Veet Mano: TV3 saade oli sisult ebakorrektne ja minu süüdistamine on alusetu

Veet Mano pöördus TV3 saate "Kuuuurija"  süüdistava ja valeandmeid levitava sisu tõttu Eesti Ajalehtede Liidu (EAL) pressinõukokku. "On väga kurb, et üks telesaade või keegi tahab teise inimese elu ebaausalt hävitada. Kes iganes mind valedel alustel süüdistab, see on vale!" rääkis Mano.

Pilt: Scanpix

Veet Mano: TV3 saade oli sisult ebakorrektne ja minu süüdistamine on alusetu

Veet Mano pöördus TV3 saate "Kuuuurija"  süüdistava ja valeandmeid levitava sisu tõttu Eesti Ajalehtede Liidu (EAL) pressinõukokku. "On väga kurb, et üks telesaade või keegi tahab teise inimese elu ebaausalt hävitada. Kes iganes mind valedel alustel süüdistab, see on vale!" rääkis Mano.

"TV3 saates "Kuuuurija" süüdistati mind selles, et ma olevat blogija Kadri Luigele öelnud, et ta ei võtaks ravimeid. Tegelikult võisid kõik televaatajad saates, kus ma Kadriga esmakordselt ka kohtusin, näha, et ma spetsiaalselt palusin tal ravimeid tarvitada. See oli Kadri enda valik ravimeid mitte võtta. Ma ütlesin talle, et võtku ravimeid ja toitugu õigesti," sõnas tervendaja Veet Mano.

Veet Mano rääkis Tallinna TV saates "Suvemiks", et pöördus TV3 saate "Kuuuurija"  süüdistava ja valeandmeid levitava sisu tõttu Eesti Ajalehtede Liidu (EAL) pressinõukokku. "EALi pressinõukogu on minu kaebuse kätte saanud ning peab tegema edasised protsessid. Loodan, et pressinõukogu vastus saabub mõistliku aja jooksul ja on positiivne. On väga kurb, et üks telesaade või keegi tahab teise inimese elu ebaausalt hävitada. Kes iganes mind valedel alustel süüdistab, see on vale!"

Tervendaja sõnul on tekkinud olukord tema jaoks väga piinarikas. "Olen terve elu teinud vabatahtlikku tööd, olen alati üritanud inimesi aidata ja olen väga kurb, kui fookus suunatakse valesse kohta. Fookus peab olema suunatud inimeste aitamisse, et nad ei jääks haigeks ega sureks noorelt."

Veet Mano tõdes, et on veidi kaotanud usku Eestisse. "Näen lennujaamas kõndides, et inimesed vaatavad mind naljakalt. Nemad on ju kuulnud ainult loo ühte poolt. See lugu kujundas nende arvamuse ja oli mõeldud minu hävitamiseks. Inimesed vaatavad mind teisiti ja ma ei ole seda ära teeninud. Eestis on siiski palju ka neid, kes mind armastavad ja paluvad mul siia tulla. Teen inimeste jaoks palju vabatahtlikult. Ma pole inimene, kes usuks kiusamisse. Minu mõtteviis on alati olnud see, et kedagi ei tohi kiusata. Usun, et kui kedagi kiusatakse, ei tohiks lasta sel enda elu häirida. Tuleks otsida abi, otsida tõde. Kohtan paljusid, näiteks lapsi, keda koolis kiusatakse ja seetõttu on nad terve elu  häbelikud. Olen täielikult kiusamise vastu. Nii paljud inimesed Eestist, kellega õhtustame, räägime ja seminaridel kohtume, võivad tunnistada, et kes iganes abi vajab või tahab olla seminaril külaline ja tunneb, et tal on probleeme, on teretulnud. Me ei ole iial kellelegi äraöelnud, sõltumata rahast."

Rääkides Kadri Luige juhtumist rõhutas Veet Mano, et on väga oluline, et inimesed võtavad arstide väljakirjutatud ravimeid.  "Mil iganes ma haigeks jään, seda ei juhtu küll tihti, aga ma lähen alati arsti juurde. Mul oli hiljuti bronhiit ja esimesena läksin bronhiidihaiglasse. Nad tegid mulle analüüsid, panid kanüüli ja järgisid arstide korraldusi. Olen šokeeritud, et TV3 saates midagi taolist mu kohta väidetakse, ometi nad ise oma saates näitasid, kuidas palusin Kadril ravimeid võtta ja õigesti toituda."

Veet Mano sõnul on kurb, et sarnases olukorras nagu oli Kadri Luik, on Eestis väga palju inimesi. "Põhifookus südamehaigete inimeste juures peaks olema nende aitamisel. Jah, palun järgige arstide nõuandeid, ka neid, mis puudutavad toitumist ja dieete. Samuti kuulake toitumisnõustajaid, et probleeme üldse ei tekiks. Sel juhul saate elada pikka ja õnnelikku elu  ning ei süvenda haigust vale toitumisega. Ütlen kõigile - vale dieet on väga ohtlik. Kui teil on südamega probleeme ja arst käsib rohtu võtta, peate seda tegema seni kuni arst palub. Vereklombid on viimane, mida tahta. Need võivad tekkida igal ajal ja igas kohas."

