trahvitavaks, küsib advokaat Nääs

Kui Taavi Rõivaselt ei nõuta Ämari lennuväljal filmitud valimisreklaami eest sentigi raha, siis linnapea Edgar Savisaarelt nõuab erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) 116 000 eurot linna teavituskampaaniate eest, sest ERJK tõlgendab neid kui poliitreklaame. Eksperdid ütlevad, et ERJK on praegu relv, mis aitab teha ühtedel poliitikute kambakat teiste vastu. 

Pagulaste tugiisikuteenuse juht: varjupaigataotleja ei saa avada Eestis tasuta pangakontot

Pagulaste tugiisikuteenuse juht: varjupaigataotleja ei saa avada Eestis tasuta pangakontot

Kui varjupaigataotleja on leidnud endale Eestis suure vaevaga töö, siis palga kätte saamisega tekib tal jälle probleeme – nimelt ei saa varjupaigataotleja avada Eestis tasuta pangakontot, kuhu tööandja saaks palka kanda. Ligi 250-eurone pangakonto avamise tasu on pannud nii mõnegi varjupaigatatoleja leitud tööst loobuma. Jälle jääb ta riigi tegemata jätmiste tõttu Eesti maksumaksja turjale.

Töötukassa teenusejuht: uurime, milleks pagulasele on vaja eesti keelt

Töötukassa teenusejuht: uurime, milleks pagulasele on vaja eesti keelt (1)

"Kõigepealt me uurime, miks pagulasele üldse on eesti keelt vaja. Kui me näeme, et inimest pole võimalik tööle rakendada ilma elementaarse eesti keele oskuseta, siis me korraldame keeleõppe hanke või pakume eesti keele õpet koolituskaardiga," selgitas Eesti Töötukassa teenusejuht Marina Radik, miks Töötukassa pagulastele tasuta eesti keelt ei õpeta ja seega ei suurenda nende võimalusi endale tööd leida ja mitte elada maksumaksja kulul.

Setu kuninganna: püüame näha elus ikka head

Setu kuninganna: püüame näha elus ikka head

Setu ülemsootska Annela Laaneots on elanud aasta kolmekordse tempoga. Tema sõnul on see siiski mäletamisväärt kogemus. "Olla ülembsootska, ehk setode jumala Peko asemik maa peal – setode juht – on tõepoolest kuninglik," sõnas ta. "Kui käin Setomaa selles osas, mis kuulub praegu Venemaa koosseisu, siis kutsutaksegi mind seal korolevaks."

JÜRI RATAS: Õlikatastroofi puhul on Eestis sama abitus seisundis kui kümme aastat tagasi

JÜRI RATAS: Õlikatastroofi puhul on Eestis sama abitus seisundis kui kümme aastat tagasi (1)

"Kui merel peaks juhtuma samasugune õlileke kui kümme aastat tagasi, siis on Eesti taas sama abitus seisundis nagu toona," lausub Jüri Ratas, kelle sõnul pole Reformierakond midagi ette võtnud reostustõrje parandamiseks, samuti kidub ühistransport. "See, et meie inimesed ei pääse kodust liikuma, et meil pole üleriigiliselt toimivat ühistranspordisüsteemi, on tõsine probleem, tasuta ühistransport võiks olla kogu Eestis."

EESTILE VABADUSE KINKINUD ISLANDI MINISTER: Pankadelt tuleb võtta võim ja nende kasum maksustada

EESTILE VABADUSE KINKINUD ISLANDI MINISTER: Pankadelt tuleb võtta võim ja nende kasum maksustada (6)

"Meil on peidetud haige finantssüsteem, mis asub väljaspool seadust ja rajaneb maksuparadiisidel," rääkis Islandi endine rahandus- ja välisminister Jón Baldvin Hannibalsson. "Panga kasum peab olema maksustatud. Islandi valitsus kehtestas pankadele tulumaksu. Saadavat tulu kasutatakse nende perede ja ettevõtete toetamiseks, kes kaotasid Islandi krooni devalveerimise tõttu kõige enam. See on üks paremaid asju, mida Islandi valitsus on teinud. Riigil peab olema tõhus järelevalve panganduse ning finants-laenusuhete üle."

OJULAND: Reformierakond ei kuula oponente, rääkimata oma liikmetest

OJULAND: Reformierakond ei kuula oponente, rääkimata oma liikmetest (4)

"Kui erakonda juhivad inimesed, kel vaid kaugõppes pikkade aastate jooksul omandatud bakalaureuse kraad, siis ei maksa sealt oodata analüüsi, akadeemilist arutelu, kus kuulatakse, mida oponentidel öelda, rääkimata oma erakonnakaaslaste kuulamisest," ütles Pealinnale sisserände vastu võitlev endine reformierakondlane Kristiina Ojuland. 

