Eesti diplomaat valiti Montenegro kümne mõjukaima inimese hulka

"Selline äramärkimine on suur au, sest selles nimekirjas on tavaliselt ikka Montenegro kodanikud - poliitikud, ärimehed ja ühiskonnategelased," ütles Eesti diplomaat Aivo Orav.

Pilt: Scanpix
Eesti

Eesti diplomaat valiti Montenegro kümne mõjukaima inimese hulka (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Selline äramärkimine on suur au, sest selles nimekirjas on tavaliselt ikka Montenegro kodanikud - poliitikud, ärimehed ja ühiskonnategelased," ütles Eesti diplomaat Aivo Orav.

Orav, kes juhib Euroopa Liidu esindust Montenegros, valiti riigi eelmise aasta mõjukuselt kümnendaks inimeseks, vahendas BNS rahvusringhäälingu uudisteportaali.

"Euroopa Liidu delegatsiooni juhi ametikoht Podgoricas tähendab suurt võimu ja mõjuvõimu," kirjutas edetabeli koostanud kohalik väljaanne Vijesti. Leht märgib, et 2016. aasta septembris Podgoricas tööd alustanud Orav sattus kohe väga keerulisse olukorda, kui opositsioon asus pärast oktoobrikuiseid valimisi parlamendi tööd boikoteerima. Väideteva valimispettuse tõttu alanud protest kestis kuni 2018. aasta keskpaigani. Olukorda raskendas dialoogi puudumine ja usalduse vähenemine riigi institutsioonide vastu ning samuti Euroopa Liidu enda siseprobleemidega, märkis leht.

"Selline äramärkimine on suur au, eriti seetõttu, et selles nimekirjas on tavaliselt ikka Montenegro kodanikud - poliitikud, ärimehed ja ühiskonnategelased," ütles Orav. Tema hinnangul on äramärkimise põhjuseks tema tegevus läbirääkimiste vahendamises ühelt poolt valitsuspartei ja teisalt väga killustunud opositsiooniparteide vahel, kellel otsene omavaheline suhtlus praktiliselt puudub.

"Montenegro opositsioon on vahelduva eduga boikoteerinud parlamendi tööd pärast 2016. aastal toimunud parlamendivalimisi. 2016. aasta parlamendivalimised toimusid teatavasti väga pingelises riigipöördekatse olukorras," selgitas Orav.

Suursaadiku sõnul toimusid tema vahendatud läbirääkimised opositsiooni ja valitsuse vahel eelmisel aastal eesmärgiga, et 2020. aasta valimistulemusi tunnustaksid kõik osapooled.

Vijesti koostatud edetabeli esimesel kohal on riigi president Milo Djukanovic, teisel vastuoluline ärimees ja mõnede väitel Montenegro allilma liider Branislav Brano Micunovic, kolmas presidendi vend, pangaomanik ja suurärimees Aco Djukanovic, neljas peaminister Dusko Markovic, viies president Djukanovici kauaaegne nõunik Milan Rocen, kuues justiitsminister Zoran Pazin, seitsmes eriprokurör Milivoje Katnic, kaheksas Montenegro metropoliit Amfilohije Radovic, keda peetakse ka sealsete serblaste liidriks ning üheksas ärimees Dragan Bokan, suurim eraettevõtjast tööandja Montenegros, kelle ettetvõtetes on 2000 töötajat.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...