Eesti 200 loob varivalitsuse

Poliitiline liikumine Eesti 200 loob tänasest varivalitsuse ja esitab oma nägemuse vajalikest reformidest, mis tagaksid Eestile pikaajalise eduka arengu.

Pilt: Scanpix

Eesti 200 loob varivalitsuse (3)

Toimetaja: Moonika Tuul

Poliitiline liikumine Eesti 200 loob tänasest varivalitsuse ja esitab oma nägemuse vajalikest reformidest, mis tagaksid Eestile pikaajalise eduka arengu.

Varivalitsuse idee on anda riigi valitsusele alternatiivne käsitlus ja tutvustada reforme, mis on vajalikud Eesti tulevikku puudutavate sõlmprobleemide lahendamiseks, vahendas BNS.

"Varivalitsuse ülesanne ei ole pelgalt peegeldada praeguse valitsuse tööd. Meie nägemuses vajab Eesti primitiivse valijatele rahajagamise asemel lahendusi tuleviku seisukohalt põhilistele juurprobleemidele ja neid kavatseme järgmiste kuude jooksul avalikkuse ette tuua," sõnas varivalitsuse peaminister Priit Alamäe.

Eesti 200 reformikava näeb ette suurte muutuste tegemist riigijuhtimises ja tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonnas, Eestile ambitsioonika majandusarengu plaani loomist, haridus- ja teadusinvesteeringute pika plaani loomist, transpordi ja liikuvuse taristu kujundamist ning kogukondade Eesti kujundamist.

Eesti 200 varivalitsus koosneb väljakutsepõhistest meeskondadest, mitte ministeeriume juhtivatest ministriportfellidest. Varivalitsus hakkab kogunema igal nädalal ja selle koosseisu tutvustatakse esmaspäevasel pressikonverentsil.

„Meie valitsuse ülesehitus peegeldab meie nägemust valdkondadest, mis vajavad Eestis suuri muutusi ja pikaajalist planeerimist. Me tahame lõpetada ära ministeeriumite silotornide põhise riigivalitsemise ning asendada selle väljakutsepõhise juhtimisega ja ühtse riigiaparaadiga," kommenteeris varivalitsuse peaminister Priit Alamäe.

Eesti 200 on poliitiline liikumine, mis avaldas oma manifesti tänavu mais. Augustis otsustas MTÜ Eesti 200 nõukogu, et liikumisest saab erakond ja osaletakse 2019. aasta riigikogu valimistel.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...