Eestlaste biolagunevad lemmikloomatooted vallutavad maailma

"Eestis vanapaberist ja papist toodetud liivakastid ja toidunõud kestavad kuni kolm kuud," räägib ettevõtte üks asutajatest Jörgen Sildvee.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Eestlaste biolagunevad lemmikloomatooted vallutavad maailma

Toimetaja: Sandra Lepik

"Eestis vanapaberist ja papist toodetud liivakastid ja toidunõud kestavad kuni kolm kuud," räägib ettevõtte üks asutajatest Jörgen Sildvee.

Eestis vanapaberist ja papist toodetud EcoPetBox liivakastid ja toidunõud on saanud sedavõrd populaarseteks, et ettevõttel on toodete edasimüüjaid juba 12 riigis ning huvi kasvab jõudsalt. Peagi on kodumaised lemmikloomatarbed müügil Türgis ja Portugalis, kuid silmapiiril on ka Aasia turg. 

Lemmikloomapoes ringi kõndides võib märgata, et suur osa seal müügil oleval tooteid on valmistatud plastmassist. Loomaomanikud ei pruugi aga teada, et nende toodete eluiga on kolm kuud kuni aasta. Plastikute lagunemine looduses võtab aega ligi 1000 aastat. Lisaks peab plastist tooteid pidevalt pesema, et need halvasti lõhnama ei hakkaks.

Eestis müüki tulnud loodussõbralikud EcoPetBoxi tooted pakuvad aga loomaomanikele senisest suuremat mugavust. "Eestis vanapaberist ja papist toodetud liivakastid ja toidunõud kestavad kuni kolm kuud. Seejärel sobivad nad paberina ära viskamiseks, põletamiseks või isegi kompostimiseks," räägib Sildvee.

EcoPetBoxi kaasasutaja Priit Saarniidu sõnul on tooted mõeldud tarbijatele, kes hindavad keskkonnasõbralikkust. Nimelt lagunevad EcoPetBoxi tooted looduses aastaga ning nende põletamisel ei eraldu mürgiseid aure. "Esemed on valmistatud loodussõbralikest ja biolagunevatest materjalidest, mida on mugav kasutada. Seejuures on EcoPetBox asendamatu loomakliinikutes, kus hügieeninõuded on ranged, loomade vahetuvus suur ning tooted lähevad vaid kord kasutusse," selgitab Saarniit.

Tarbijasõbralikkus on üks peamisi põhjuseid, miks rohkem kui 90 protsenti EcoPetBoxi kogutoodangust läheb ekspordiks. Rahvusvahelise ettevõttena on EcoPetBoxil edasimüüjaid juba 12 Euroopa riigis, kus lemmikloomade pidamine on statistiliselt suurim: nii Inglismaal, Prantsusmaal, Itaalias kui Hispaanias. Soomes ollakse üheaegselt saadaval suurimates konkureerivates jaekaubandusketties K-grupis ja SOK-is. Lähiajal hakatakse tooteid müüma Türgis ja Portugalis. USA ja Kanada turule sisenemiseks on ettevõte palgale võetud kohalik esindaja. EcoPetBoxi toodete vastu tuntakse huvi ka Aasias.

Eestis müüakse EcoPetBoxi tooteid hetkel PetCitys. Sealt on võimalik soetada vanapaberist ja papist valmistatud liivakaste ja toidunõusid.  

Kas teadsid et...? 

Maailmas on lemmikloomade pidamine kasvutrendis. USAs ulatub koerte arvukus 70 miljonini ning kasse on Hiinas ligi 53 miljonit. Kõige enim kasse 1000 elaniku kohta on Rumeenias. Suur hulk nendest lemmikloomadest elavad siseruumides vajades sööginõusid ning liivakasti.

Lisainfot vaata siit
Laadimine...Laadimine...