Artur Talvik: keskkonnaminister Siim Kiisler on argpüks

Vabaerakonna esimees Artur Talvik nimetas Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluvat keskkonnaministrit Siim Kiislerit argpüksiks, sest too vältis metsade kaitseks toimunud meeleavaldust ja sisenes Kultuurikatlas peetavale konverentsile tagauksest.

Pilt: Scanpix

Artur Talvik: keskkonnaminister Siim Kiisler on argpüks

Vabaerakonna esimees Artur Talvik nimetas Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluvat keskkonnaministrit Siim Kiislerit argpüksiks, sest too vältis metsade kaitseks toimunud meeleavaldust ja sisenes Kultuurikatlas peetavale konverentsile tagauksest.

"Keskkonnaminister Siim Kiisler on argpüks," ütles Talvik pressiesindaja vahendusel BNS-ile. "Kui endine keskkonnaminister Marko Pomerants tuli 1. detsembri 2016 sirge seljaga ühenduse Eesti Metsa Abiks korraldatud meeleavaldusele kohaletulnutega suhtlema ja kaasa rääkima, siis Siim Kiisler vältis tänast meeleavaldust pingsalt ning imbus Kultuurikatlas toimuvale metsa kaitse konverentsile tagauksest."

Tallinnas Kultuurikatla ees peeti teisipäeval Vabaerakonna algatatud meeleavaldus Eesti metsa kaitseks, mille eesmärk oli juhtida avalikkuse tähelepanu metsade jätkusuutliku majandamise olulisusele. Samal ajal toimus Kultuurikatlas keskkonnaministeeriumi konverents „Mets on meie tulevik“, kuhu Kiisler sisenes tagauksest.

Talvik nimetas silmakirjalikuks ja valelikuks keskkonnaministeeriumi konverentsi teemat, mille peamine aruteluteema on arengukava eesmärgistamine ning soov saavutada ühiskondlik kokkulepe metsade jätkusuutliku majandamise suunamiseks, arvestades nii sotsiaalseid, majanduslikke, keskkonnakaitselisi kui ka kultuurilisi aspekte.

Tema sõnul vajab lahendamist siiski ka ministeeriumi ja ametnike sõltumatus metsapoliitikat ajades. "Keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv ei ole paljude keskkonnaorganisatsioonide arvates usaldusväärne juht, kuna tema tegevuses nähakse kallutatust metsatööstuse suunas. Ühiskondliku kokkuleppe eeldus on läbirääkimiste eestvedaja erapooletus. Seetõttu peab minister hea tulemuse saavutamiseks leidma erapooletu kantsleri protsessi vedama,” lisas Talvik ning ütles, et ministeeriumi soov avalikkust kaasata on näiline ning soov saavutada ühiskondlik kokkulepe tüüpiline poliittehnoloogiline populism.

Talvik tõi välja, et enne igasuguste arengukavade algatamist on vaja sõlmida rahvuslik kokkulepe iga-aastase raiemahu suuruse kohta liigiti ning muuta metsa majandamise süsteem tervikuna selgeks, läbipaistvaks ja ausaks, kus igal metsa peremehel on oma kindel ülesanne ja õigus ning ministeeriumi ametnikud soovivad parimat metsale, mitte töösturitele. „Samuti peab leppima ka selles kokku, et Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) pole peremees vaid Eesti metsa majandaja,“ ütles Talvik. Tema sõnul on RMK tegevuses selge huvide konflikt.

Vabaerakond leiab, et Eesti metsad vajavad tasakaalukat majandamist. Metsade raiumine peab olema vastavuses metsade samaväärse taastumisega. “Selleks oleme koostanud Metsarahu manifesti ja ootame avalikkuse kaasa tulemist, et hoida meie elukeskkonda ja säilitada seda ka tulevastele põlvedele,” ütles Talvik.

Vabaerakond kogus meeleavaldusel allkirju möödunud nädalal avalikustatud Metsarahu manifestile. Konverentsile suunduvalt Kiislerilt allkirja Eesti metsa kaitseks saada ei õnnestunud.

Vabaerakond kutsub Metsarahu Manifesti toetama oma allkirjaga ka veebis www.petitsioon.ee või www.rahvaalgatus.ee lehel.

Keskkonnaministeeriumi poolt korraldatud konverentsil „Mets on meie tulevik“ tutvustati järgmise kümnendi arengukava koostamise protsessi ja ajakava ning arutatakse ühiselt metsanduse väljakutsete ning huvigruppide kaasamise üle.​

Laadimine...Laadimine...