Eesti-Armeenia jalgpallimängul tuleb tagada täielik ohutus

Terviseamet ja Eesti Jalgpalli Liit leppisid kokku käitumisreeglites, mille kohaselt on positiivse proovi andnud Armeenia kodanik täielikus isolatsioonis, jalgpallikoondise mängijad ja toetuspersonal peavad maske kandma väljaspool oma hotellituba ja mänguväljakut.

Pilt: Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Eesti-Armeenia jalgpallimängul tuleb tagada täielik ohutus

Toimetaja: Sandra Lepik

"Kuigi Armeenia koondise arsti sõnul ei puutunud mängijad kokku nakatunud toetuspersonali liikmega, saabusid kõik koondise 47 liiget Eestisse ühise tšarterlennuga," ütles terviseameti peadirektor Üllar Lanno. 

Kuna üks Armeenia jalgpallimeeskonna toetuspersonali liige andis 12. oktoobril positiivse koroonaviiruse testi, tuleb terviseameti hinnangul ka mängul osalevatel Eesti jalgpalluritel peale tänast mängu isolatsiooni jääda.

Terviseamet ja Eesti Jalgpalli Liit leppisid kokku käitumisreeglites, mille kohaselt on positiivse proovi andnud Armeenia kodanik täielikus isolatsioonis, jalgpallikoondise mängijad ja toetuspersonal peavad maske kandma väljaspool oma hotellituba ja mänguväljakut. Ülejäänud koondise liikmed peavad peale tänaõhtust mängu püsima oma hotellitoas ega tohi sealt vastavalt kehtivale korraldusele lahkuda sealt mujale kui lennujaama. "Kuigi Armeenia koondise arsti sõnul ei puutunud mängijad kokku nakatunud toetuspersonali liikmega, saabusid kõik koondise 47 liiget Eestisse ühise tšarterlennuga. Seega ei saa meeskonnasiseste lähikontaktide osas keegi täielikult vettpidavat garantiid anda," ütles Lanno.  

Terviseameti hinnangul on mängu jälgimine pealtvaatajate jaoks ohutu, kuid küll on teoreetiline nakkusoht olemas Eesti jalgpallikoondise mängijatel, millest teavitamise kohustus jäi Eesti Jalgpalli Liidule. "Kuna ka pealtnäha terve inimene võib hetkel teadaoleva info põhjal viirust levitada enam kui nädal peale nakatumist, tuleb meie jalgpallurite tervise kaitsmiseks ja viiruse leviku vältimiseks jääda isolatsiooni kuni testi tulemuse teadasaamiseni 21. oktoobril." Positiivse tulemuse korral tuleb sportlasel jääda isolatsiooni täiendavalt kaheks nädalaks.

Täna kell 21.45 algav Eesti-Armeenia jalgpallikohtumine on osa UEFA rahvaste liiga mängude sarjast. 

Laadimine...Laadimine...