Aegnal algab uus hooaeg

Tallinna Kesklinna haldusalasse kuuluval Aegna saarel käivad viimased ettevalmistustööd 1. juunist algavaks külastushooajaks.

Pilt: Kesklinna LOV

Aegnal algab uus hooaeg

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna Kesklinna haldusalasse kuuluval Aegna saarel käivad viimased ettevalmistustööd 1. juunist algavaks külastushooajaks.

Täna tutvusid Kesklinna valitsuse töötajad nii saare turismitaristu valmisolekuga igapäevaseks külastajate vastuvõtuks kui ka rahvusvahelise ökosaarte projekti edenemisega Aegnal.

"Tahtsime oma silmaga veenduda, kuidas on kulgenud puhkeinventari ettevalmistamine suveks, kas lõkkeplatsid ja varjualused on valmis külastajate tulekuks. Vaatasime üle ka planeeritud matkaraja ja saare päästekomando töötingimused. Inventari juures on veel mõned väiksed viimistlustööd lõpetada, kuid üldjoontes on Aegna suvehooajaks valmis," võttis kokku Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus.

Eelolevast esmaspäevast algab hooajaline regulaarne laevaliiklus Aegnale, mis kestab tänavu 27. septembrini. Reisilaev Vesta väljub Patarei sadamast linnahalli kõrval (endine Linda Liinide kai). Sõidugraafiku ja piletiinfo leiab AS Kihnu Veeteed kodulehelt veeteed.com.

Kesklinna valitsus esindab Tallinna linna Euroopa Liidu projektis "Ökosaared – Urban Eco Islands", millega arendatakse Aegna saarel säästvaid turismilahendusi ja -taristut. Projekt vältab 1. aprillist 2019 kuni 31. märtsini 2021, seda rahastab INTERREG Kesk-Läänemere programm ja hõlmatud on ka Vasikkasaari Soomest. Muuhulgas on kavas rakendada uusi nutikaid keskkonnaseire viise ning puhketaristu uuendamise kõrval parandada jäätmemajandust saarel.

Hiljuti valmis Kesklinna valitsusel ka Aegna saare kohta teavet koondav uus veebileht aadressil www.tallinn.ee/aegna/. Infot saab samuti linnaosavalitsuse üldtelefonil 6457 200. Hooaja vältel on 24 tundi ööpäevas kasutusel saare päästekomando telefon 5252 273.

 

Laadimine...Laadimine...