Aas: Pai suunas enda Linnahalli kunstiliseks juhiks palkamist

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul suunas Meelis Pai Linnahalli nõukogu esimehena ise enda kunstilise juhina töölevõtmist.

Pilt: Scanpix

Aas: Pai suunas enda Linnahalli kunstiliseks juhiks palkamist

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul suunas Meelis Pai Linnahalli nõukogu esimehena ise enda kunstilise juhina töölevõtmist.

"Ütleme niimoodi, et nõukogu esimehena ta suunas selle lepingu tegemist," ütles Aas BNS-ile. "Pikas perspektiivis ei mõjuta see midagi, aga loomulikult juhtorganis olles ja ise selles ettevõttes töötamine, need kaks asja ei tohi omavahel segamini minna."

Aasa sõnul on vaja kunstilise juhi positsiooni juba aastaid enne uuenenud linnahalli avamist, kuna sinna planeeritud tegevuste ettevalmistused peavad algama ligi kaks aastat varem. "Konverentsiturismi, selle sihtkohti plaanitakse ka ette vähemalt kuskil kaks aastat. Et see tegevus tegelikult selle maja täitmiseks peale valmimist hakkab tükk aega enne seda kui see maja valmis on," ütles ta.

Aasa sõnul loodetakse linnahalli järgmine projekteerimishange välja kuulutada järgnevate kuude jooksul ning hoone peaks valmima 2020. aastal. "Järgmine konkurss peaks algama nii ruttu, kui me suudame tingimused kokku panna, esimene asi on autoriõiguse omanikuga, et kuidas nemad sellest protsessis osalevad," ütles ta.

Tallinna linnavalitsus otsustas esmaspäevasel erakorralisel istungil vabastada Meelis Pai Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu esimehe kohalt iseendaga töölepingu sõlmimise tõttu.

Pai ütles BNS-ile, et töölepingu sõlmis temaga Tallinna Linnahalli AS juhatuse liige Tõnu Prööm. Vastuseks BNS-i küsimusele, kas nõukogu esimehe kohalt lahkumisega kadus tal huvide konflikt, vastas Pai, et juristide hinnangul polegi konflikti esinenud.

"Linnavalitsus ei näinud sellises olukorras muud võimalust, kui Pai tagasikutsumine. Kuna Linnahalli rekonstrueerimine hakkab iga päevaga konkreetsemaks muutuma, pidas linnavalitsus vajalikuks Linnahalli nõukogusse kahe uue nõukogu liikme nimetamise," ütles Aas pressiteates.

Linnavalitsuse esmaspäevase otsusega nimetati Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu uuteks liikmeteks abilinnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Anu Hallik-Jürgenstein.

Laadimine...Laadimine...