EKRE: Reformierakond tuli Beškina umbusaldamisele mõnitama

"Reformierakond ei tulnud Beškinat mitte ainult umbusaldama, vaid ka mõnitama ja solvama. Muu hulgas kõlas puldist soovitus "mine joo kohvi ja konjakit"," sõnas fraktsiooni liige Kairet Remmak-Grassmann. 

Pilt: Mats Õun

EKRE: Reformierakond tuli Beškina umbusaldamisele mõnitama

Toimetaja: Sandra Lepik

"Reformierakond ei tulnud Beškinat mitte ainult umbusaldama, vaid ka mõnitama ja solvama. Muu hulgas kõlas puldist soovitus "mine joo kohvi ja konjakit"," sõnas fraktsiooni liige Kairet Remmak-Grassmann. 

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Tallinna volikogu fraktsioon taunib Reformierakonna saadikute käitumist volikogus keskerakondlasest abilinnapea Betina Beškina umbusaldamise ajal, vahendas BNS. 

EKRE väitel püüti isiklike solvangutega alandada Beškinat ja kuritarvitada volikogu kodukorda reformierakondlase Kristen Michali poliitiliseks upitamiseks.

Remmak-Grassmanni sõnul toetas EKRE reedesel erakorralisel istungil küll Beškina umbusaldamist, kuid stiil, millega Reformierakond seda läbi viis, šokeeris tema väitel ka paljunäinud poliitikuid.

"EKRE liitus Beškinale esitatud umbusaldusavaldusega, sest me leiame, et abilinnapea vastutab selle eest, et tema haldusalas on jäänud kasutamata hulk riigi raha, mis oli ette nähtud vanemliku hooleta jäänud lastele. Me mingil juhul ei tolereeri administratiivset suutmatust. Paraku ei tulnud Reformierakond Beškinat mitte ainult umbusaldama, vaid ka mõnitama ja solvama. Muu hulgas kõlas puldist soovitus "mine joo kohvi ja konjakit"," ütles Remmak-Grassmann.

"Sellele lisaks kuritarvitasid reformierakondlased teadlikult linnavolikogu kodukorda," rääkis Remmak-Grassmann. "Nimelt ei võimalda praegune kodukord esitada küsimusi umbusaldatavale, vaid umbusalduse esitajale. Nõnda esitasidki reformierakondlased Kristen Michalile küsimusi, mis polnud sisuliselt küsimused, vaid sisaldasid imalaid kiiduavaldusi Michali varasema tegevuse kohta. Kõik see oli üks inetu palagan. Selline käitumine ei kuulu 2020. aastal Eesti pealinna volikokku. Ma usun, et isegi Reformierakonna valija ei kiida sellist poliitilist kultuuritust heaks."

EKRE fraktsiooni hinnangul tuleb muuta praegust volikogu töökorda, mille kohaselt ei ole võimalik volikogu liikmetel esitada küsimusi isikule, kellele umbusaldust avaldatakse. "See aitab vältida olukorda, kus umbusaldusavaldus muudetakse umbusalduse avaldaja isiklikuks eneseupitamiseks ning võimaldab selgituste saamiseks küsimusi esitada ka umbusaldatavale," märkis Remmak-Grassmann.

Kodukorra muutmiseks andsid opositsioonisaadikud sisse volikogu kodukorra muutmise eelnõu.

Laadimine...Laadimine...