Autorollo kohtuotsus selgub juunis

Harju Maakohus kuulutab Reformierakonna juhtfiguuride Keit Pentus-Rosimannuse ja Rain Rosimannusega seotud OÜ Autorollo kriminaalasja otsuse välja juunis.

Pilt: Scanpix

Autorollo kohtuotsus selgub juunis (2)

Harju Maakohus kuulutab Reformierakonna juhtfiguuride Keit Pentus-Rosimannuse ja Rain Rosimannusega seotud OÜ Autorollo kriminaalasja otsuse välja juunis.

Harju Maakohus kuulas reedel ära kohtualuste viimased sõnavõtud. Keit Pentus-Rosimannuse isa, Väino Pentus, loobus sõnavõtust. Teine kohtualune, advokaat Siim Roode, kes protsessi ajal loobus ütluste andmisest, rääkis eile oma viimases sõnas süüdistusest ligi tund aega. Roode kinnitas, et tema pole midagi seadusevastast toime pannud.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Maria Entsiku hinnangul on Väino Pentuse süü  maksejõuetuse tekitamises, raamatupidamise kohustuse rikkumises, võltsitud dokumendi kasutamises ja omastamises tõendatud. Selle eest tuleb tal kanda kahe aasta ja seitsme kuu pikkune tingimisi vangistus viieaastase katseajaga.

Väino Pentust abistanud advokaat Siim Roodele nõudis prokurör maksejõuetuse põhjustamise ja dokumendi võltsimise eest rahalist karistust 12 740 eurot. Lisakaristuseks nõudis süüdistaja Roodele ettevõtluskeeldu neljaks aastaks.

OÜ Autorollo pankrott kuulutati välja 2011. aastal, ent võlausaldajad kahtlustavad endiselt, et firma tühjakskantimise taga on ka Reformierakonna juhtfiguur Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus. 

2012. aastal esitas Autorollo pankrotihaldur ligi  580 000 euro suuruse tsiviilhagi Keit-Pentus Rosimannuse, Rain Rosimannuse  ja nende advokaatide vastu. Viimased olevat transpordifirmast väljakantinud nii sularaha kui ka sõiduvahendeid.

Möödunud suvel mõistis ringkonnakohus perekond Rosimannuselt ja Autorollo tegevjuhtidelt solidaarselt välja ettevõttele tekitatud varalise kahju, üle 160 000 euro. Antud otsus tõi kaasa välisminister Keit Pentus-Rosimannuse tagasiastumise ning naasemise Riigikogusse.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...