"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
BALTIMAADE ESIMENE: Lilleküla koolinoored saavad teadust teha moodsas mehhatroonika-robootika laboris (0)
29. märts 2018
Svetlana Aleksejeva

Stuudio loomisel on kooli esmaseks sihtgrupiks oma õpilased, kelles soovitakse arendada ning alal hoida tehnoloogiahuvi, loovust ning innovatiivsust. Oodatud on aga ka teiste Tallinna koolide õpilased ja õpetajad, kes valdkonna vastu huvi tunnevad.  

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis avati moodne mehhatroonika-robootika labor, mis on Baltimaade esimene Makeblock MakerSpace stuudio.

Vaata galeriid (52)

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on tegemist Tallinna innovatsiooniprojekti #EduInnoLab viienda laboriga haridusasutustes. “Oleme viimase kahe kuu jooksul avanud kaks roboaeda lasteaedades ning aerokooli ja Lego innovatsioonistuudio koolides. Lühikese ajaga on saanud selgeks, et stuudiod täidavad oma eesmärki – pakkuda uuenduslikke meetodeid õppimisel ning muuta huvitavamaks nii õppimine kui ka õpetamine,” rääkis Belobrovtsev. “Rõõm on tõdeda, et huvi uute laborite vastu on ületanud Eesti piiri – uuenduslikku õppimist stuudiotes on tutvustatud juba mitme riigi haridustöötajatele.”

Tallinna Haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala kirjeldas Makeblock MakerSpace laborilahendust kui terviklikku mehhatroonika-robootika platvormi. “Makeblock MakerSpace sobib integreerituse ja tööstusliku kvaliteedi ning komponentide poolest nii gümnaasiumitele, kutsekoolidele, ülikoolidele kui ka teaduslaboritele,” rääkis Rannala. “Stuudio on mõeldud eelkõige STEAM* õppimise ning teadusotstarbeliste või praktiliste prototüüpide loomiseks.”

Tallinna Lilleküla Gümnaasium soovib Makeblock MakerSpace innovatsioonistuudio abil arendada laia silmaringiga 21. sajandi oskustega õppija arendamise, kes on ettevõtlik, loov ja laialdaste digioskustega.

“Laborisse ootame huvilisi õppijaid ja ka õpetajaid, et pakkuda neile võimalust ka iseseisvalt uurida, töötada ja lahendusi leida,” rääkis Lilleküla gümnaasiumi haridustehnoloog Meeri Sild. “Labor pakub õppijatele võimalust tegutseda oma huvidest lähtudes. Ka kooli praeguses digiklubis käivad koos õpilased, kellel on sügav huvi hariduslike robotite ja programmeerimise vastu, kuid puuduvad kodus vajalikud vahendid enda huvide toetamiseks.”

Stuudio loomisel on kooli esmaseks sihtgrupiks oma õpilased, kelles soovitakse arendada ning alal hoida tehnoloogiahuvi, loovust ning innovatiivsust. Oodatud on aga ka teiste Tallinna koolide õpilased ja õpetajad, kes valdkonna vastu huvi tunnevad.

“Meie koolil on juba mitmeid kogemusi seminaride läbiviimisel, näiteks koostöös VAT- teatriga tutvustasid meie õpilased hariduslikke roboteid õpilastele erinevatest Euroopa riikidest. Samuti oleme korraldanud seminare Tallinna Ülikoolist suunatud Erasmus+ kursuste osalejatele,” lisas Sild. “Nüüd avatavas laboris saame tutvustada uusi tehnoloogiaid ja läbi viia koolitusseminare. Oma kogemusi ja teadmisi hakkavad seal jagama mitte ainult õpetajad, vaid ka õpilased.”

Tallinna Haridusameti juhitava projekti #EduInnoLab käigus luuakse innovatsioonilaborid kaheksasse haridusasutusse. Laboritesse koondatakse teadmised ja oskused, kuidas uuenduslikke seadmeid ja meetodeid õppetöös rakendada ning head lahendused leiavad edaspidi koha õppekavades. Projekti raames avatakse koolides kaks Lego innovatsioonistuudiot, kaks Makeblock’i stuudiot, üks aerokool ja üks liitreaalsuse stuudio ning lasteaedades kaks roboaeda. Projektis osalevad Tallinna Kullatera Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna 21. Kool, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium ning Tallinna Südalinna Kool. Seni on avatud juba neli laborit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.