Abilinnapead annavad nõu: kuidas probleemseid naabreid aidata, lasteaiakohta saada ja linna puhtana hoida

Abilinnapead vastavad linlaste küsimustele probleemsete naabrite ja nende laste aitamise kohta, selle kohta, kuidas lasteiakohta saab ning räägivad ka linna haljasalade korrastamisest.

Pilt: Scanpix

Abilinnapead annavad nõu: kuidas probleemseid naabreid aidata, lasteaiakohta saada ja linna puhtana hoida (1)

Abilinnapead vastavad linlaste küsimustele probleemsete naabrite ja nende laste aitamise kohta, selle kohta, kuidas lasteiakohta saab ning räägivad ka linna haljasalade korrastamisest.

Mida saan teha, kui näen, et meie tänava ühes peres käivad pidevalt joomingud ja pere lapsed on hooldamata? Olen neile küll aeg-ajalt süüa andnud, aga nad vajavad rohkem abi. Kahju lastest!

Vastab abilinnapea Merike Martinson

See on täiesti loomulik, et inimesed kahtlevad probleemseid naabreid jälgides, kas tasub ja kui suurel määral võib sekkuda võõrasse ellu. Lastest, kes ilmselgelt vajavad abi, on kõigil inimestel kohustus teatada. Kõige parem on pöörduda õigeaegselt oma linnaosavalitsuse lastekaitsetöötaja poole. Lastekaitsetöötaja oskab aidata ja hinnata tekkinud olukorda, ta on kursis, millised abistamisvõimalused, toetused ja teenused on olemas. Perega vesteldes selgitab lastekaitsetöötaja alati välja lapse ja pere vajadused ja ootused ning soovitab võimalikke lahendusi. Vajadusel teeb lastekaitsetöötaja koostööd psühholoogide, õpetajate, arstide, politsei jt, kes võivad samuti perekonda abistada.

Samuti võib helistada lasteabi telefonil 116 111. Sealne nõustaja saab info vastu võtta, pakkuda esmast tuge ning vajadusel saata info lastekaitsetöötajale.

 

Elan kesklinnas ning mu laps jõuab aasta pärast lasteaiaikka. Kas võin kindel olla, et ta lasteaiakoha saab?

Vastab abilinnapea Mihhail Kõlvart

Linna lasteasutustes on viimastel aastatel püsivalt olnud kuni 300 vaba lasteaiakohta. Seega on teie lapsele kindlasti lasteaiakoht olemas. Tõsi, kesklinn on Pirita ja Nõmme kõrval linnaosa, kus lasteaiakohtade järele on suurem nõudlus. Olukorra leevendamiseks kerkib kesklinnas Koidula tänavale lasteaed, Pirita-Kose lasteaeda laiendatakse ning sinna lisandub senisele neljale rühmale veel neli rühma.

Nõmmel algab sel aastal lasteaia ehitus aadressil Pihlaka 10. Koidula ja Pihlaka tänava lasteaiad saavad valmis 2017. aasta lõpus, Pirita-Kose lasteaia laiendus 2018. aasta suvel. Pärast nende tööde lõpetamist lisandub käesoleva aasta sügiseks veel 350 uut lasteaiakohta.

 

Teeme naabritega Mustamäel majaümbruse puhtaks. Samas on mitmes kohas linna maadel sügislehed riisumata ja tuul kannab neid meie hooldatud ühistumaale. Kas heakorrakuul saavad puhtaks ka linna haljasalad?

Vastab abilinnapea Arvo Sarapuu

Heakorrakuu algas 7. aprillil ja kestab kuni 13. maini. Mul on hea meel, et Mustamäe korteriühistud osalevad aktiivselt ja korraldavad oma talguid. Linnaosade territooriumil paiknevate haljasalade koristamise eest vastutavad linnaosavalitsused. Suured talgutööd peavad olema tehtud enne heakorrakuu lõppu. Ei saa välistada, et mõned alad võivad jääda kahe silma vahele, ja seepärast ootavad linnaosavalitsused tähelepanelikelt kaaskodanikelt infot koristust vajavate alade kohta, et suunata sinna tänavakoristusfirmade tähelepanu.

Linnosa talgud toimusid 7. aprillil Parditiigi pargis ja järgmine kord 5. mail Lepistiku pargis. 8. aprillil toimus ühistute talgupäev. Linnaosavalitsus annab soovi korral töövahendid ja viib tööde käigus kokku kogutud prahi ära.

Lisainfot leiab heakorrakuu veebilehelt http://www.tallinn.ee/est/heakorrakuu/

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...