Alaealisele narkootikume jaganud mees sai tingimisi karistada

Väidetavalt võõralt inimeselt ecstasy-tablette omandanud ja neid alaealisele edasi andnud Madis Hoopi karistas kohus kolmeaastase tingimisi vangistusega.

Pilt: Scanpix

Alaealisele narkootikume jaganud mees sai tingimisi karistada

Väidetavalt võõralt inimeselt ecstasy-tablette omandanud ja neid alaealisele edasi andnud Madis Hoopi karistas kohus kolmeaastase tingimisi vangistusega.

Kohtunik Piia Jaaksoo kinnitas esmaspäeval Haapsalu kohtumajas kokkuleppe, millega 26-aastasele Hoobile sai suures koguses narkootilise aine omamise ja selle üleandmise eest alaealisele karistuseks vastavalt kaks ja kolm aastat vangistust, vahendas BNS Lääne Elu.

Lisaks oli Hoop kohtu all süüdistatuna purjuspäi autojuhtimises, mille eest karistati teda üheaastase vangistusega.

Istungit peeti videoistungina, sest kohtualune on juba mullu novembrist ravil Viljandi haigla sõltuvusravi osakonnas.

Varem röövimise eest karistatud, kuid kaks aastat tagasi enne tähtaega vangist vabanenud Hoopi süüdistati selles, et mullu 28. augustil ostis ta Haapsalus Neste tanklas tundmatult inimeselt vähemalt 10 ecstasy-tabletti. Kaks päeva hiljem andis ta Ridala valla Pusku küla talus peetaval noortepeol kaks ecstasytabletti alaealisele tütarlapsele. Tüdrukul hakkas tablettidest halb, mille peale kutsuti kohale kiirabi ja politsei ning Hoop peeti kinni.

Mullu 2. juuli varahommikul sõitis Hoop Haapsalus Raudtee tänava ja Kiltsi tee ristmikul oma autoga teelt välja vastu puud. Mehel tuvastati kriminaalne joove.

Et kolme karistuse puhul loeti kergem karistus raskemaga kaetuks, jäi mehe lõplikuks karistuseks kolme aasta pikkune vangistus, mida ei pöörata täitmisele, kui Hoop kolme aasta jooksul tahtlikku kuritegu toime ei pane.

Prokurör Indrek Kalda sõnul läks Hoop ise vabatahtlikult Viljandisse võõrutusravile. „See oli ka üks põhjus, miks ta sai tingimisi karistada,” selgitas prokurör.

Lisaks tingimisi vanglakaristusele võeti Hoobilt purjuspäi autojuhtimise eest aastaks juhtimisõigus ja konfiskeeriti sõiduauto, millega ta avarii tegi. Ta peab maksma kokku üle 1950 euro kohtukulusid ning täitma kontrollireegleid, mille hulka kuulub muuhulgas see, et mees ei tohi tarvitada alkoholi ja narkootikume.

Laadimine...Laadimine...