Aasta pressivaenlane on Danske skandaalis vaikinud Aivar Rehe

Danske Banki endine juht Aivar Rehe sai pressivaenlase tiitli selle eest, et ta pole Danske panga rahapesuskandaali kohta sisuliselt mingeid selgitusi andnud.

Pilt: Scanpix
Eesti

Aasta pressivaenlane on Danske skandaalis vaikinud Aivar Rehe (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Danske Banki endine juht Aivar Rehe sai pressivaenlase tiitli selle eest, et ta pole Danske panga rahapesuskandaali kohta sisuliselt mingeid selgitusi andnud.

Riigikontroll sai pressisõbra tiitli tänu munitsipaallehtede auditile, mis tõi välja maksumaksja raha väärkasutuse isiklikuks poliitreklaamiks 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimiste kampaania käigus, teatas EALL-i esindaja BNS-ile.

Ajalehtede Liidu hinnangul lahendaks vääritu konkurentsi probleemi seadusemuudatus, mis defineeriks maksumaksja raha eest tehtava väljaande kohaliku infolehena ja keelaks seal tasulise reklaami, sealhulgas ostu-müügi reklaami avaldamise. Infoleht on mõeldud kohalike elanike teavitamiseks kohaliku omavalitsuse ja kohaliku kogukonna tegemistest.

Pressivaenlaseks valiti Aivar Rehe, kes oli varem aktiivne pressi ja avalikkusega suhtleja, kuid muutus peale Danske panga skandaali täiesti kättesaamatuks ja skandaali algusjärgus andis ka avalikkusele eksitavat infot skandaali kohta.

Pressisõber ja pressivaenlane valiti toimetuste esitatud kandidaatide seast. Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille autor on metallikunstnik Ive-Maria Köögard.

Ajalehtede liit valib pressisõpra ja -vaenlast alates 1994. aastast.

 

 

LOE KA: 

SILMAD PÄRANI KINNI: Kas Danske panga rahapesu uurimist takistas pigem korruptsioon või "eliidi" soov iga hinnaga Eesti mainet päästa?

Danske Eesti haru ekstöötaja sõnul eiras pank tema hoiatusi sihilikult

VIDEO! Danske vilepuhuja: Eesti finantsinspektsioon muutis maagiliselt arvamust Danske suhtes

Taani prokuratuur esitas Danskele kahtlustuse neljas episoodis

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...