Abi spordiklubidele näitab muret inimeste tervise pärast

"Tallinna otsus toetada spordiklubisid näitab linna selget muret inimeste tervise pärast peale kriisi ning tegutsemist kriisi ajal sotsiaalse olukorra stabiilsuse säilitamise nimel," ütles Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu president Ergo Metsla.

Pilt: Reval Sport

Abi spordiklubidele näitab muret inimeste tervise pärast

Toimetaja: Toomas Raag

"Tallinna otsus toetada spordiklubisid näitab linna selget muret inimeste tervise pärast peale kriisi ning tegutsemist kriisi ajal sotsiaalse olukorra stabiilsuse säilitamise nimel," ütles Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu president Ergo Metsla.

Tallinn jätkab pearahasüsteemi alusel sporditegevuse toetuse maksmist ja vabastab linna spordirajatiste rentnikud üüritasude maksmisest 100 protsendi ulatuses.

"Tallinna linna väljapakutud meetmed on spordiklubide seisukohalt vajalikud ja õiged. Spordiorganisatsiooni juhina olen äärmiselt rahul ja tänulik, et sellised meetmed on vastu võetud," ütles Metsla.

Tallinna Spordiliidu juhatuse liige ja Spordiklubi Reval Sport juhataja Aldur Partasjuk ütles, et Tallinna linnavalitsuse poolt kehtestatud meetmed spordiklubide toetamisest on igati teretulnud.

"Kuna paljud lapsevanemad on spordiklubide õppemaksude maksmise peatanud või on maksusid vähendanud, siis leevendab tänane meede tunduvalt spordiklubide olukorda," ütles ta. "Võib kinnitada, et kõik Tallinna linnalt toetust saavad spordiklubid on oma töö ümber korraldanud nii nimetatud kaugjuhtimise teel."

Partasjuk ütles, et selle kinnituseks on klubide treeningrühmade postitused sotsiaalmeedias.

"Nagu ütles linnapea, on spordis oluline järjepidev treening. Meetmed, mis täna kehtestati, annavad spordiklubidele võimaluse treeninguid distsiplineeritult jätkata. Tallinn hoolib jätkuvalt," ütles ta.

Linn toetab spordiklubisid 

Toetusmeetme eesmärk on aidata spordiklubidel üle elada ilma treeninguteta eriolukorra periood ning jätkata tööd laste ja noortega kaugjuhendamise teel.

Spordiklubide tagasiside põhjal on vähenenud lapsevanemate omaosalustasude laekumine ning ilmnenud on ka erarendipindade omanike paindumatus renditasu alandamiseks.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et kõik lapsed, kes tegelevad spordiga nendes klubides, mis saavad linnalt pearaha, võivad arvestada sellega, et linn – vaatamata sellele, et reaalselt treeninguid ei toimu, jätkab spordiklubide toetamist.

"Linna sooviks on, et spordiklubid jätkaksid treeningute läbiviimist interneti kaudu. Seda on vaja, sest iga sportlane ja treener teab, et spordis on oluline distsipliin, järjepidevus ja treeningu graafik. Isegi praeguses olukorras on tähtis, et noortel see graafik mingil kujul säiliks," selgitas Kõlvart. "Ühtlasi saame seeläbi tagada treeneritele nende töö ja sissetuleku sel keerulisel ajal ning selle, et meie lapsed oleksid nii praegu kui ka pärast kriisi füüsiliselt aktiivsed ja terved."

Lähtudes olukorra keerukusest ja vähenenud omaosalustasude maksmisest tuleb linn spordiklubidele vastu nii palju kui võimalik ning linn jätkab spordiklubidele sporditegevuse toetuse maksmist. Spordiklubid vabastatakse linna spordirajatiste lepingutes, sh operaatorlepingutes sätestatud üüritasu maksmisest juuni lõpuni 100 protsendi ulatuses. Olukorra keerukust arvestades soovitab linn võimaluse korral ka alandada spordiklubide omaosalustasu määra eriolukorra ajaks 50-75 protsendini tavatasust.

Tallinna meetmed koroonaviiruse tõkestamisel on koondatud Tallinna kodulehele.

Metsla sõnul on käesolevas kriisis Tallinn tegutsenud kiiremini, otsustavamalt ja läbimõeldumalt kui Eesti riik tervikuna. "Tallinna eeskujul võiksid sama teha ka teised Eesti linnad ja maakonnad," ütles ta.

"Selleks, et sedasorti meetmed ei kahjustaks laias üldises vaates turuolukorda eraettevõtjatest rendileandjate suhtes on valitsusel vajalik välja töötada meede, mis abistaks spordiklubisid, kes rendivad pindu eraettevõtjatelt," ütles Metsla.

Metsla sõnul võiks leida võimaluse 3-6 kuu jooksul kompenseerida klubidele rendimaksed või siis kompenseerida rendimaksed üürileandjatele.

"Põhjus on ju väga lihtne: spordiklubidel keelati valitsuse otsusega tegevus, mis tähendab, et sissetulekud vähenesid 100%, kuid kulude baas on rentide, seadmete liisingu ja muude haldus osas endine."

Laadimine...Laadimine...