RATAS: Vähem teenivatel inimestel peavad maksud olema madalamad!

"Need, kes teenivad vähem, peavad rohkem raha kätte saama ja nende maksud peavad olema madalamad," ütleb  Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes on moodustamas uut valitsust sotsiaaldemokraatide ja IRL-iga. 

Pilt: Svetlana Aleksejeva

RATAS: Vähem teenivatel inimestel peavad maksud olema madalamad! (5)

Maarja-Liis Arujärv

"Need, kes teenivad vähem, peavad rohkem raha kätte saama ja nende maksud peavad olema madalamad," ütleb  Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes on moodustamas uut valitsust sotsiaaldemokraatide ja IRL-iga. 

Te olete võtnud endale väga suure koormuse ja vastutuse.

Ma tänan selle eest. Ma olen Keskerakonnas juba 16 aastat ja  kandnud poliitilist vastutust nii abilinnapeana kui ka linnapeana ning nüüd kümme aastat riigikogus. Tunnen väga tugevasti seda vastutust Eesti riigi ja inimeste ees. Minu arvates on Eesti suurim probleem rahvastikukriis – kuidas me taas suudame rahvaarvu tõusule keerata. Ja loomulikult on see vastutus erakonna ees.

Mida peaks uus valitsus tegema teisiti, mida oleks vaja muuta?

Kui ühe lausega võtta kokku, siis on vaja muuta seda, et mitte ükski idee ja mitte ükski mõte ei oleks Eesti riigis ülearune. On vaja muuta poliitilist kultuuri. Kui me räägime valdkonnapoliitikast, siis ma ütleksin, et minu jaoks on kõige suurem väljakutse see, et kuidas siin Eesti ühiskonnas inimene hakkama saab – see sõltub majanduspoliitikast, hariduspoliitikast jne. Samuti arvan, et Eesti maksusüsteemi peaks kindlasti muutma. Need, kes teenivad vähem, peavad rohkem kätte raha saama ja nende maksud peavad olema madalamad kui neil, kes teenivad rohkem. Eesti ühiskond peab muutuma tasakaalustatuks, sidusamaks.

Milline saab olema uus koalitsioon?

Ma väga loodan, et kui uus koalitsioon tekib, siis saab see väga selgelt aru, et peab Eesti inimeste ees seisma – et meie inimeste elu muutuks paremaks. Spordimehena olen kindel, et meeskonnatöö ja meeskonnaroll oleks väga tähtis ka valitsuse tasandil. 

Varsti on tulemas kohalikud valimised – kas Tallinnas jääb Keskerakonna ainuvõim või tuleb koalitsioon?

Ma kindlasti rahustan kõiki lehelugejaid, et tänane linnajuhtimine kestab vähemalt kuni järgmiste valimiseni. Tahan tänada meie erakonna Tallinna volikogu fraktsiooni liikmeid, tänan linnavalitsust, abilinnapäid ja linnaosavanemaid. Taavi Aas on tõsine professionaal. Keskerakonna eesmärk järgmistel kohalikel valimistel on ainuvõim Tallinna linnas ja täielik enamus volikogus. See on meie soov ja eesmärk ja ma olen veendunud, et need 15 aastat, mis Keskerakond on olnud Tallinnas võimul,   oleme me teinud tõsist tööd. Väga suured elukeskkonda puudutavad asjad on saanud töösse, näiteks elamuehitus või munitsipaalkorterid, Ülemiste ristmik. Palju on tehtud ka linnasüdames, vaatame või Vabaduse väljakut või Harju tänavat. Väga paljud koolid on Tallinnas korda saanud, on rajatud kuus lasteaeda.

Olgu inimese kodune keel eesti või vene keel, põhiküsimus on see, kuidas inimene tunneb ennast ühiskonnas. Kas ta tunneb, et ühiskonnas on võimalik teha tööd, kas majandus on korras jne.

Enne kongressi oli erakonna sisemine õhkkond pingeline, kuidas saate tagada erakonna ühtsuse ehk head suhted kahe tiiva vahel?

Ma võin lugejaid rõõmustada, et seda kahte tiiba pole olemas. Looduses tundub küll ühe tiivaga lind imelik. Rõhutan veel kord, et tänane Keskerakond on tõesti ühtne meeskond. Peamine küsimus on see, et inimesi tuleb kaasata, juhtimine peab olema laiapõhjaliline, meeskonnale orienteeritud. Meil on olnud sel nädalal koos erakonna juhatus, ja see meeskond töötab heas vaimus ja tugevas rütmis. Kinnitan, et põhilisest programmis, mis on Keskerakonnal olnud 25 aastat, lähtub nii tänane erakonna juhatus kui ka riigikogu fraktsioon.

Praegu on Eesti riigi suhted Venemaaga keerulised, kuidas seda muuta?

Majandussuhetest rääkides on Venemaa väga suur turg ja Eesti ettevõtted on huvitatud, et saaks sellel turul aktiivselt tegutseda. Praegu on meil väga tihedad suhted kultuuri vallas. Alles hiljuti käis Rahvusooper Estonia Moskvas ja siis tulid nemad külla  Eestisse. Ma arvan, et kindlasti peavad majanduslikud suhted kahe riigi vahel paranema.

Missugune roll on erakonnas tulevikus Edgar Savisaarel?

Edgar Savisaar on väga auväärne erakonna liige. Erakonnas on olemas selline ametikoht nagu auesimehe positsioon. Minu väga suur palve – ja ma arvan, et kogu erakonna väga suur ootus – on see, et Edgar Savisaar sellele ametikohale asuks. Kindlasti ootab erakond, et ta meie poliitika kujundamisel kaasa räägiks. Edgar Savisaar on meie meeskonna liige.

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...