Eesti saadab Kaliningradi kalalaeva intsidenti lahendama konsuli

Ülevaatuse käigus avastati laevalt rohkem kui 7,5 tonni röövpüütud kala. Esialgsel hinnangul kandis Venemaa kahju üle 674 000 euro.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Eesti saadab Kaliningradi kalalaeva intsidenti lahendama konsuli (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Ülevaatuse käigus avastati laevalt rohkem kui 7,5 tonni röövpüütud kala. Esialgsel hinnangul kandis Venemaa kahju üle 674 000 euro.

Väliminister Urmas Reinsalu sõnul ei ole ministeeriumile teadaolevalt Soome kalalaeva Roxen eestlastest meeskonnale Venemaa poolt ebaseaduslikus kalapüügis seni süüdist esitatud, vahendas BNS. 

Eesti välisministeerium suhtleb Reinsalu sõnul kinnipeetud laeva juhtumi tõttu tihedalt Soome välisministeeriumiga ning on ühenduses laeva omanikfirma ja laeva kapteniga.

Reinsalu sõnul saadab välisministeerium Kaliningradi konsuli.

Välisminister lisas, et kapteni sõnul on meeskonnaga kõik korras ning ettevõte kinnitab, et tegeleb aktiivselt lahenduset otsimisega.

Roxen kuulub Haapsalu ettevõttele Morobell, mis tegeleb Läänemerel tööstusliku kalapüügiga. Soome lipu all sõidab Roxen püügiõiguste ja kalapüügikvoodi tõttu.

Morobelli juht Raivo Baum ütles Postimehele, et Roxen sattus Venemaa majandusvööndisse elektronkaardi vea tõttu ja jätkas eksikombel seal kahe tunni jooksul kalapüüki. Selle ajaga püütud 7,5 tonni kilu ongi Venemaa süüdistuse põhjuseks.

Laeval oli varem pardal 340 tonni lubatud püügitsoonist püütud kala ja laev pidi sõitma Taani seda ära andma. Baumi sõnul lubavad Venemaa võimud ametlikult püütud kala siiski ümber laadida.

Venemaa julgeolekuteenistuse FSB Kaliningradi piirivalvevalitsuse merejõud võtsid röövpüügi eest kinni Eesti meeskonnaga Soome kalalaeva Roxen, vahendas uudisteagentuur Interfax Vene valitsuse pressiteenistust.

"FSB Kaliningradi piirivalvevalitsuse merejõud kontrollisid 10. mail Soome kalalaeva Roxen, mis asus Vene majandusvetes, ja tuvastasid, et laev teostas Vene seadusi rikkudes vee bioloogiliste ressursside hankimist," seisis pressiteates.

Ülevaatuse käigus avastati laevalt rohkem kui 7,5 tonni röövpüütud kala. Esialgsel hinnangul kandis Venemaa kahju üle 49 miljoni rubla (674 000 euro).

Praegu käib kontroll, laev on kinni peetud ja toimetatud Kaliningradi kalasadamasse. Laeva kaptenit ähvardab Vene seaduste alusel vastutusele võtmine.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...