Endine pankur ja vilepuhuja: hoopis pankade rahapesuskandaalid on Eesti maine alla viinud, mitte valitsuskoalitsioon

"Kui võtame rahapesu skandaali, siis seal ei olnud ainult Danske pank ja Swedbank, vaid võib olla olid ka teised pangad. See on kõik üks suur supp, keegi pidi silma kinni pigistama, et see asi oleks üldse võimalik," rõhutas Hannes Veskimägi "Skorpioni" saates.

Pilt: Saate kuvatõmmis
Krimi Eesti

Endine pankur ja vilepuhuja: hoopis pankade rahapesuskandaalid on Eesti maine alla viinud, mitte valitsuskoalitsioon (1)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

"Kui võtame rahapesu skandaali, siis seal ei olnud ainult Danske pank ja Swedbank, vaid võib olla olid ka teised pangad. See on kõik üks suur supp, keegi pidi silma kinni pigistama, et see asi oleks üldse võimalik," rõhutas Hannes Veskimägi "Skorpioni" saates.

Hannes Veskimäe on oma Eesti vilepuhuja ja ühtlasi endine pankur. Hiljuti esines ta Tallinna TV saates kus rääkis pangaduses toimuvast. Saatejuht Jakko Väli võrdles Veskimäe tegevust Indrek Neivelti omaga, sest ka Neivelt käis Tallinna Tv saates "Skorpion" rääkimas II pensionisamba toimimisest ja hoiatas, et me kõik hävime sellega.

Hannes Veskimäe sõnul on tema põhimõte tõtt rääkida ja ta nendib, et see ei ole kerge ja tagasiteed tal ei ole. „Pensionisamba juttudega on pangad tugevalt keerutanud ja asju tugevalt ilustanud, kuid lõpuks tulevad asjad välja ning siis ei ole olukord enam nii glamuurne," hoiatab Veskimäe, kes nõustub saatejuhi väitega, et pangad ei kiida tema paljastusi heaks. "Kui pankurid loevad minu raamatut "Vabariigi vaenlased", siis võivad nad tõesti hoopis mind ja ajakirjanikke näha vaenlastena, kuigi lugeja saab ise otsustada, kes on vabariigi vaenlane," nentis ta.

Veskimäe nõustus Jakko Väli seisukohaga, et murettekitav olukord on väikelaenude turul, kus suurpank annab välja tarbimislaenu 23% intressiga, ületades kõrge intressimääraga kohati juba kiirlaenu pakkujaid.

"See on röövellik äri, need laenud on enamasti tagatiseta laenud – olles kas tarbimislaen või mis iganes neid nimetatakse. Eestis on tuhandeid inimesi, kes jäävad nende laenude tagasi maksmisel jänni. Nende võlgnevusi menetletakse kohtutes ja nad saavad enda kraesse tohutu kohtutäiturite armee," rääkis Veskimäe. Lisades, et ei näe pankade tegevuse ohjamise soovi järelevalve asutustel.

"Minuni on jõudnud informatsioon, et kui Swedbanki juhatuse esimees Birgitte Bonnesen, kes on tänaseks juba vallandatud, käis sügisel Eestis, siis luges ta sõnad peale väga kõrge tasemel: "Ärge uuristage vabariigi alustalasid,“ ütles ta ehk rootsi panganduse juht luges sõnad peale Eesti tippjuhtkonnale. Olen oma raamatus alapealkirja pannud selle järgi „vastupanu rootsi pankade koloniseerimisele". Kui küsida kelle käes on rahakott, siis see on rootsi pankade käes ja nemad tellivad ju muusika. Reaalsed jõudude vahekorrad ongi nii robustsed, me peaksime seda endale teadvustama," nendib Veskimäe.

Ta toonitab, et kui võtame vaatluse alla rahapesu skandaali, siis seal polnud ainult Danske pank ja Swedbank, vaid võib olla ka teised pangad. "See on kõik üks suur supp, keegi pidi silma kinni pigistama, et see asi oleks üldse võimalik. See on üks maailma suurimaid rahapesuskandaale. Kui me räägime, et täna sellest valitsuskoalitsioon või Eesti sisesed maalihked rikuvad Eesti mainet, siis see mis siin toimus, kuidas Skandinaavia pankurid on meid ära kasutanud, on meid viinud banaanivabariigi tasemele. Eesti Finantsinspektsioon peaks mõtlema selle peale, et kui Danskelt võeti ära pangalitsents, tuleks kaaluda uurimise lõpus kas ei oleks mõistlik see ära võtta ka Swedbankilt," põrutas Veskimägi. Tema sõnul võib tuua võrdluse rottidega viljasalves, kuna inspektsiooni enda eelarve tuleb nende samade pankade tasudest. "Seal on totaalne huvide konflikt ja tuleks kindlasti üle vaadata," usub Veskimägi.

Kogu saade on järelkuulatav SIIN.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...