Eesti raamatukogud said juurde rahatarkuse raamatuid

Rahandusministeerium ja finantsinspektsioon jagasid raamatukogudele rahatarkuse raamatuid, mis annavad nõu raha teenimise ja sellega ümberkäimise kohta.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt
Haridus

Eesti raamatukogud said juurde rahatarkuse raamatuid

Toimetaja: Moonika Tuul

Rahandusministeerium ja finantsinspektsioon jagasid raamatukogudele rahatarkuse raamatuid, mis annavad nõu raha teenimise ja sellega ümberkäimise kohta.

Rahandusministeerium ja finantsinspektsioon alustasid raamatute jagamist aasta alguses, kokku said 102 raamatukogu 470 rahatarkuse raamatut, edastas ministeerium BNS-ile.

Raamatukogude varud täienesid nelja erineva rahatarkuse raamatuga. Kõige väiksematele on mõeldud Eesti esimene laste rahatarkuse raamat "Tom õpib rahamängu". Autor Riin Tuttelbergi kirjutatud raamat on suunatud 4-9 aastatele lastele ja räägib oma esimese taskurahaga toimetamisest. 10-15 aastastele on mõeldud Mihkel Trumani ja Jaak Roosaare "Kuidas saada rahatargaks", kus neli peategelast soovivad suvel teenida ise oma raha.

Lisaks said raamatukogud juurde Jaak Roosaare raamatut "Rikkaks saamise õpik", mis selgitab kuidas jõuda oma esimese investeeringuni ehk alustada passiivse raha teenimisega.

Samuti on raamatukogudes nüüd rohkem finantsinspektsiooni ja Nasdaq Tallinna börsi koostöös välja antud rahaasjade korraldamise käsiraamatut "Finantsaabits", mille veebiversiooni on võimalik laadida alla ka minuraha.ee kodulehelt.

Rahandusministeeriumi kantsleri Veiko Tali sõnul on märts rahatarkuse kuu. "Rahatarkus on üks tarkus, mis on tänapäeva läbipõimunud ja muutuvas maailmas vältimatult vajalik, et oma eluga hästi hakkama saada. Raamatud on mõeldud väga erineva tasemega huvilistele alates noorematest taskuraha kogujatest ja lõpetades väga teadlike investeerimishuvilistega," ütles Tali.

Rahandusministeerium tegeleb rahatarkuse edendamisega "Eesti elanike finantskirjaoskuse programm 2013-2020" raames koos era- ja avaliku sektoriga. Rahatarkuse edendamine keskendub koolidele, et rahatarkuse õpetamine oleks koolisüsteemi igapäevane osa.

Rahatarkuse teemad on jõudnud 1.-12. klassi õppeprogrammidesse, õpetajatele korraldatakse rahatarkuse koolitusi ning ette valmistamisel on uute materjalide jagamine nii õpilastele kui ka õpetajatele.

Laadimine...Laadimine...