EKO küsitluse kokkuvõte: kõige keskkonnavaenulikum on EKRE

Eesti Keskkonnaühenduste Koja (EKO) praeguseks avaldatud vastuste põhjal on kõige keskkonnavaenulikum partei Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja kõige keskkonnasõbralikumad Elurikkuse Erakond, rohelised ja sotsid.

Pilt: Scanpix

EKO küsitluse kokkuvõte: kõige keskkonnavaenulikum on EKRE (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Eesti Keskkonnaühenduste Koja (EKO) praeguseks avaldatud vastuste põhjal on kõige keskkonnavaenulikum partei Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja kõige keskkonnasõbralikumad Elurikkuse Erakond, rohelised ja sotsid.

Tänaseks oli EKO avaldanud parteide vastused keskkonda puudutavaid suurinvesteeringuid, kliimat ja energeetikat ning metsandust käsitlevatele küsimustele ja kõigi kolme valdkonna vastustest hindas EKO viiepunkti süsteemis ühe punkti vääriliseks EKRE, vahendas BNS.

Suurinvesteeringute osas olid skaala punases otsas lisaks EKRE-le veel Vabaerakond ja Isamaa; kliimamuutuste ja energeetika osas said ühe punkti EKRE, Keskerakond ja Isamaa ning metsanduse osas hindas EKO ühe punkti vääriliseks taas EKRE vastuseid. Koos EKRE-ga olid skaala punases otsas veel Vabaerakond, Eesti 200 ja Isamaa.

Kõige keskkonnasõbralikumad parteid olid keskkonda puudutavate suurinvesteeringute osas Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), Elurikkuse Erakond (ERE) ja Erakond Eestimaa Rohelised (EER); kliimamuutuste ja energeetika osas Eesti 200, ERE, EER, Vabaerakond ja SDE ning metsanduse osas ERE, EER ja SDE.

Keskkonnaühenduste koda jätkab erakondade vastuste avaldamist. 20. veebruaril avaldab EKO parteide vastused keskkonnatasude osas ning maaomanikke ja looduskaitset puudutavates küsimustes.

Kokku esitasid keskkonnaühendused erakondadele küsimusi viies suuremas valdkonnas, kus lähiajal langetatavad otsused on kõige määravamad: suurte investeeringute planeerimine, kliimamuutus ja energeetika, metsandus, maaomanike kaasamine looduse hoidmisse ning keskkonnatasud. Küsimustele vastasid Keskerakond, Reformierakond, Isamaa, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, EKRE, Erakond Eestimaa Rohelised, Eesti 200 ning Elurikkuse Erakond. Vabaerakond saatis vastuseks üksnes viite oma programmile.

Erakondade vastused avaldatakse koos ekspertide kommentaaridega teemade kaupa EKO kodulehel www.eko.org.ee/valimised-2019 iga nädal kuni valimisteni. Koondhinnang erakondade seisukohtadele põletavates keskkonnaküsimustes antakse 21. veebruaril enne eel- ja e-hääletamise algust.

EKO metsandusalaste seisukohtade ja eesmärkidega saab tutvuda sügisel avaldatud metsavisioonis www.eko.org.ee/metsavisioon.

Eesti Keskkonnaühenduste Koja liikmed on Eestimaa Looduse Fond, Eesti Ornitoloogiaühing, Eesti Roheline Liikumine, Keskkonnaõiguse Keskus, Balti Keskkonnafoorum, Eesti Üliõpilaste Keskkonnakaitse Ühing “Sorex”, Läänerannik, Nõmme Tee Selts, Pärandkoosluste Kaitse Ühing, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskus, Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...