HEIMAR LENK: Rahvas juba mõistab, et Reformierakond Eestit õnnele ei vii

HEIMAR LENK: Rahvas juba mõistab, et Reformierakond Eestit õnnele ei vii (4)

"Viimased kuud on selgelt näidanud, et Reformierakond Eestit õnnele viia küll ei suuda," ütles poliitik Heimar Lenk, kelle sõnul on oravapartei langeva reitingu taga asjaolu, et rahvas on hakanud rohkem oma peaga mõtlema. Pealinna küsimustele vastates tõdes saatejuht ja poliitik, et kolmapäeval 150. saatega vaatajate ette astunud "Meedia keskpunkt" on ühiskonna haigusnähte küllalt õigesti kraadida osanud.

Soome linnavarajuht: iga kuues Helsingi elanik elab linnakorteris!

Soome linnavarajuht: iga kuues Helsingi elanik elab linnakorteris!

"Helsingile kuulub 17% munitsipaalkorteritest (Tallinnas vaid 5% korteritest - toim) ja iga kuues Helsinki elanik elab linnale kuuluvas korteris. kokku on linnaomanduses ligi 60 000 korterit, mille üürihind on umbes 11 eurot m2 – see on väga soodne, kui arvestada, et keskmine palk Soomes on 3000 eurot," ütles Helsingi Linnavaraameti juhataja Markku Leijo.

Michael Pärt: isa Arvo õpetas mulle, et muusika räägib rohkem kui sõnad

Michael Pärt: isa Arvo õpetas mulle, et muusika räägib rohkem kui sõnad

"Pole tähtis, kui suur on riik, sest muusika kvaliteet ei sõltu riigi suurusest," lausub Arvo Pärdi poeg Michael Pärt, kes paistab maailmas muusikatoimetajana silma ereda tähena. Koostöö superstaar Björkiga ning helilooja Danny Elfmaniga, kes lõi muusika filmile "50 halli varjundit", rääkimata populaarsest "Kääbiku" filmist, näitab, et käbi ei kuku kännust kaugele. Praegu aitab Michael Pärt teha muusikalist kujundust uuele Eesti filmile "Supilinna salaselts", mis peaks linastuma sel aastal.

Inimõiguste ekspert: valitsus peab naiste võrdõiguslikkuse teemaga tegelema

Inimõiguste ekspert: valitsus peab naiste võrdõiguslikkuse teemaga tegelema (1)

"Kui me üritame ainult väga tasa, vaikselt, vaikselt, siis me soolise võrdõiguslikkusega kaugele ei jõua," lausus Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper, kelle sõnul ei tohi valitsus olla viimane, kes naiste võrdõiguslikkuse teemaga tegeleb. "Võrdõiguslikkuse statistika näitab seda, et ei lähe paremaks iseenesest – olukord on kas pigem sama või kohati on isegi tagasilöögid."

Psühhiaater Arvo Haug: mõned poliitikud sõidavad hästi jalgrattaga, Savisaar aga oskab teha poliitikat

Psühhiaater Arvo Haug: mõned poliitikud sõidavad hästi jalgrattaga, Savisaar aga oskab teha poliitikat (1)

"Paljud Savisaare poliitilised konkurendid sõidavad jalgrattaga ja jooksevad paremini, laulavad paremini, valdavad võõrkeeli soravamini," lausus kolme riigikogu koosseisu ja Eesti Kongressi veteran psühhiaater ja poliitik Arvo Haug Pealinnale. "Savisaar aga oskab kadestamisväärselt hästi kiiresti mõelda, otsustada ning otsuseid ellu viia - rääkimata talentide sõelumise oskusest. Nõrgukesed ja keskpärased tahaksid, et ta kaoks."

Inga Lunge naistele: vägivaldsest suhtest väljudes ootab teid kaunis elu!

Inga Lunge naistele: vägivaldsest suhtest väljudes ootab teid kaunis elu!

"Kui seda sarja sattuvad vaatama naised, kes on vaimselt vägivaldses suhtes ja kui nad näevad sarjas seda elu peeglist, siis nad võiksid ju aru saada, et sellest suhtest võiks tulla välja  ning et maailmas on palju ilusat ja toredat  ja oma eluga edasi minek on võimalik," arvab sarjas "Pilvede all" ühte peategelast Piretit kehastav näitlejanna Inga Lunge.

