Eesti mehed peavad Helsingis nukulõbumaja

"Tere tulemast külla, president Kaljulaid!" ärgitab Helsingis nukulõbumaja avanud eestlane Antti. "Saadame kutse. Tulge vaatama, kuidas tavalised tublid inimesed elavad oma elu päris maailmas. Seks ju on inimõigus."

Pilt: Sami Lotila

Eesti mehed peavad Helsingis nukulõbumaja

Sami Lotila

"Tere tulemast külla, president Kaljulaid!" ärgitab Helsingis nukulõbumaja avanud eestlane Antti. "Saadame kutse. Tulge vaatama, kuidas tavalised tublid inimesed elavad oma elu päris maailmas. Seks ju on inimõigus."

Eesti president Kersti Kaljulaid tunneb muret inimeste ja tehisinimeste vahelise seksi pärast, aga üle lahe Soomes suhtutakse teemasse huumoriga. Helsingis avati hiljuti koguni lõbumaja, kus seksijanulisi inimesi teenindavad nukud. Asutuse eestikeelsed juhid lubavad järgmise nukulõbumaja avada Tallinnas.


Helsingi Unique Dollsi nimeline lõbuäri asub vana, oma parimad päevad juba paarikümne aasta taha jätnud väikese kaubanduskeskuse tagahoovis Kannelmäki linnaosas. Asutuse ukse avab Sergei – varem Eestis elanud mees, kel suus ka sorav eesti keel. "Uudiseid loengi põhiliselt vaid Eesti Delfist," mainib  ta ja juhatab majja sisse.


Unique Dollsis teenindavad kliente nukud. See paik on äratanud kohalike inimeste hulgas Kannelmäkis juba äärmiselt palju tähelepanu, lisaks Soome ja välismaa ajakirjanduses. "Eile ütles üks klient meile, et paar vanataati filmisid teda tänaval oma telefonikaameratega, kui ta tuli siiapoole ja astus uksest sisse," räägib Sergei. "Ta oli ättidele öelnud, et läheb nüüd nukkudega seksima ja et tal on täiesti pohhui, mis nemad temast arvavad. Ta seksib kellega või millega tahab, nii kaua kui see jääb seaduse piiridesse."


Seest puhas ja korralik asutus


Seksimist nukkudega või masinatega ei reguleeri teatavasti ükski seadus. Kas peakski reguleerima? Nukk või robot ei ole ju teatavasti inimene. "Tavainimene kindlasti arvab, et ühiskonnas on olulisemaid probleeme, millega riigijuhid peaksid tegelema, kui seks mingi silikoonkujuga," lausub Sergei. "Ühiskonda pole mõtet üle reguleerida."


Varsti saabub kohale Sergei kolleeg Antti, kes küsib esmalt, kuidas areneb elu Eestis. "Mul on sugulasi Narvas ja käin aeg-ajalt nende juures," selgitab ta. "Eesti keelt nad ei oska. Aga kuidas sa õpid, kui keegi terves linnas ei oska seda keelt?"


Antti ütleb, et kui Kannelmäki Unique Dolls osutub populaarseks, avatakse järgmine samalaadne asutus kindlasti Tallinnas. "Nii et tere tulemast külla, president Kaljulaid," ärgitab ta. "Saadame kutse. Tulge vaatama, kuidas tavalised tublid inimesed elavad oma elu päris maailmas. Seks ju on inimõigus."


Unique Dolls ei vasta ettekujutusele lõbumajast, mis meil on tekkinud meedia vahendusel. See on avar ja ilus asutus, mille toad on kujundatud maitsekalt ja väärikalt. Iga toa peamine atraktsioon on muidugi peategelane ise, seega nukk. Nukkusid on klientide käsutuses kokku neli ja neil on nimed nagu Cindy ja Jennifer. Kõik on oma välimuselt kindlasti täisealised.


Cindy on nukkudest kõige kallim, selle eest on käidud välja koguni 4500 eurot ehk kaks korda rohkem kui kõige odavama eest. "Meil on ka laos paar nukku, kui juhtub, et mõni neist läheb katki," tõdeb Sergei. "Imelik on muide see, et kõige vastupidavamad nukud on tehtud oma halva kvaliteedi poolest tuntud Hiinas."


Antti rõhutab, et igasugune vägivald nukkude kallal on loomulikult keelatud. Nukud on aga silikoonist ja igavesti nad vastu ei pea − eriti kui peame meeles, et nende klientideks on mehed, kel kehakaalu isegi üle saja kilo.


Asjade käik Unique Dollsis on selline, et klient astub sisse, ostab pileti ja siis juhatatakse ta tuppa. Klient saab valida vabade  nukkude hulgast või võtta lemmiku, kelle ta juba ette kinni on pannud. "Tundub, et kliendid ei taha eriti kuulda töötajatelt mingeid nõuandeid või hoiatusi," selgitab Sergei. "Klient tahab jääda oma nukuga kohe kahekesi."


