4 kommentaari

ilmselt Ukraina laguneb

Vasta kommentaarile

Tundub pikka pidu Ukrainas pole sovettiressurss varastatud ja piirkonnad löövad lahku igaüks vaatab kuidas saab hakkama. Donbass oma relvajõudude nn rahvamiilitsa abil taastab oma oblastite piirid abiks vajadusel vene vabatahtlikud ja kihutab bandeerad tagasi Lääne-Ukrainasse. Läheb lahti eripiirkondade omavaheliseks võitluseks ja momendil ametis istuv president Ze ei suuda ühtset riiki hoida. Ja seega Eestisse tuleb pakku ja tööle rohkem ukrainlasi mingil hetkel pere kaasa...On mõtlemist Eesti poliitikuil tõsine värk hoolimata suurest sümpaatiast sõltumatu Ukraina suhtes. Lisaks Euroopal omad mured ja kellel võimalust muretseda mingi kauge Ukrainaga ja keda huvitab.

ega tea midagi postitas:

Sinna võib kolida ümber ka üks Lähis - Ida riik.

ühiselt raudteekeeles

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad ilmselt ukrainlaste ümberasumine Eestisse saab hoogu vaid juurde ja meie peame arvestama võimaliku raudteekeelsusega ühise raudteekeelega ühendamas kõiki. Kuid kas eestlased seda soovivad on valmis omaks võtma raudteekeelset Eestit? Elik kujundlikult Karl Genrihh on jälle tagasi ja kui mitte Karl Genrihh isiklikult siis Antooša otse Kõigekõrgema kõrvalt. Nii või tarmukad "maasikakasvajatad" kas soostume jõulise u kraiinastumisega tegelt raudteekeelsusega? Järsku on vaja Marti ja äärmiselt jõulist Marti? Teisalt kopsakas töömees saab Ukrainas 200 eurot õblakam vast 150 eurot. Eestis saab seega igati korraliku töömurdja põllale lauta ehitusele 1000 euro eest vähemalt senini mingil hetkel taks mõneti võib tõusta. Tajub vahet? Raudteekeeles.

Ukraina reaalsus

Vasta kommentaarile

Nõuk. Ukrainas elas 52 miljonit tänaseks peaks ametlikult Ukrainas olema 42 miljonit kuid rahvaloendust ei ole läbiviidud 2001. aastast. Mitteametlikult arvestatakse elanikke 35 või 37 miljonit seega oma 15 miljonit ümberasunud kas Venemaale või Euroopa. Suurhulk nn zarobõtšane kes pendeldavad väljamaa ja Ukraina vahel teisiti ära seal ei ela. Kellel võimalus tekkinud siis loomulikult tuleb Eestisse tööle ja hiljem siis ka elama - keel ju sama raudtee näiteks Soomes ja Rootsis, Norras raskem mõneti kohaneda. Kuid tegelt kohanevad sest lihtsalt teist võimalust ei ole inimene tahab süüa. Üldiselt ukrainlast peetakse tööinimeseks kuid kavalaks ja kalkuleerijaks selline hohhol. Ja mõni peab ukrainlase tunnuseks reetlikuks ka sellist arvamust avaldatud. Samas too rahvas tegelt kaheks pool nn muovakeelsed ja pool tegelt venelased vene keeles ka mõtlevad. Momendil põhiline tegelt äraelamine oma pere saaks toidetud näiteks Eestis tööga. Nii on.

Laadimine...Laadimine...