Boroditš kinnitatakse Tallinna Linnatranspordi juhiks 23. juulil

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) nõukogu plaanib 23. juulil kinnitada ettevõtte uueks juhiks Deniss Boroditši.

Pilt: Scanpix

Boroditš kinnitatakse Tallinna Linnatranspordi juhiks 23. juulil

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) nõukogu plaanib 23. juulil kinnitada ettevõtte uueks juhiks Deniss Boroditši.

"Nõukogu istung peaks olema 23. juulil, esmaspäeval," ütles Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu esimees ja Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf BNS-ile.

Klandorfi sõnul ei ole veel selge, mis palka võiks Boroditš saama hakata. "Seda kinnitab nõukogu ja siis sõlmitakse temaga leping alles peale seda. Enne ei ole võimalik midagi öelda," rääkis Klandorf.

"Ma räägin, nõukogu saab kokku 23. Kuidas nõukogu saab otsustada, kui nõukogu pole koos käinud? Siis tulevad seal ettepanekud ja siis sõlmitakse leping. Saite aru muidu?" märkis Klandorf ja lisas, et ettepanekuid palga osas veel ei ole.

Tallinna Linnatranspordi AS-i kokku kutsutud nominatsioonikomitee tegi juuni lõpus ettevõtte nõukogule ettepaneku nimetada ettevõtte uueks juhatuse liikmeks reformierakondlase ja parlamendi liikme Deniss Boroditši.

Boroditš on teatanud, et uude ametisse astudes lahkub ta riigikogust, kuid ei ole veel otsustanud kas jätkab tööd Tallinna linnavolikogus.

Munitsipaalfirma endine juht Enno Tamm esitas avalduse ametist lahkumiseks aprillis, peale seda kui sai teatavaks kahtlus ulatuslikus majanduskuriteos tema juhitud ettevõttes. Nõukogu rahuldas avalduse tingimuslikult uue juhi valimiseni.

Konkursile uue juhi valimiseks sai avaldusi esitada koos CV ja ettevõtte arengut käsitleva esseega 14. juunini. 18 avalduse esitanud kandidaadi seast valis 15. juunil kogunenud komisjon välja neli, kelle hulgast pädevaimaks ja Tallinna Linnatranspordi AS-i arenguperspektiive paremini mõistvaks osutus Deniss Boroditš.

Boroditš kuulus aastatel 2004-2012 Keskerakonda. Reformierakonda astus ta 2013. aastal. Ta on senini riigikogu liige ja alates 4. augustist taas Tallinna linnavolikogu liige. Aastatel 2007-2011 oli Boroditš Tallinna abilinnapea.

Laadimine...Laadimine...