Advokatuur: Perekonnaõigus ja lastekaitse saavad ühiskonnas järjest rohkem tähelepanu

"Advokatuur peab perede juriidilist nõustamist ja laste kaitsmist äärmiselt oluliseks ning järjest kiiremini muutuvas ühiskonnas on juriidiline toetus peredele ja lastele vältimatu," ütles Advokatuuri juhatuse esimees Jaanus Tehver.

Pilt: Scanpix

Advokatuur: Perekonnaõigus ja lastekaitse saavad ühiskonnas järjest rohkem tähelepanu

Toimetaja: Toomas Raag

"Advokatuur peab perede juriidilist nõustamist ja laste kaitsmist äärmiselt oluliseks ning järjest kiiremini muutuvas ühiskonnas on juriidiline toetus peredele ja lastele vältimatu," ütles Advokatuuri juhatuse esimees Jaanus Tehver.

"Leian, et õigusabi kättesaadavus peaks olema tagatud igaühele, kes seda vajab ning meie koostöö Lastekaitse Liiduga on samm selle suunas," lisas Tehver ning toonitas, et iseäranis oluline on tagada abi kättesaadavus raskustesse sattunud perele, kus vanemate vahelise vaidluse keskmes on laps.

Eesti Advokatuur on pea kümme aastat kaasa teinud Lastekaitse Liidu projektis "Hea nõu lastega peredele," mille raames on advokaadid tasuta õigusnõu andnud kokku ligi 1500 inimesele. Möödunud aastal oli õigusabi saajaid 134. Lisaks nõustamistele Lastekaitse Liidu büroos Tallinnas, toimub koostöös Hiiumaa Lastekaitse Ühinguga nõustamine ka sealsetele elanikele. 

Läbi aastate on abivajajatele oma nõuga abiks olnud advokatuuri liikmed Tiina Mare Hiob, Ene Mõtte, Liis Mäeker, Marje Mängel, Katrin Orav, Senny Pello, Anneliis Räpo, Natalja Santaševa, Eve Selberg, Oksana Sobko, Eva Tibar ja Helen Tomberg.

Tänavu novembri alguses aga toimus Lastekaitse Liidu eestvedamisel seminar "Samal poolel – lapse poolel," mis keskendus lapse ja lahutuse ning kitsamalt ka hooldusõiguse temaatikale. Seminar toimus juba 13 korda ning seal sai oma oskusi täiendada 140 laste ja lastekaitsega seotud spetsialisti üle Eesti. Seminar toimus Sotsiaalkindlustusameti ja Eesti Advokatuuri toel ning lapse õiguste kuu raames. Seminari juhtis advokatuuri perekonnaõiguse komisjoni esimees Katrin Orav ning ettekande tegi ka Advokatuuri juhatuse liige ja perekonnaõiguse komisjoni liige Karina Lõhmus-Ein. 

Lastekaitse Liidu lapse õiguste programmi koordinaator Helika Saar toob välja, et pikaajaline koostöö Advokatuuriga põhineb eeskätt soovil aidata. 

"Seminaridel osaledes ja peresid nõustades jagavad advokaadid oma teadmisi lastekaitsetöötajatele ja annavad peredele tasuta nõu, kuidas mingis situatsioonis käituda või mida ette võtta, kui elus on keeruline aeg," lisas Saar näitena. "Lastekaitse Liit on väga tänulik advokaatidele, kes oma aega ja teadmisi abivajajate toetamisse panustavad. Hindame ka kõrgelt Advokatuuri sotsiaalselt vastutustundlikku toetust lastekaitsetöötajate pädevuse tõstmisel. Oleme ju kõik samal poolel – lapse poolel," lisas Saar.

Veel toetas advokatuur käesoleval aastal mitmete temaatiliste infotrükiste avaldamist ning pani oma toetava õla alla ka 2020. aastal Tallinnas ja Saaremaal sündivate beebide vanemate teadlikkuse tõstmisse kasvatuse alal.

Advokatuur on koostöös Lastekaitse Liiduga jaganud tasuta nõu lastega peredele pea kümme aastat. 2013. aastast alates on osaletud lastekaitsetöötajate pädevuse tõstmisele suunatud seminaride sarja "Samal poolel-lapse poolel" korraldamises. Aastatepikkune koostöö on näidanud, et vajadus õigusnõu järele aina kasvab. 

Eesti Advokatuur on saanud ainsa kutseorganisatsioonina Eestis pronkstaseme kvaliteedimärgise ühiskondlikult vastutustundliku tegevuse eest.

Loe lähemalt Lastekaitse Liidu veebilehelt Hea nõu lastega peredele.

Koostööst Lastekaitse Liiduga pikemalt Advokatuuri blogis: https://advokatuur.ee/est/blogi.n/helika-saar-kui-on-tahe--siis-oleme-me-koik-voimelised-maailma-muutma

Laadimine...Laadimine...