Ajakirjanike liit toetab Reitelmanni tagasikutsumist ERR-i nõukogust

"Kohatu on ka ühe parlamendierakonna esimehe selgitus, et sotsiaalmeedias avaldatud tekst ei puuduta ERR-i tervikuna, vaid mõnda selle töötajat," leidis liit. 

Pilt: Scanpix
Eesti

Ajakirjanike liit toetab Reitelmanni tagasikutsumist ERR-i nõukogust (3)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Avalikõiguslikku ajakirjandusorganisatsiooni nõukogu liikmeks ei sobi inimene, kes ei mõista rahvusringhäälingu sõltumatust, ei suuda ajakirjandust analüüsida ja ründab ning solvab ajakirjanikke," märkis liit oma avalduses.

Eesti Ajakirjanike Liidu (EAL) juhatus toetab rahvusringhäälingu nõukogu liikme Urmas Reitelmanni tagasikutsumist ebaväärika sõnakasutuse tõttu, vahendas BNS. 

Vastava ettepaneku on teinud Rein Veidemann ja lubanud teha riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees Heidy Purga.

EAL-i juhatus on seisukohal, et rahvusringhäälingu nõukogu liikme moraalne kohus on austada nii rahvusringhäälingut tervikuna kui ka selle töötajaid. "Seega ei sobi avalikõiguslikku ajakirjandusorganisatsiooni nõukogu liikmeks inimene, kes ei mõista rahvusringhäälingu sõltumatust, ei suuda ajakirjandust analüüsida ja ründab ning solvab ajakirjanikke," märkis liit oma avalduses.

"Kohatu on ka ühe parlamendierakonna esimehe selgitus, et sotsiaalmeedias avaldatud tekst ei puuduta ERR-i tervikuna, vaid mõnda selle töötajat. Ringhäälingunõukogu ühe liikme soov näib olevat sõnavabaduse otsustav piiramine. Vabal sõnal on tiivad ja enamus sotsiaalmeedias avaldatud tekste elavad oma elu, lendavad meediaruumis vabalt ringi ja mõnikord võivad ka lendulaskja kaabu ära määrida," leiab liit.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...