CNN: digiriik Eesti on taas suunanäitaja koroonaviiruse kriisi lahendamisel, seekord globaalselt

Maailma tuntuim meediakanal CNN kutsub üles liituma eestlaste juhitud algatusega The Global Hack koroonakriisi lahendamiseks.

Tervis Tehnika

CNN: digiriik Eesti on taas suunanäitaja koroonaviiruse kriisi lahendamisel, seekord globaalselt (2)

Toimetaja: Toomas Raag

Maailma tuntuim meediakanal CNN kutsub üles liituma eestlaste juhitud algatusega The Global Hack koroonakriisi lahendamiseks.

Igapäevaselt rohkem kui 90 miljoni ameeriklaseni jõudev uudistesaade toob esile möödunud kuul Eestist alguse saanud veebipõhise häketoni (intensiiv-ideekorje) "Hack the Crisis", mille eesmärk oli 48 tunni jooksul arendada välja lahendused, mis aitavad maailmariikidel koroonaviiruse kriisist tugevalt väljuda ning luua konkurentsieelised kriisijärgseks ajaks. 

Positiivsete lahendustena mainib CNN ära häketonil loodud Coronabot’i ehk tehisintellekti, mis vastab kõige olulisematele koroonaviirusega seotud küsimustele koondades kokku informatsiooni usaldusväärsetest allikatest nagu WHO ja juhtivad teadusülikoolid. Samuti tuuakse saates esile Eestis väljamõeldud äpp Velmio Corona-tracker, mis aitab neid, kes kahtlustavad omal koroonaviirust. Rakenduse abil on haigel inimesel võimalus analüüsida oma sümptomeid ja samuti hinnata oma haigestusriski arvestades viiruse levikut naabruskonnas. 

Digiriik Eesti on taas suunanäitaja koroonaviiruse kriisi lahendamisel, seekord globaalselt. Kuna esimene intensiiv-ideekorje oli niivõrd edukas, aitab Eesti tehnoloogiakogukond eestvedada ka globaalset häketoni, mis toimub juba sel nädalavahetusel. CNN-i juhtivankur Fareed Zakari soovitab oma idee registreerida aadressil theglobalhack.com 

Globaalne veebipõhine kriisi-ideekorje "The Global Hack" toimub 09.-12. aprillini. Korraldajad kutsuvad üles:

  • esitama oma ideid
  • osalema üksi või koos tiimiga
  • osalema mentorina
  • või investeerima ideedesse tulles sponsoriks.

Lisainfo veebilehelt https://theglobalhack.com/ ja liitu üritusega sotsiaalmeedias https://www.facebook.com/events/164922557944001 

 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...