8 kommentaari

uskmatu-toomas

Vasta kommentaarile

Paneme kinni kõik mis meie peavoolu suunale ei sobi ?
Minul isiklikult jääb mulje,et Eesti inimest peetakse nii rumalaks st.kes ei saa aru mis tõde ja mis
vale ?
Meil juba kotitakse Objektiivi,õhtulehe kommentaariumis lähevad teisitiarvajate kommid kohe igaveseks modereerimisele jne.
Ka midagi hakkab haisema siinses viieteistkümnendat okupatsiooni üle elavas riigis ?

Tõeministeerium

Vasta kommentaarile

Parim lahendus Tõeministeeriumi loomine las ametnikud sätivad kõikide meediate ja veebidega ametnik on ilmeksimatu elik sõna on vaba.

Eelmised, kes vaba ajakirjandust segasid

Vasta kommentaarile

olid kommud, vaba euroopa lainel ainult vilises, eks nüüd geneetika lööb välja, ühe põlvkonnaga selles vaimupuudest jagu ei saa;(

Jossif Stalini Leedu

Vasta kommentaarile

Peaaegu siis Leedu Nõukogude Sotsialistlik Vabariik kui ÜRO asutajaliige täpselt nii vaata siis suurmehi. Samas mis vahet Rus Moskovskaja või Rus Litovskaja ikka Rus on Rus või kuda?

ÜRO asutajad

Vasta kommentaarile

1944-1945 aastail vast kõige olulisemaks küsimuseks ÜRO asutamine ja loomulikult kui palju hääli on suurriikidel - igal suurriigil - moodustatavas kogumis. Tollased käteväänamised kõigile nn liiduvabariikidele asutajaliikme staatust ei andnud kuid kõik vajalikud ettevalmistused loomulikult tehti. Siit siis ka piiride küsimus elik piirid paika nii Setomaal kui Põtalovos muide Sergei Lavrov äärmiselt elegantselt torkas nii Põtalovo Abrene puhul kui ka kohtumispalve puhu Moskvas. Kuid Lavrov tõi välja ka Emmanuel Macroni ettepanekut määrata kindlaks kes on meediaväljaanne ja kes ei ole. Eesti oludes siis luua Ülemvardja institutsioon või siis vana hea Pätsu aja eeskujul Riiklik Propaganda Talitus või igahaljas sovett Glavlit vältimaks tarbetuid segadusi. Seega las otsustab Kersti või siis hoopis Mart ja ei mingeid segadusi Ülemvardjas paika. Poeet ikkagi kui mahti veidi ministriametis.

diplomaat postitas:

Eks ÜRO loomist deklareerisid 26 liitlasriiki juba 1942. aasta 1. jaanuaril. Reaalsete tegudeni jõuti aastal 1945. Stalin soovis, et kõik NLiidu liiduvabariigid saaksid ÜRO liikmeks. Roosevelt vastas, et siis peavad ka kõik USA osariigid omakorda saama sama staatuse.
Pakuti välja kompromissvariant Ukraina NSV, Valgevene NSV ja Leedu NSV. Rooseveltile jällegi leedukad ei meeldinud.
Eesti Wabariigi esindajaid ÜRO asustamiskonverentsile ei lubatud. Sama juhtus ka aastal 1946 Rahvasteliidu likvideerimiskonverentsi ajal.
Teljeriikide poolel sõdinud riike hakati hoopis hiljem ÜRO liikmeks võtma.

arvamus

Vasta kommentaarile

https://uueduudised.ee/arvamus/muutuv-venemaa-jaab-endiselt-salaparaseks-ja-etteaimamatuks/

meenutaja

Vasta kommentaarile

1945. aasta 16. jaanuaril läksid Petseri ja Aberne Pihkva obl. koosseisu tagasi. Seda oli vaja teha just enne liitlaste Jalta konverentsi, kus hakati ka Euroopas riigipiire tõmbama.

Laadimine...Laadimine...