Veet Mano sõnul on ta väga teaduslik mees ja saadab paljud, kes tema poole pöörduvad, arsti juurde. "Paljud minu sõbrad on arstid. Seepärast ütlesin kohe alguses ka Kadrile, et sa pead oma ravimeid võtma, sa vajad neid. See on väga oluline. Samuti palusin tal oma toitumist muuta, et olukorda mitte provotseerida. Ja sõbrad kuulake, see on hea nõuanne. Kahjuks on südameprobleemidega inimesi palju."

Veet Mano kinnitas saates fakti, et on inimesi aidanud ka sellega, et saatnud neid Saksamaale tervisekeskustesse, kus pakutakse traditsioonilist ja ka muid ravimeetodeid. "Tavaliselt ma sellest väga palju ei räägi, aga olen vähihaigeid Saksamaale tervisekeskustesse saatnud küll. Kui minu tädi oli 60-aastane, anti talle veel kolm kuud elada. Ravi, mida pakutakse Saksamaal, päästis ta elu. Nüüd on tädi 87-aastane ja elanud prognoositust 27 aastat kauem. On olnud neid, kelle ravi eest olen ka ise maksnud. Ka praegu on üks 78-aastane inimene Saksamaal ravil. Ta on mind tänanud öeldes, Mano, aitäh, sa päästsid mu elu. Ma maksin tema ravi eest ja laenasin veel juurdegi. Olen inimene, kes on kurb seetõttu, et ei saa Saksamaale ravile saata kõiki abivajajaid. On palju inimesi, kes minu juurde tulevad ja vajaks seda ravi, aga ei saa seda endale lubada. Sel kuul oli Saksamaal ravil kaks inimest. Ühe tüdruku üle tunnen rõõmu. Kolm aastat tagasi diagnoositi tal vähi kolmas staadium, nüüd on ta vähist vaba ja ta on väga õnnelik.  Teine inimene saab traditsioonilist ravi ja tal eemaldatakse tõenäoliselt mingid sooled või käärsool. Ta ütles, et loodab, et on vähivaba ja saab septembris tööle naasta."

Veet Mano lisas, et ka tema oma isa ja vend surid vähki ning vanaisa suri südameinfarkti tagajärjel. "Ma ei taha, et inimesed lähevad valet teed. Minu sõnum ongi see, et elada tervislikult ja õigesti, mitte lasta end mitte millelgi ega kellelgi mõjutada. Ärge laske end kellelgi lollitada, et see ei loe. See on oluline. Süüa õigesti, võtta arsti kirjutatud rohtusid, leida maailma parim ravi. Ma ise söön väga ettevaatlikult."

Rääkides Oshost, märkis Veet Mano, et Osho sõnum oli – mediteeri ja kui vaja arsti juurde minna, tuleb seda teha viivitamatult. "Alati tuleb haiguse olemus selgeks teha ja kasutada tavameditsiini. Osho arst saatis just kirja, et seda kinnitada. Lähen ise alati vajadusel arsti juurde. Mul oli peale Oshoga kohtumist õlaoperatsioon, hiljuti bronhiit, ka on mul olnud neerukivid. Esimese asjana läksin alati haiglasse ja kuulasin arstide meditsiinilisi nõuandeid. Osho oli väga teaduslik. Kokkuvõtteks ongi nii, et arstid aitavad inimesi. Kui on vaja arsti juurde minna, siis kohe. Üritage teha asju, millest ei jääda nii lihtsalt haigeks, üritage elada tervislikult. Kui aga jääte haigeks ja vajate abi, tuleb koheselt pöörduda arsti poole. Osho keskuses Ameerikas olid alati arstid meeskonnas. Osho India keskuses olid arstid meeskonnas seni, kuni ehitati haigla otse keskuse vastu. Millal iganes kellelgi oli abi vaja, viidi ta arsti juurde, sest see oli arstide töö."

Veet Mano lükkas intervjuu ümber väite, justkui olnuks ta Osho pressiesindaja. "See on vale. Nad ajavad mind sassi kellegagi, kel on sama nimi. Samamoodi võib maailmas olla paljusid, kelle nimi on John Smith. Seal peab ilmselgelt olema keegi, kelle eesnimi on samuti Veet Mano. Too Veet Mano elas Los Angeleses, mina pole seal kunagi elanud. Minu täisnimi on Veet Mano Wannaquot. Osa minu nimest tuli Ameerika põlisrahvalt. Mulle meeldivad loomulikud inimesed, nagu on ka Eestis. Mind on ainult üks. Te ei leia ühtegi dokumenti, mis ütles, et Veet Mano Wannaquot oleks kunagi elanud Los Angeleses. Ma pole kunagi olnud ka pressiesindaja."

Veet Mano lisas, et kahjuks suri temaga samanimeline mees  2006. aastal. "Tema kahjuks enam elus ei ole, mina olen ja me ei ole üks ja sama persoon."

Laadimine...Laadimine...