Bolt investeerib üle 10 miljoni euro süsinikujalajälje vähendamiseks

"Bolt on unikaalses positsioonis – saame tegutseda ise ning näidata eeskuju teistele. Loodame, et meie initsiatiiv mõjub kannustavalt," ütles Bolti asutaja Markus Villig. 

Pilt: Scanpix

Bolt investeerib üle 10 miljoni euro süsinikujalajälje vähendamiseks

Toimetaja: Sandra Lepik

"Bolt on unikaalses positsioonis – saame tegutseda ise ning näidata eeskuju teistele. Loodame, et meie initsiatiiv mõjub kannustavalt," ütles Bolti asutaja Markus Villig. 

Bolt alustab äsja seatud kliimaeesmärkide täitmist 2020. aastal ning investeerib üle kümne miljoni euro vähendamaks ettevõtte süsinikujalajälge, vahendas BNS.  

Bolt on Euroopa suurim transpordiettevõte, mis võtab vabatahtlikult eesmärgi muuta Euroopas pakutav transporditeenus süsinikuneutraalseks. Bolt kavatseb vähendada süsinikuemissioone nii Armeenias, Austrias, Ažerbaidžaanis, Eestis, Gruusias, Horvaatias, Kasahstanis, Küprosel, Leedus, Lätis, Maltal, Poolas, Portugalis, Prantsusmaal, Slovakkias, Rootsis, Rumeenias, Serbias, Soomes, Tšehhis, Ungaris, Ukrainas, Venemaal kui Ühendkuningriigis. 

Villigi sõnul tuleb kliimamuutuse maandamisega tegeleda otsustavamalt kui seni. "Alustame faktidest. Kliimamuutus on reaalne ning kasvuhoonegaasid on selle peamine põhjus. Täna moodustab maismaatransport 20 protsenti Euroopa kasvuhoonegaasidest. Bolt on osa sellest ökosüsteemist ning ka meie vastutame sellele probleemile lahenduste leidmise eest. Teeme iga päev tööd, et liikuda energiaefektiivsete liiklusvahendite suunas – olgu selleks siis elektriliste autode, tõukerataste või teiste tänaseks veel leiutamata liiklusvahendite kättesaadavamaks muutmine," rääkis ta. 

Villig loodab, et Bolti eeskuju motiveerib ka teisi ettevõtteid võtma ambitsioonikaid eesmärke oma süsinikujalajälje vähendamisel. "Bolt on unikaalses positsioonis – saame tegutseda ise ning näidata eeskuju teistele. Loodame, et meie initsiatiiv mõjub kannustavalt," ütles ta. 

Ettevõtte eesmärk vähendada süsinikuemissiooni on osa Bolti Green Plan nimelisest initsiatiivist, mille eesmärk on vähendada Bolti süsinikuemissiooni Euroopa transpordisektoris 2025. aastaks vähemalt viie miljoni tonni jagu; vähendada süsinikuemissiooni Euroopa transpordisektoris, pakkudes inimestele uusi võimalusi keskkonnasäästlikumaks linnatranspordiks; muuta linnad keskkonnasäästlikumaks, laiendades elektriliste tõukerataste pakkumist uutesse linnadesse ning võimaldada Bolti kasutajatel annetada keskkonnasäästlikesse algatustesse.

Seatud eesmärkide saavutamiseks teeb Bolt koostööd rahvusvahelise keskkonnaeksperdiga National Capital Partners, mis on töötanud välja süsinikuneutraalsuse protokolli. Protokoll pakub ettevõtetele läbipaistvat võimalust ja kindlust täita kliimaeesmärgid nii äritegevuse kui toodete osas. 

"Oleme õnnelikud Boltiga koostöö alustamise üle. Murrangulise tehnoloogiaga ettevõtte otsus muutuda süsinikuneutraalseks omab meie kliimale kohest positiivset mõju," rääkis National Capital Partnersi tegevjuht Jonathan Shopley.

Laadimine...Laadimine...