AP: Nelja aastaga on kadunud või hukkunud 56 800 migranti

Uudisteagentuur kogus informatsiooni rahvusvahelistelt organisatsioonidelt, viis läbi intervjuusid põgenikega ning sõelus läbi kadunuks jäänud inimeste kuulutusi ja surmatunnistusi.

Pilt: Scanpix

AP: Nelja aastaga on kadunud või hukkunud 56 800 migranti (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Uudisteagentuur kogus informatsiooni rahvusvahelistelt organisatsioonidelt, viis läbi intervjuusid põgenikega ning sõelus läbi kadunuks jäänud inimeste kuulutusi ja surmatunnistusi.

Alates 2014. aastast on maailmas kadunuks jäänud või hukkunud vähemalt 56 800 migranti, vahendas BNS Associated Pressi (AP).

Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) andmeil on 1. oktoobri seisuga selleks arvuks 28 500. AP andmetel on hukkunud ja kadunuks jäänud migrante aga 28 300 võrra rohkem.

Uudisteagentuur kogus informatsiooni ka teistelt rahvusvahelistelt organisatsioonidelt, viis läbi intervjuusid põgenikega ning sõelus läbi kadunuks jäänud inimeste kuulutusi ja surmatunnistusi.

AP teatel on ka uudisteagentuuri arv tegelikkusega võrreldes tagasihoidlik, kuna andmed kõrbes või merel kadunuks jäänud isikute kohta on puudulikud. Perekonnad tihti ei teata oma kadunuks jäänud sugulasest, kuna nad migreerusid ebaseaduslikult ning kodust lahkunud inimesed ei ütle alati lähedastele, kuhu nad suunduvad, kirjutas AP.

2015. aastal toimus Vahemerel paadiõnnetus, milles hukkus üle 800 migrandi. Itaalia uurijad lubasid tuvastada hukkunud ja leida nende lähedased, kuid pärast uue Itaalia valitsuse võimuletulekut kolm aastat hiljem otsustati projekti rahastamine peatada, kirjutas uudisteagentuur.

Informatsioon on ka puudulik Lõuna-Ameerika, iseäranis Venezuela, ning Aasia migrantide kohta, lisas AP.

Alates 2014. aastast on vähemalt 18 400 Aafrika migranti surma saanud või jäänud kadunuks teekonnal ühest Aafrika riigist teise. See hõlmab ka 4300 tuvastamata isikut ühes Lõuna-Aafrika Vabariigi (LAV) provintsis ja 8700 inimest, kelle kadumisest teekonnal Aafrika Sarve regioonist teatasid nende kaaslased.

IOM-i teatel on Põhja-Aafrikas asuv Sahara kõrb võib-olla nõudnud sama paljude migrantide elu kui Vahemeri. Surnukehad lagunevad ka kõrbekuumuses kiiresti ja on tihti tuvastamatud, samuti ei korralda regiooni valitsused regulaarselt päästeoperatsioone hiiglaslikul territooriumil.

Umbes 40 protsenti maailma migrantidest moodustavad Aasia riikide elanikud ning üle poole neist ei rända regioonist välja. AP on kogunud andmeid 8200 migrandi kohta Aasiast ja Lähis-Idast, kes on nelja aasta jooksul kadunud või hukkunud.

Aastal 2017 oli ÜRO andmeil maailmas üle 258 miljoni migrandi ehk 49 protsenti enam kui sajandivahetusel.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...