Eksperdid: Hiina on tehisintellekti vallas USA-st möödumas

Kõnealuste tehnoloogiate seas on isejuhtivad sõidukid, virtuaalne reaalsus ja viienda põlvkonna juhtmevaba side võrgud. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Eksperdid: Hiina on tehisintellekti vallas USA-st möödumas

Toimetaja: Sandra Lepik

Kõnealuste tehnoloogiate seas on isejuhtivad sõidukid, virtuaalne reaalsus ja viienda põlvkonna juhtmevaba side võrgud. 

Hiina on tehisintellekti vallas USA-st mööda minemas, sest Hiinast tulevate akadeemiliste uuringute arv on kiirelt suurenemas, vahendas BNS eile avaldatud analüüsi.

Ühenduse Allen Institute for Artificial Intelligence analüüs näitas, et Hiina on teadusajakirjades avaldatud artiklite arvult USA-st juba möödunud, kuigi avaldatud artiklite kvaliteeti peeti "keskmiseks" või "madalaks".

Samas ütlesid uurijad, et Hiina artikleid saab järgmisel aastal olema USA omadest rohkem enimtsiteeritud artiklite kõrgeima 10 protsendi hulgas ning 2025. aastal ka enimtsiteeritud artiklite kõrgeima 1 protsendi hulgas.

Uuring tõstab esile Washingtonis ja Räniorus levivad mured, et Hiina on mitmes tähtsas tehnoloogiavallas USA-st kaugele ette rebimas. Kõnealuste tehnoloogiate seas on isejuhtivad sõidukid, virtuaalne reaalsus ja viienda põlvkonna juhtmevaba side võrgud.

Instituudi uurijate Field Cady ja Oren Etzioni sõnul hakkas Hiina tehisintellekti hüppeliselt rohkem investeerima rohkem kui aastakümme tagasi ning kõvasti enne Pekingist 2017. aastal tulnud teadet, et Hiina kavatseb 2030. aastaks murda selle sektori juhikohale.

"Enamike mõõdikute järgi on Hiina USA-st möödumas mitte ainult esitatud ja avaldatud teadusartiklite arvus, vaid ka väga suurt mõju omavate artiklite tootmises," ütlesid uurijad blogipostituses.

Nad lisasid, et uued USA immigratsioonireegleid karmistavad meetmed võivad teha riigile Hiinaga sammu pidamise raskemaks.

"Hiljutised USA tegevused, mis asetavad tõkkeid välistudengite ja -teadurite värbamise ja ümberõppe ette tõenäoliselt ägestab tehisintellekti uuringutes Hiina ülemvõimu suunas liikuvat trendi," kirjutasid nad.

USA mõttekojad ja uurijad hiljuti ärgitasid Washingtoni koostama riiklikku tehisintellekti strateegiat, et innustada era- ja avasektorit sellele sektorile rohkem pühenduma.

Veebruaris allkirjastas president Donald Trump Ameerika tehisintellekti algatuse määruse, milles ärgitati valitsust "pühendama kõik föderaalvalitsuse vahendid" tehisintellekti innovatsioonile kaasa aitamiseks. Analüütikute sõnul jäi sellel kõikehõlmavast strateegiast palju puudu.

Laadimine...Laadimine...