Helle Kalda: Sotsid ja IRL ei ole siiani vabandanud inimeste ees, kellelt nad võtsid kodud!

Helle Kalda: Sotsid ja IRL ei ole siiani vabandanud inimeste ees, kellelt nad võtsid kodud! (3)

Üürnike Liidu esinaise Helle Kalda sõnul on Tallinn suutnud elamispinnad sundüürnike leida või rajada, ehkki riik on selleks liiga vähe raha andnud. Et ülekohut, mida omandireform kaasa tõi, lahendatud pole. "Selle seaduse võtsid vastu IRL ja toonased Mõõdukad ehk tänased sotsiaaldemokraadid ning nad ei ole nende inimeste ees suvatsenud isegi vabandada. Ammugi mitte selgitada, milles oli nende inimeste süü, et neilt kodud võeti ning lahendus leida," rääkis ta TTV saates "Terasnaised".

Iseseisvusparteilane Liikane: praeguse “ettevõtlussõbraliku“ valitsuse katsed perifeerias ettevõtlust arendada ja töökohti luua on läbi kukkunud

Iseseisvusparteilane Liikane: praeguse “ettevõtlussõbraliku“ valitsuse katsed perifeerias ettevõtlust arendada ja töökohti luua on läbi kukkunud (3)

"Kas sõjalise konflikti laienemise korral, kui import on häiritud, suudaks Eesti ära toita kogu oma rahvastiku? Kui jah, siis miks ma näen poeletiidel laiutamas odavat Prantsusmaalt pärit kartulit, samal ajal kui kohapeal kasvatatud krimpsus mugulad on peidus kusagil alumisel riiulil?" küsis iseseivusparteilane Lauri Liikane.

INTERVJUU! Taipoksija Rain Kärkinen: Minu jaoks algab sport eelkōige sellest, mis peas toimub

INTERVJUU! Taipoksija Rain Kärkinen: Minu jaoks algab sport eelkōige sellest, mis peas toimub

Möödunud laupäeval toimus Tallinna Tondiraba spordihoone jäähallis Baltfight Pro, kus selgusid Eesti Võitlusspordi Ühenduse parimad sportlased 2014. aasta arvestuses. Kaheksas profimatšis astusid võitlustulle välisriikide võistlejatega Eesti tituleeritumad sportlased, nende seas ka Eestis vanima Tai poksi klubi ˗ Tallinna Taipoksi Klubi ˗ sportlane Rain Kärkinen. Tema jaoks oli see 35. matš, kust napsas 28. võidu, alistades seekord belglase Mamba Cauwenbeŕgi.

Oudekki Loone: Eesti valitsus maksustab vaesust

Oudekki Loone: Eesti valitsus maksustab vaesust

"Neoliberalistlik kasinusparadigma on ennast ilmselt ammendanud: tööpuudus Lääne-Euroopas ja emigratsioon Ida-Euroopas on selle väljendused. Eesti ju praegu suisa maksustab vaesust: kaudsed maksud haukavad kõige suurema tüki kõige vähem kindlustatutelt," arvas politoloog Oudekki Loone Naiste Häälele antud usutluses. "Kui me praegu midagi ette ei võta, siis muutume  "pensionäride ja alaealiste riigiks" - kõik emigreeruvad."

Mupo noorsootöö juht: linn oli reede öösel nagu joomapunker

Mupo noorsootöö juht: linn oli reede öösel nagu joomapunker

Munitsipaalpolitsei Ameti heakorra ja noorsootöö sektori juhi Kätlin Müürsepa sõnul oli reedel vastu laupäeva läbi viidud vaatlus-reidi tulemused nii õõvastavad, et ta pole nähtust siiani täielikult toibunud. Kontrollreid toimus ajavahemikus 22.00-03.00 kesklinna piirkonnas, eelkõige mindi vaatlema 16+ suunatud noorteürituse peopaiga Cathouse ümbruses.

Jaak Valge: vabadussõjalased tembeldati Pätsi poolt natsideks

Jaak Valge: vabadussõjalased tembeldati Pätsi poolt natsideks (3)

Vabadussõjalased tembeldati natsideks Nõukogude Liidu propaganda abiga, selgub vestlusest ajaloolase Jaak Valgega. "Info vapside soovist riiki pöörata oli Nõukogude saatkonna vale," lausub Valge, kelle sõnul on vabadussõjalased meie ajaloos nagu kummituslikud tondid, kes tuleks rehabiliteerida.

Laadimine...Laadimine...