Eakate suur filmihuvi tingis lisasaali üürimise

22. oktoobril toimuval seansil ei mahtunud kõik huvilised kinosaali.

Pilt: Põhja-Tallinna LOV
Tallinn Kino

Eakate suur filmihuvi tingis lisasaali üürimise

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna kolme linnaosa ühisel eakate filmiklubi seansil ei mahtunud teisipäeval kõik huvilised kinosaali; järgmisteks seanssideks otsustasid korraldajad üürida lisasaali.

Kolme linnaosa koostöös asutatud filmiklubi liikmeks astusid sajad Kristiines, Põhja-Tallinnas ja Kesklinnas elavad väärikas eas inimesed. Huvi eile näidatud filmi vastu oli ootamatult suur ja mõnikümmend seansile saabunut saali ei mahtunud. Kõigile, kes jäid seekord filmielamusest ilma, on edastatud vabandus ja pakutud pilet täna toimuvale seansile. Lisaks otsustasid korraldajad suurenenud huvi tõttu tasuta kinoseansside vastu üürida lisasaali, nii et filmiklubi selle aasta viimased seansid toimuvad Solarise Apollo kahes kinosaalis korraga.

"Muidugi on kahju, et osal huvilistest pidi eile film nägemata jääma, aga kindlasti aitab seda korvata asemele pakutav võimalus. Teisalt aga kinnitab huvi kasv, et oleme käesolevaks hooajaks suutnud kokku panna eakatele meelepärase filmikava," sõnas Kesklinna vanema asetäitja Anu Aus.

"On rõõmustav, et meie eakad kasutavad aktiivselt neile pakutud võimalust tulla kodunt välja, minna kinno ja suhelda eakaaslastega. See veenab meid, et tasuta kinoseanssidega tuleb jätkata ka tuleval aastal," ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Sel aastal on filmivaatamise koht muutunud – Salme keskuse remondi tõttu toimuvad tasuta kinoseansid Solarise keskuse kinos Apollo. Uus on seegi, et kui varem oli rõhk filmiklassikal, siis sel aastal said klubi liikmed vaadata uusimaid Eesti kinodes olevaid filme.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on filmiklubi erakordselt suure populaarsuse taga ühelt poolt hea ligipääsetav saal ja varasemast parem filmivalik, kuid teiselt poolt ka pealinna eakate soov aktiivsemalt osaleda erinevates kultuurilistes tegevustes.

"Tegemist on sotsiaalse projektiga, mille järele on kasvav vajadus. Kõik kolme linnaosa eakad on teretulnud filmiklubi liikmeks ja seansid on tasuta," rõhutas Riibe.

5. novembril kogunevad eakate filmiklubi liikmed Solarise Apollo kinos, et vaadata režissöör Ron Howardi suurejoonelist filmi maailmakuulsast tenorist Luciano Pavarottist. Hooajale paneb punkti pisarateni liigutava perefilmi "Koera teekond" ühisvaatamine 26. novembril. Mõlemad seansid algavad kell 12, filmid on originaalkeeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Eakate filmiklubiga saab liituda elukohajärgses linnaosavalitsuses või vahetult enne seanssi kinos. Eelduseks on elukoht Kesklinna, Põhja-Tallinna või Kristiine linnaosas. Pool tundi enne seanssi ootab osalejaid ka väike kohvilaud, mille juures saavad  inimesed omavahel suhelda ja leida uusi tuttavaid.

Eakate filmiklubi sügiseprogrammi viimased seansid:

05.11 Pavarotti (2019, Suurbritannia ja USA)

26.11 Koera teekond (2019, USA)

 

Laadimine...Laadimine...