EL: loodetavasti kehtestab Valgevene surmanuhtlusele moratooriumi

Euroopa Liit mõistis reedel hukka järjekordse surmaotsuse langetamise Valgevenes ja avaldas lootust, et Minsk kehtestab surmanuhtlusele moratooriumi.

Pilt: Scanpix

EL: loodetavasti kehtestab Valgevene surmanuhtlusele moratooriumi (2)

Toimetaja: Merje Aus

Euroopa Liit mõistis reedel hukka järjekordse surmaotsuse langetamise Valgevenes ja avaldas lootust, et Minsk kehtestab surmanuhtlusele moratooriumi.

"EL on üheselt surmanuhtluse rakendamise vastu ükskõik mis asjaoludel. Surmanuhtlus ei ole kuritegevust heidutav meede ja igasugused eksitused (surmaotsuse langetamisel) osutuvad pöördumatuteks," vahendas BNS EL-i välispoliitikajuhi Federica Mogherini pressiesindaja Maia Kocijančiči avaldust.

"Ootame, et järelejäänud surmaotsused Valgevenes tühistatakse ning esimese sammuna surmanuhtluse kaotamise poole kuulutatakse sellele moratoorium," sõnas ta. 

Surmanuhtlusele moratooriumi kehtestama kutsus Valgevenet ka Euroopa Nõukogu.

Valgevene Magiljovi oblastikohus mõistis kolmapäeval surma eriti julmas topeltmõrvas süüdi oleva Aljaksandr Assipovitši.

"Kohtu otsusega tunnistati kohtualune süüdi kahe inimese ettekavatsetud mõrvas, mis pandi toime erilise julmusega, talle määrati erakorraline karistusmäär - surmanuhtlus mahalaskmise läbi," märkis pressiteenistus.

Kohtu otsuse kohaselt peksis purjus kohtualune tüli käigus läbi kaks tema joomakaaslasteks olnud tüdrukut. Need varjusid oma elu ja tervise pärast kartes vannituppa, kuid vasara ja noaga relvastatud mees murdis sinna sisse. 

Ta andis ühele neiule vähemalt 77 haamri-, noa- ja käelööki, teist lõi vähemalt 16 korda noa ja käega. Mõlemad neiud surid kohapeal.

Valgevene on Euroopas ainus riik, kus rakendatakse surmanuhtlust. Mullu langetati kaks surmaotsust ja viidi täide neli varasemat.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...