EHA VÕRK hoolitseb nii betooni kui ka uute roheliste õuede eest

Abilinnapea Eha Võrgu (55) üks väljakutse saab olema eakate maja rajamine, samas hoolitseb ta jätkuvalt kortermajade õuede rohelisemaks muutmise eest.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

EHA VÕRK hoolitseb nii betooni kui ka uute roheliste õuede eest

Abilinnapea Eha Võrgu (55) üks väljakutse saab olema eakate maja rajamine, samas hoolitseb ta jätkuvalt kortermajade õuede rohelisemaks muutmise eest.

Eha Võrgu töölaua taga seinal ripub tänuavalduste ja tunnustuste keskel ka selline läkitus: "Kaminaleeki, töötavat naist ja voolavat vett võib lõpmatult vaadata!" 

Ja tõepoolest, linnale vajalike ehitiste valmimise eest vastutava Võrgu tööpõld näib olevatki lõputu nagu voolav vesi või Tallinna linna ehitamine, millele Ülemiste vanake selle valmides samuti ähvardas vee peale lasta.

Agronoom muudab õued roheliseks

"Olen linnas tööl alates 1995. aastast peaspetsialistina, seega on mul töökogemust rohujuuretasandist alates," ütleb linnavaraameti tööd koordineeriv abilinnapea Eha Võrk. Amet tegeleb kõikide pealinna ehitusobjektidega. "Hooneid, mida soovime linnarahvale ehitada ja korda teha, on päris palju," nendib Võrk. "Näiteks pikisilmi oodatud eakate ehk seeniormaja ehitamine Maleva tänavale ning spordihoone-ujula rajamine Mustamäele. Jätkame elamuehitus- ja korteriühistute toetusprogrammiga."

Võrk lisab, et 2007. aastal abilinnapeana tööd alustades koostas ta lausa nimekirja, mis kõik tuleb ära teha. Muu hulgas oli nimekirjas nii saunade rekonstrueerimine kui ka uute ehitamine, samuti toona suureks probleemiks olnud Kopli liinidele uue omaniku leidmine. "Nüüd võib öelda: "Tehtud!"," lausub Võrk. "Valminud on ka uued elurajoonid Raadikul, Meelikul ja mujal."

Kuigi tarmukas naine on lähiaastatel seisnud suuresti hea hallivõitu betooni kerkimise eest, teeb EPA agronoomiharidus temast tegelikult rohelise mõtteviisi kandja. Selle üks viljakamaid saavutusi on korterelamute õuealade rohelisemaks muutmise projekt, mida Võrk viis aastat tagasi käivitada aitas.

"Minu üks lemmikprojekt "Roheline õu" jätkub kindlasti," ütleb Võrk. "Innustagu tehtu ka teiste kortermajade elanikke oma koduümbrust korrastama ja kaunistama!"

Viie aasta jooksul on linna abiga kokku muudetud kaunimaks 458 korteriühistu koduõued. Tulemust saab linlane näha ka Vabaduse väljaku tunnelist läbi jalutades, seal on roheliste õuede nutikamad nipid aasta lõpuni fotodel detailselt näha.

Samuti on Võrk õppinud Tallinna majanduskoolis õigusteadust ja tehnikaülikoolis haldusjuhtimist.

Nalja kah

Võiks arvata, et täiskasvanud tütre ema Võrk muud ei teegi kui tõsist tööd, kuid nii see siiski pole – ta hindab ka nalja ja lusti. Mardipäeval oli just tema see, kes koos koolilastega raekoja ette mardisanditama ja ringmänge mängima tuli.

Nalja saab aga ka tööl. "Tihtilugu tulevad minu juurde inimesed, kes vajavad lihtsalt ära-kuulamist," lausub Võrk. "Tuli üks linnaelanik minu juurde, rääkis oma loo ära, püüdsin teda aidata nii palju kui sain. Usun, et saingi aidata, ja ta oli väga rõõmus. Hakkas ära minema, aga tahtis ukse asemel läbi kapi välja minna. Väike üllatus, aga kõik laabus."

Võrk seisab hea, et linna toetuste eest võiksid ühistuid ümbritseda mõnusad aiad.

Laadimine...Laadimine...