Maksud makstud ja aus äri


Tund nukuseksi maksab sada eurot. Sergei ja Antti möönavad, et paljude arvates on see liiga kallis hind. "Aga mis teha? Meie äri on aus ja sada prossa seaduslik. Maksame kõik maksud. Käibemaks on Soomes 24 protsenti, lisaks peame tasuma muusika mängimise ja videote näitamise pealt," selgitavad mehed. "Odavad pole ka kondoomid, libestid ja paberid, mida pakume oma klientidele tasuta. Nii et sajast eurost omanikele just palju kätte ei jää."


Unique Dolls on seaduslik äri ka selles mõttes, et Soome politsei ei lubaks lõbumaja, kus teenindavad pärisinimesed, sest kupeldamine on seadusevastane tegevus. Nukud aga pole inimesed ehk et neid tohib "kupeldada".


Antti sõnul ei ole nukulõbumaja omanikele peamine sissetulekuallikas, pigem hobi. Omanikud tegelevad ka ehitusäriga ja neil läheb selles valdkonnas piisavalt hästi, et lubada endale üks lõbus hobi. Pärast tunnist ajaveetmist nukuga on kliendil võimalus käia duši all ja lõõgastuda maitsekalt sisustatud diivanilounge`s. Siis astub ta heatujulisena uksest välja, tagasi tavaellu.


Aga millised inimesed tahavad seksida nukkudega ja miks teevad nad seda pigem lõbumajas kui oma kodus? Seksinuku võib teatavasti osta ka endale koju, ja paljud nii teevadki.


Ujedatele paras alustus


Sergei rõhutab, et Unique Dolls alles avati ehk et püsiklientuur on alles kujunemas. "Esimesel päeval käis kohe 15 inimest, kõige noorem oli umbes 20-aastane ja vanim umbes 55. Nad olid täiesti tavalised mehed, kes ütlesid, et tahavad uusi ja põnevaid elamusi. Soomes ei ole inimesed eriti häbelikud seksi suhtes, nagu Venemaal ja Eestis veel ollakse."


Antti räägib, et nukud sobivad ka inimestele, kes on liiga ujedad või liiga traumeeritud, et seksida päris partneriga. Nüüd on neile loodud võimalus alustada oma seksielu rahulikult ja turvaliselt nukuga. Siis saavad nad oma oskusi lihvida nii, et julgevad juba katsetada seksi päris inimesega. Nukuseks on häbelikele hea teraapia. Muidugi on ka neid, kes tahavad seksida just nimelt nukkudega. "Tegelikult on see vist vägagi laialt levinud fantaasia," mainib Antti. "Loodan ka, et tänu Unique Dollsile jääb nii mõnigi vägistamine ära meie ühiskonnas."
Unique Dolls on keelatud alla 18-aastastele ja sisse ei lasta ka purjus inimesi. Lõbumaja ruumides ei pakuta ega müüda alkoholi.


Argipäevadel avatakse uks juba kell 12 ja nädalavahetustel kell 14. Antti jutu järgi käibki palju kliente kohe pärast lõunat. Ta tuletab meelde, et seks ei tohi olla asi, mida tehakse vaid öösel pimedas, kiiresti ja ükskõikselt. "Naistele meil ei ole veel ühtegi nukku, aga naised pole ka eriti huvi tundnud meie tegevuse vastu," selgitas Antti. "Seevastu geimehed helistavad ja meilivad pidevalt, et millal teil on seal ka mõni meesnukuke. Vaatame, mida saame selle asjaga teha, aga siiski mulle tundub, et vähemalt mingi aja püsime vaid naisnukkude juures."


Inimestel aga on tendents kiinduda ja armuda neisse, kellega nad seksivad. Kas see on nii ka nukuseksi puhul? "Võib tõepoolest juhtuda, et keegi armub meie nukku. Vastastikune armastus see siiski poleks, sest silikoonist kokku pandud inimesel teatavasti pole tundeid," naerab Antti. "Vähemalt esialgu ei plaani me ka oma nukke müüa. Võib-olla siis müüme, kui nad on juba tugevalt kasutatud ja enm mitte nii väga-väga atraktiivsed."


Nuku varastamine Unique Dollsist vaevalt õnnistub, sest Eestist on kohale toodud 20-aastase kogemusega ihukaitsja, kes kaitseb nukke vajadusel ka oma eluga.


Koristajaid on tööle võetud koguni neli. Nende ülesandeks on hoida korras ja puhtana nii toad kui ka nukud. Aukusid on nukkudes kolm, nii et puhastamist jätkub.

Laadimine...Laadimine...