ANNA LEVANDI: Linna uisuväljakud on head peredele aja veetmiseks

Talvel on üle linna avatud mitmeid paiku kus uisutada ning ka suusatada ja kelgutada saab. Uisutreener Anna Levandi sõnul aitavad näiteks linna väliuisuväljakud igati kaasa, et inimesed vabas õhus liikuma harjuksid.

Pilt: Scanpix

ANNA LEVANDI: Linna uisuväljakud on head peredele aja veetmiseks

Juuli Nemvalts

Talvel on üle linna avatud mitmeid paiku kus uisutada ning ka suusatada ja kelgutada saab. Uisutreener Anna Levandi sõnul aitavad näiteks linna väliuisuväljakud igati kaasa, et inimesed vabas õhus liikuma harjuksid.

Liuväljad on avatud Harjumäel ja Mustamäel, Pirita uisuväljakule lisandub ka hokiväljak.

Talvel on üle linna avatud mitmeid paiku kus uisutada ning ka suusatada ja kelgutada saab. Uisutreener Anna Levandi sõnul aitavad näiteks linna väliuisuväljakud igati kaasa, et inimesed vabas õhus liikuma harjuksid. "Liuväljad ei ole ainult laste meelelahutuskohad," märkis ta. "Mina leian, et see on just pere ajaveetmise viis – väga tervislik, mõnus ja emotsionaalne. Pigem julgustan kõiki tulema uisuplatsile, seal saab igaüks liikuda oma võimete järgi ja omas tempos. Avalikud uisuväljakud on just pere jaoks, sest jäähallidesse tuuakse lapsed pigem professionaalse treeneri käe alla sporti harjutama."

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul andis uisutamishooajale piduliku avalöögi liuvälja avamine Harju tänaval, kuid neid lisandub veelgi. "Nii avatakse detsembri alguses ka Pirita Spordikeskuse liuväli, Nõmmel avati liuväli 7. detsembril ja Mustamäel aadressil Vilde tee 69 avatakse uus uisuplats 21. detsembril,“ loetles Klandorf.

Harju tänava kunstjääga uisuplatsil uisutas loo kirjutamise ajal nii kohalikke kui turiste. Külalised Šotimaalt ja Ameerika Ühendriikidest kinnitasid, et igal juhul on põnev tulla uisutama. "Meie kodukohas ei ole talvel lund ja õues ei saa me uisutada, lihtsalt nii külmaks ilm ei lähegi," rääkis šotlane, kelle kaks tütart jääl ukerdasid.

Uisutamine popp

Levandi sõnul on ka eestlaste suhtumine uisutamisesse kõvasti muutunud. "Julgen öelda, et kui tulin 30 aastat tagasi Eestisse oli uisutamisel silt küljes, et see on venelaste ala – nüüd ma ei ütleks seda," rääkis ta. "Nüüd isegi inimestel ei tuleks pähe selline mõte, et uisutamist kuidagi rahvuse põhiselt sildistada. See on Eesti rahva ala, millega hea meelega tegeletakse ja, mis tõepoolest annab mõnusa enesetunde. Kui vaadata Škoda jäähallis vabajää tunde, siis need on rahvast puupüsti täis. Olenemata sellest, kas on nädala sees õhtused ajad või nädalavahetus. Nii palju kui jäähallis on uisutamise jaoks aega pakkuda, on jäähall kogu aeg rahvast täis."

Levandi ütles, et kui võimalus avaneb ja ilmad lubavad, käib ta uisutamas looduslikel veekogudel. "Ootame oma noorema pojaga, kes on samuti uisutaja, et tekkiks niisugune ilm, kus karjääriveekogud jäätuvad," selgitas uisukuulsus. "Meil üks kord õnnestus just sel ajal uisutama minna, kus lund ei olnud aga külm oli Männiku karjääris vee külmutanud. Seal oli nii võrratu tunne uisutada, jää oli nii läbipaistev ja tohutult ilus oli."

Linna hooldatavatest veekogudest on jutuks olnud liuvälja avamine Kadrioru luigetiigil ja ka Snelli tiigil. "Kui nädal aega järjest on külma olnud ja jää nii paks, et sinna kannatab masinaga peale minna, siis võib seal vabalt liuvälja avada," lausus kesklinna avalike suhete juht Ester Šank Snelli tiigi kohta.

Suusarajad ka Järvele

Noorsoo- ja spordiameti juhataja Aivo Normaku sõnul tuleb Pirita spordikeskusesse lisaks juba avatud uisuväljakule detsembris lisaväljak hokimängimiseks. "See on esimene väljak linnas, kus saab välitingimustes hokit mängida," märkis ta. "Veel detsembris loodame niikaugele jõuda, et kiiruisutamise staadion Härma tänaval saab kunstjääga kaetud."

