Esimestel päevadel soovis koolitoitu üle 2800 kodus õppiva lapse

"Kõige tähtsam on praeguses olukorras hoolimine ja abi jõudmine lasteni, kes seda kõige rohkem vajavad," lausus abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Pilt: Mats Õun
Tervis Haridus Tallinn

Esimestel päevadel soovis koolitoitu üle 2800 kodus õppiva lapse

Vesta Reest

"Kõige tähtsam on praeguses olukorras hoolimine ja abi jõudmine lasteni, kes seda kõige rohkem vajavad," lausus abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Õpilased, kes seda soovivad, saavad tulla igal koolipäeval kooli juurde, et sealt soe toit karbiga koju kaasa viia. "Meie kooli kokad on valmis toitu jagama, aga lastevanematele olen pannud südamele, et nad langetaks oma pere turvalisusega seotud otsused iseseisvalt," ütles Pelgulinna gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur.

Toidust huvitatud õpilastel tuleb end eKooli kaudu registreerida, sest toitu tellitakse vastavalt soovijate arvule. Koolid teavitavad peresid toidu kättesaamise viisist eKooli ja kodulehe kaudu.

"Õpilastele on antud teada, et see võimalus on olemas, ja nad võivad ennast kirja panna," ütles linnapea Mihhail Kõlvart. "Õpilased saavad koolitoidu kaasa mitte sööklast,  vaid oma kooli määratud paigast. Tasuta koolitoit peabki kõigile kättesaadav olema. Ükskõik, kas on laste vanemad pikalt tööl või tekib neil kodus tööta olles majanduslikke raskusi, me peame õpilastele nende soovi korral sooja toitu pakkuma. Nii on lapsel kasvõi üks soe söögikord päevas."

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev lisas, et kuna paljudele lastele on koolilõuna ainuke soe toit päevas, ei saa neid sellest ilma jätta. "Kõige tähtsam on praeguses olukorras hoolimine ja abi jõudmine lasteni, kes seda kõige rohkem vajavad," lausus ta. "Palume sealjuures koostööd nii koolidelt kui ka peredelt."

Kahe Lasnamäe kooli direktor Andrei Kante ütles, et esimesel koolilõuna jagamise päeval oli nende koolis 47 soovijat, kellele pakiti lõunatoit karpi ja anti kojuviimiseks üle. "Praegu kaardistame vajadust," ütles Kante ja lisas, et tema juhitavates koolides käisid ka teiste koolide õpilased lõunat kaasa võtmas. "Võib-olla on mõttekas õpilased üldse mõnda teise kooli suunata."

Prantsuse lütseumi direktor Peter Pedak ütles, et loodab  teha teiste koolidega koostööd. "Et meil on ülelinnaline kool, püüame korraldada nii, et abivajav laps saab toidu kätte oma elukohale lähimast koolist, mitte ei pea selleks sõitma tingimata kesklinna," mainis Pedak.
21. Kooli direktor Meelis Kond ütles, et õpilaste vanematel paluti lõunasöögisoovist eKoolis teada anda. "Meie koolis soovis vaid kolm last sooja lõunat, seega otsustasime Kadrioru gümnaasiumiga koostööd teha," lausus Kond.

"Esialgu ei ole vajadus koolitoidu järele tõenäoliselt väga suur, võib-olla 10%," möönis ka linnapea. "Samas peame arvestama, et see vajadus võib kasvada. Peame olema selleks valmis."

Kadrioru saksa gümnaasiumi direktor Imbi Viisma ütles, et neil käis esimesel päeval lõuna järel kaks õpilast.

 

 

 

 Soovijate hulk kasvas iga päevaga


• Esimese kolme päevaga jagasid koolid lastele 2825 toiduportsjonit.


• "Positiivne on, et sööjate arv on iga päevaga kasvanud, meie oleme valmis toitu pakkuma veelgi suuremale hulgale lastele," lausus abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Esimesel päeval jagasid koolid 490 portsjonit, teisel päeval 1117 ning kolmandal 1218.


• Toitu oli möödunud nädalal valmis pakkuma 56 kooli, seda ei tee vaid täiskasvanute gümnaasiumid.


• Tallinna koolides õpib sel õppeaastal 46 234 õpilast.

Laadimine...Laadimine...