EL-i riigid leppisid kokku Schengeni piirieskirjade muutmises

Euroopa Liidu Nõukogu leppis täna kokku Schengeni piirieeskirjade muutmises.

Pilt: Scanpix

EL-i riigid leppisid kokku Schengeni piirieskirjade muutmises

Euroopa Liidu Nõukogu leppis täna kokku Schengeni piirieeskirjade muutmises.

Liikmesriikide valitsusi esindav Nõukogu võttis vastu määruse riiki sisenemise ja riigist lahkumise süsteemi kohta ning määruse, millega muudetakse Schengeni piirieeskirju riiki sisenemise ja riigist lahkumise süsteemi osas, teatas Nõukogu pressiteenistus.

"Tugev kontroll meie välispiiridel on Schengeni ala hea toimimise seisukohast väga tähtis. Riiki sisenemise ja riigist lahkumise süsteem aitab parandada välispiirikontrolli, tuvastada paremini viibimisaja ületajaid ja tugevdada terrorismivastast võitlust," ütles otsust kommenteerinud Eesti siseminister Andres Anvelt pressiteate vahendusel.

Sisenemise-lahkumise (entry-exit) süsteemis registreeritakse Schengeni ala välispiire ületavate kolmandate riikide kodanike riiki sisenemise, riigist lahkumise ja sisenemiskeelu andmed.

Entry-exit süsteem aitab:

- vähendada viivitusi piirikontrolli läbiviimisel ning parandada piirkontrolli kvaliteeti, arvutades automaatselt iga reisija lubatud viibimisaja;

- tagada viibimisaja ületajate süstemaatilise ja usaldusväärse tuvastamise;

- suurendada sisejulgeolekut ja tugevdada võitlust terrorismi vastu, võimaldades õiguskaitseasutustele juurdepääsu varasemate reiside andmetele

Määruse jõustumiseks peavad Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Parlament nüüd vastuvõetud määruse allkirjastama. Allkirjastatud tekst avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas ja see jõustub 20 päeva hiljem.

Eeldatavasti alustab EL-i IT agentuur (eu-LISA) koos liikmesriikidega uue süsteemi ülesehitamist, mis peaks hakkama toimima 2020. aastaks, märkis EL Nõukogu pressiteenistus.

Laadimine...Laadimine...