Arvamusfestival pani enam kui 9000 inimest kaasa mõtlema 160 arutelul

Laupäeval tormi tõttu veidi ootamatu lõpu saanud viies arvamusfestival tõi kahe päeva jooksul kokku üle 9000 inimese, pakkudes neile kaasamõtlemist ja kaasarääkimist 160 arutelul.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Arvamusfestival pani enam kui 9000 inimest kaasa mõtlema 160 arutelul

Laupäeval tormi tõttu veidi ootamatu lõpu saanud viies arvamusfestival tõi kahe päeva jooksul kokku üle 9000 inimese, pakkudes neile kaasamõtlemist ja kaasarääkimist 160 arutelul.

"Esimesel aastal toimus 80 arutelu, millest enamiku korraldas festivali meeskond ise. Aastatega on arutelude arv kasvanud, ületades eelmisel aastal ka kahesaja arutelu piiri," ütles festivali eestvedaja Ott Karulin pressiteate vahendusel BNS-ile.

"Otsustasime sel aastal programmi vähendada nii arutelualade kui ka arutelude osas ja võib öelda, et see otsus oli õigustatud, sest programmis oli märksa enam hästi läbi mõeldud eesmärgi ja vormiga arutelusid ning ka festivalialal oli mugavam olla. Muutumatu on aga see, et festival ise korraldab vaid erakonnaesimeeste debatti ning ülejäänud programm valitakse jaanuarikuisesse ideekorjesse esitatust

Karulin lisas, et kuigi festivali kontseptsioon on jäänud samaks, siis on arutelude kvaliteet ja vorm iga aastaga üha kvaliteetsem – nii suureneb iga aastaga arutelude korraldajate valmidus teha arutelusid teistmoodi, mõeldes ka sellele, kuidas arutelule tulnuid kaasata ning mis saab nende tõstatatud teemaga peale festivali. Üks vahva näide oli Karulini sõnul laupäeval toimunud jalgpallimäng ja sellele järgnenud sisuline vestlusring selle üle, kuidas spordiga sotsiaalseid harjumusi edendada ja turvatunnet suurendada.

Festivali teise päeva lõpus toimunud arutelus "Kuidas seista vastu populismile ja äärmuslusele?" diskuteeris ka Soome 11. president Tarja Halonen, kes puudutas oma avakõnes teemasid alates põlissoomlaste edust lõpetades meedia vastutuse ja vihakõne kriminaliseerimisega.

Arvamusfestivalil on igal aastal omal kohal ka mitmekülgne kultuuriprogramm. Juba juulis algas Keskväljakul ruumieksperiment, millega võeti jalakäijatele ruumi juurde. Väljakul said inimesed kasutada hubaseid istumisalasid ja aktiivseid ajaveetmisvõimalusi, näiteks pinksilaudu ja rannavollet. Ruumieksperimendi koordinaator Elo Kiivetile tegi suurt rõõmu, et eksperiment nii hästi omaks võeti ja inimesed seni tühjalt seisnud Keskväljaku ellu äratasid ja seda ka festivalivälisel ajal.

"Kuupikkune testperiood tõestas, kui lihtne on tegelikult muuta ruum inimsõbralikuks ja aktiivseks. Erinevad tegevusvõimalused, hubasus ja rohelus meeldis kõigile – nii kohalikele kui ka festivalikülalistele. Kindlasti võiks seda korrata, aga seekord pikema perioodi jooksul ja seeläbi lükata käima juba püsivalt õdusa keskväljaku valmisehitamine," selgitas Kiivet.

Kuues arvamusfestival toimub Eesti riigi 100. juubeliaastal 10.-11. augustil – ja seda ikka Paides.

Laadimine...Laadimine...