5 kommentaari

zAROON

Vasta kommentaarile

Mulle imponeerib, et Mailis Repsi väitel on Eestis maailma parimad õpetajad. Ja siis ütleb Vooglaid, et ei ole. Ja et Vooglaid nahutab kooli ja tema enda abikaasa on kooli direktor. Dialektika, vastandite võitlus ja ühtsus.

rahulikumalt

Vasta kommentaarile

Haridus on tegelt üks üsna konservatiivne valdkond ja kohe kindlasti on vaja koolis ka hindamist ja tuupimist. Seega rahulikumalt esmalt tähed selgeks ja lugema - tohutu suur asi maailmas suures ju! Siis juba kirjutamine ja rehkendamine. Ja korrutustabel selgeks jälle tohutu suur asi. Pelgalt mingi umbluu ajamisest hariduses ei piisa - teat asjad tuleb omandada ja siin meie luterlik taust ikka abiks. On maid ja muide ka suuri kus lapsed-noorukid koolid läbinud paraku mis puudub on lugemisoskus, rääkimata kirjutamisest ja rehkendusest. Osakab vaid sõna fuck. Kooliharidus ikke. Otse loomulikult käib see nn tavainimese koolide suhtes, rikkad õpivad ikka oma koolides, loomulik ju või kuda? Seega kohe kindlasti peab haridusasju arutama ja edendama kuid teeme seda oma ajalugu ja traditsioone arvestades ja rahulikult. Ja mis peamine väldime kõiksugu bolshevismust kõiki neid 1. septembri nihutamist ja viiendat veerandit. Elika tavalist muutuste imiteerimist ja komejanti. Millest alustame - õpetajate palgast loomulikult, täiskohaga õpetajale Eesti keskmine palk. Ikka Põhjamaa poole mis sest, et tasapisi.

Rinkus

Vasta kommentaarile

Mida ootab kohalik kogukond kohalikult koolilt? Et lapsed oleksid osa päevast taraga piiratud turvaalal suletud ustega hoones. Et neil oleks seal võimalik sotsialiseeruda, sidustuda kogukonna liikmeiks. Et nad saaksid kord päevas koolis sööja toitu süüa. Ja et kogukonna liikmed oleksid samal ajal kaitstud hulkuvate laste eest. Olen mitmes kogukonnas tajunud seda ühist ootust kohaliku kooli osas. Muud ootused on juba vähemate kogukonna liikmete ootused.
Ü. Vooglaiul on õigus. Aga seda kõike on algatuseks liiga palju. Et kui teeks alguseks midagi teisiti kodutöödega. See on ju kordamine. Õpitu kinnistamine. Kellel on seda vaja enam, kellel vähem. Õppurid on erinevad. Õpiks kodus vaid uusi inglise keele sõnu ja väljendeid. Ühiskoolis iga päev viis uut sõna. Erikoolis iga päev sada uut sõna.

Laadimine...Laadimine...