Eesti-Vene projektis renoveeritakse Narva linnusehoov

Narva linnus ja Jaanilinna kindlus muudetakse avalikkusele paremini ligipääsetavaks, aidates kaasa piirkonda suunduvate turistide arvu kasvule ning elavdades kohalikku ettevõtlust. 

Pilt: Scanpix
Kultuur Eesti

Eesti-Vene projektis renoveeritakse Narva linnusehoov (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Narva linnus ja Jaanilinna kindlus muudetakse avalikkusele paremini ligipääsetavaks, aidates kaasa piirkonda suunduvate turistide arvu kasvule ning elavdades kohalikku ettevõtlust. 

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi raames teostatava 6,22 miljoni eurose kogumaksumusega projektiga on kavas rekonstrueerida Eesti piiri poolel Narva linnuse läänehoov, vahendas BNS. 

Samuti ehitatakse välja infrastruktuur suurte ürituste korraldamiseks ning konserveeritakse ja restaureeritakse läänehoovi välismüürid ning ehitatakse läänehoovi lõunapoolse välismüüri juurde trepp, et luua otseühendus läänehoovi ja Narva Joaoru vahel, teatas Narva Muuseum. 

Lisaks tehakse Eesti poolel korda Kristervalli bastion, milles avatakse bastionide temaatikale pühendatud näitus. Vene poolel restaureeritakse ja avatakse külastajatele Jaanilinna kindluse suur magasiait, kus luuakse ka uus püsiekspositsioon ning rajatakse kultuuri- ja hariduskeskus. Ehitustööd on kavas lõpetada 2022. aasta 1. septembriks

Projekti "Narva-Ivangorodi kindlused 2. etapp" eesmärgiks on unikaalse piiriülese Narva-Ivangorodi kindluste ansambli kui ühtse kultuuri- ja turismiobjekti arendamine; Narva linnus ja Jaanilinna kindlus muudetakse avalikkusele paremini ligipääsetavaks, aidates kaasa piirkonda suunduvate turistide arvu kasvule ning elavdades kohalikku ettevõtlust. 

Projekti juhtpartner Eestis on SA Narva Muuseum, Venemaal Leningradi oblasti muuseumiagentuur. Projektiga on seotud Eesti kultuuriministeerium, Leningradi oblasti valitsuse kultuurikomisjon ja Leningradi oblasti välissuhete osakond.

Projekti kogumaksumusest 3,99 miljonit eurot on Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 kohaselt Euroopa Liidu toetus.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...