Abilinnapea Eha Võrk: tulge kabinetist välja ja vaadake, mis tegelikult Tallinnas toimub!

"Mul on teoreetikutele ettepanek teha Lasnamäel ekskursioon Ülemiste piirkonnas, kus on kõige suuremad ja kallimad äri- ja kaubanduspinnad ning siis siirduda Pae pargi kanti, kuhu on kerkinud suur park ja elurajoon," kommenteeris Tallinna abilinnapea Eha Võrk meedias ilmunud uuringut, milles nimetati Tallinna kui kõige kiiremini segregeeruvat pealinna Euroopas.

Pilt: Albert Truuväärt

Abilinnapea Eha Võrk: tulge kabinetist välja ja vaadake, mis tegelikult Tallinnas toimub! (1)

Toimetaja: Toomas Raag

"Mul on teoreetikutele ettepanek teha Lasnamäel ekskursioon Ülemiste piirkonnas, kus on kõige suuremad ja kallimad äri- ja kaubanduspinnad ning siis siirduda Pae pargi kanti, kuhu on kerkinud suur park ja elurajoon," kommenteeris Tallinna abilinnapea Eha Võrk meedias ilmunud uuringut, milles nimetati Tallinna kui kõige kiiremini segregeeruvat pealinna Euroopas.

Täna toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents "Eraldatud ruumid. Ruumiline segregatsioon – teadvustamata probleem."

Võrk ütles, et spetsialistid kasutavad oma seminari reklaamimiseks erinevaid trikke.

"Üks nendest on Postimehes ilmunud artikkel, kus reklaamiti Tallinna kui kõige kiiremini segregeeruvat pealinna Euroopas," ütles Võrk. "Olen kurb, et jälle räägitakse Lasnamäest – kõige suuremast ja perspektiivikamast linnaosast kontekstis: rahvuslik pind, abivajajad, madalad sissetulekud jne."

Ekskursioon bussiga number 58

Artiklis kasutatakse uuringut «Socio-Economic segregation in European capital cities. East meets West», mis põhineb 2011. aasta andmetel.

"Näib, et selle artikli aluseks olevad materjalid on nüüd aegunud," rääkis Võrk.

Võrk ütles, et ta teeb teoreetikutele ettepanku teha eha väike ekskursioon bussiga number 58.

"Alustada Majaka tänavast, kus Ülemiste piirkonnas on kõige suuremad ja kallimad äri- ja kaubanduspinnad, siis siirduda Pae pargi kanti, kuhu on kerkinud suur park ja elurajoon, sealt Tondirabasse, Tondiloole, Priislesse jne. Sõnum on selge: tulge kabinetist välja ja vaadake, mis tegelikult Tallinnas toimub!," sõnas Võrk.

Võrgu sõnul on näiteks Pae tänava piirkond üks kiiremini kasvavaid ja kõige kallimaid.

"Sealse eluaseme ruutmeetri hind ületab juba 2000 eurot," tõdes Võrk.  "Selles piirkonnas soetavad kortereid nii noored venelased kui ka noored eestlased."

Võrk ütles, et KuMu naabruskond on ka Lasnamäe.

"See on ka kallis ja kiiresti arenev piirkond, kus keskmisest kõrgema sissetulekuga inimesed saavad endale eluaseme. Kui võtta Lasnamäe piirid teiselt poolt - Pirita ja Iru jõgi, siis ilmub sinna ka täiesti uus elurajoon. Kiriku lähedal asuva Meeliku naabruses on ka uued kodud. Ja arenevaid linnaosasid võib leida Lasnamäe erinevatest kohtadest."

Sotsiaal- ja munitsipaalmaju on erinevates linnaosades

Võrgu sõnul öeldakse Postimehe artiklis, et Tallinn liigub vales suunas, ehitades Lasnamäele sotsiaalkortereid.

"Kunagi ehitati sundüürnike probleemi lahendamiseks Raadiku ja Meeliku mikrorajoonid, kus on munitsipaalelamud," selgitas Võrk. "Tondiraba spordihalli kõrval Paasiku tänaval asuvad linnamajad on ka munitsipaalelamud."

Kolm Lasnamäe sotsiaalmaja on lagunenud ja need on Võrgu sõnul kavas renoveerida.

"Samas tahan märkida, et sotsiaal- ja munitsipaalmajad ei ole koondunud ühte kohta, nagu artiklis öeldud, vaid on hajutatud kogu linnas: Põhja-Tallinnas, Mustamäel, Nõmmel, kesklinnas Endla tänaval. See tähendab, et igas Tallinna linnaosas elab erineva sissetulekuga inimesi," sõnas Võrk.

Mida teeb linn segregatsiooni vältimiseks?

"Viimase 15 aasta jooksul on kogu linnavõimude tegevus suunatud elukeskkonna parandamisele: koristasime kvartalisisesed teid, remontisime koolimaju ja lasteaedu, aitasime korteriühistuid, panime korda pargid, ehitasime mänguväljakuid," rääkis Võrk.

Võrgu sõnul tahavad inimesed elada rahulikult ja turvaliselt. "Tondiraba spordihalli ehitamine tegi Lasnamäele imet. Õismäega piirnevad Mustamäe mikrorajoonid olid kunagi halva mainega. Nüüd on see populaarne elukoht: ülikool, uus Kaja keskus, uus spaa – paljud soovisid siia elama tulla ja eluasemekulud kasvasid kohe," ütles Võrk.

Abilinnapea ütles, et Tallinn areneb pidevalt. "Endised Kopli liinid võtavad uue näo. Kalamaja oli kunagi kohutav koht. Kes ei taha täna seal elada? Noblessneri kvartal, endine tööstuspiirkond, on korda seatud," märkis ta. "Kõik muutub pidevalt paremaks. Töötame pidevalt kodanike turvatunde nimel, et poleks kohti, kus keegi elada ei taha."

Ja kui artikli autorid ise ei näinud Tallinna, siis soovitaksin neil kasutada tasuta ühistransporti ja sõita mööda linna ringi. "

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...