Mitmes kaunis kohas on selgi talvel avatud suusarajad. "Nendega on üks mure olnud, et neid hooldatakse ebaregulaarselt," märkis Normak. "Sel hooajal püüame lisaks Nõmme ja Pirita spordikeskustele, kus on iga aastal kunstlumi olemas, sobiva ilma korral näiteks Järve parkmetsa suusarajad sisse ajada ja neid regulaarselt hooldada. Sama programmi osa oleks ka Haabersti suusarada. Lisaks vaatame mida saame Stroomi rannas taha ja Lasnamäe Paepargis."

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi kinnitusel võiks uus suusarada olla sel aastal valminud Õismäe raba terviserajal. "Kui selline võimalus tänu ilmataadile avaneb, anname sellest kindlasti teada,“ lubas Hanimägi.

Lauluväljaku tegevjuhi Urmo Saareoja sõnul on täiesti alles ka sealne lumekeskus. "Kindlasti on talvisel ajal kõige atraktiivsem Lauluväljaku nõlv, see on kahtlemata parim kelguga alla laskmise koht Tallinna linnas," selgitas ta. "Kui ilm lubab, siis sel hooajal oleme planeerinud avada talvepargi, kus saab nii kelgutada, kui ka snow-tube’ga sõita. Selleks aga tuleb loota lumerohkele talvele. Parki külastavate inimeste tegevusi me ei piira ning talvel on see kõigile ja iga kell avatud - mudilastest vanavanematele. Eesti Näituste messikeskuse pooles otsas saab tänu heale valgustusele discgolfi ka lumega harrastada".

Suuske ja uiske saab soodsalt laenutada

· Tund uisutamist Harju tänava uisuplatsil maksab 7 eurot, sooduspilet 4-15-aastastele ning alates 60. eluaastast 5 eurot, ISIC/Swedbank noortekaardi ettenäitamisel 6 eurot. Saadaval ka perepiletid hinnaga 22-30 eurot ning 10 korra abonement. Müügil on ka kinkekaardid! Nr 24-50 uiskude laenutus maksab 3 ja nahast iluuiskude laenutus 6 eurot. Liuväli on avatud iga päev kella 10–22. Lisainfot leiab www.uisupark.ee/

· Pirita Spordikeskuse liuväli asub Pirita jõe kaldal aadressil Rummu tee 3 ja on avatud iga päev kella 10-22. Liuvälja kassa ja uisulaenutus asuvad Pirita Tervisespordi Majas. Tund liuväljal maksab 2,5, uisulaenutus 4, uisulaenutus eelkooliealistele, (üli)õpilastele ja pensionäridele 2,5 eurot. Uisulaenutus isikut tõendava dokumendiga. Uiske saab laenutada kuni kella 20.45. Pirita valgustatud tereviseradadel saavad kõik spordihuvilised talvel tasuta suusatada. Terviserajad on valgustatud õhtul kuni 23.00. Spordikeskuses saab riietuda ja pesta iga päev 8.-22, dušši ja kapi kasutamine maksab 2 eurot kord. Pirita Spordikeskuses on avatud ka tasuta kelgumägi, oma kelk tuleb kaasa võtta.

· Nõmme spordikeskuses (Külmallika 15) maksab suusavarustuse komplekti laenutus kaheks tunniks täiskasvanutele 5, pensionäridele ja kuni 16aastastele õpilastele 2.5 eurot. Olemas on valgustatud suusarajad. Suusavarustuse laenutus samaks ajaks kahele täiskasvanule ja kahele kuni 16aastasele lapsele maksab 10 eurot. Perepaketi soodustus laieneb Perekaarti omavatele peredele sõltumata laste arvust. Ainult suuskade laenutus kaheks tunniks maksab täiskasvanutele 3 ning pensionäridele ja õpilastele 1,5 eurot. Uiskude laenutus kaheks tunniks maksab täiskasvanutele 3 ning pensionäridele ja kuni 16aastastele õpilastele 2 eurot. Keskus on avatud kella 8-22.

· Nõmme Lumepargis (Vana-Mustamäe 16) asub kolm tõstukiga nõlva lumelaua, mäesuusa või rõngaga lustimiseks. Mäepilet maksab olenevalt alast 5-18 eurot, varustuse komplekti laenutus 8-16 eurot. Avatud tööpäeviti 14-21, nädalavahetustel 10-21,

· Lauluväljaku Lumepargis (Narva maantee 95) maksab tund snowtubingut tööpäevadel 7 eurot, nädalavahetustel 10 eurot. Avatud esmaspäevast neljapäevani 11-21, reedeti 11-22, laupäeviti 10-22 ja pühapäeviti 10-21.

· Info talviste spordivõimaluste kohta Tallinnas asub https://www.tallinn.ee/est/Uudis-Talvised-sportimisvoimalused-Tallinnas-2

Laadimine...Laadimine...