200 000 Eesti kodu vajab vingugaasiandurit

Kuna paari aasta pärast tekkiv kohustus puudutab suurt osa Eesti elanikke ning selle täitmiseks on vaja osta andur, antakse inimestele kaheaastane üleminekuaeg.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Eesti

200 000 Eesti kodu vajab vingugaasiandurit

Toimetaja: Sandra Lepik

Kuna paari aasta pärast tekkiv kohustus puudutab suurt osa Eesti elanikke ning selle täitmiseks on vaja osta andur, antakse inimestele kaheaastane üleminekuaeg.

Viimase rahvaloenduse andmete põhjal on Eestis umbes 200 000 sellist kodu, kuhu tuleks paigaldada vingugaasiandur, vahendas BNS Postimeest.

Kui 2018. aasta algusest on vingugaasiandur kohustuslik kõigis eluruumides, kus asub korstnaga ühendatud gaasiseade, siis 2022. aastast saab see kohustuslikuks ka kõigis tahkeküttega eluruumides ehk teisisõnu kodudes, kus on kas ahi või kamin. Kuna paari aasta pärast tekkiv kohustus puudutab suurt osa Eesti elanikke ning selle täitmiseks on vaja osta andur, antakse inimestele kaheaastane üleminekuaeg.

Vingugaasiandurid on suitsuanduritega võrreldes tunduvalt kallimad, nende hind jääb vahemikku 20–60 eurot. Samas ei suuda päästeameti esindajate kinnitusel miski muu vingugaasi tuvastada, mis tähendab, et andurid tuleb sei nale saada ka juhul, kui selleks tuleb tublisti püksirihma pingutada.

"Plaanime vingugaasianduritega samamoodi tegutseda nagu suitsuanduritega, see tähendab, et läheme koos kohalike omavalitsustega appi nendele, kellel on raskusi anduri soetamisega," lubas päästeameti ennetusosakonna ekspert Sandra Tammiksaar. "Hea näide on Tartu linn, kelle ostetud vingugaasiandureid on päästeamet juba käinud paigaldamas."

Päästeameti ennetusosakonna juhataja Indrek Intsi sõnul saab päästeamet kodukülastustel pildi, kus vingugaasiandureid vajatakse. Kodukülastustel üles pandud vingugaasiandurid maksab kinni päästeamet ning nende anduritega on inimesel muretu ligi kümme aastat.

Päästeameti töötajad ei vii andureid ainult koju kätte, vaid ka paigaldavad õigesse kohta. Kui mitu kodu 200 000-st endale vingugaasianduri kingitusena saab, ei osanud Ints veel öelda, see selgub külastuste käigus. Aastas külastab päästeamet üle 22 000 kodu.

Laadimine...Laadimine...