Eakad õppisid petuskeeme ära tundma

Tallinna Kesklinna sotsiaalkeskuses toimunud õppepäeval tutvustasid politseitöötajad levinumaid petuskeeme, et eakad inimesed oskaksid end nende eest kaitsta.

Pilt: Kesklinna LOV

Eakad õppisid petuskeeme ära tundma (1)

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna Kesklinna sotsiaalkeskuses toimunud õppepäeval tutvustasid politseitöötajad levinumaid petuskeeme, et eakad inimesed oskaksid end nende eest kaitsta.

"Nii kahju kui ka on seda öelda, kuid ajendi niisuguse õppepäeva korraldamiseks andis üks tuntud pettur, kes olevat pärast varasemate karistuste kandmist hakanud taas tegutsema ja jõudnud väidetavalt juba mõnele inimesele ka kahju teha. Et ära hoida veel suuremaid kahjusid ja hoiatada eakaid pettuste eest, palusimegi politseil levivaid skeeme tutvustada ja õpetada end kaitsma," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Kesklinna politseijaoskonna töötajad Liisa Merekivi ja Janno Mõisaäär rõhutasid oma esinemises, et varavastaste süütegude ärahoidmiseks ei tohi kunagi kirjutada alla dokumentidele, mille sisu ei ole üheselt arusaadav, ega laenata raha võõrastele inimestele.

Tänaval ei tasu usaldada odava kauba pakkujaid ja ennustajaid. Pangakaardi kood tuleks meelde jätta, automaadist korraga suurte summade väljavõtmist võimalusel vältida ning mitte hakata raha sealsamas üle lugema. Sularaha võiks üldse vaid hädapärases koguses kaasas kanda ja oma asjadel nii ühissõidukis kui kohvikus silm kogu aeg peal hoida, soovitasid politseitöötajad.

Varem on kinnisvara ja raha väljapetmise eest korduvalt kohtulikult karistatud – ka vanglakaristusega – näiteks Liis Haavelit, kes aga vaatamata sellele on oma välimust ja nime muutes jätkanud ennekõike eakate inimeste tüssamist. Viimati oli ta Elois-Catherine Haavelina kohtu all 2017. a, kui talle mõisteti karistuseks kolm aastat vangistust, millest kokkuleppemenetluses pidi ära kandma kuus kuud ja vabanes detsembris 2017 tingimisi 2,5-aastase katseajaga.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...