Euroopa Liidu uued liidrid astusid ametisse

Euroopa Liidu kesksete institutsioonide uued liidrid astusid pühapäeval ametisse, lubades ühtsemat Euroopat, mis oleks valmis seisma silmitsi suurte väljakutsetega nagu võitlus kliimamuutusega.

Pilt: Scanpix

Euroopa Liidu uued liidrid astusid ametisse (1)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Euroopa Liidu kesksete institutsioonide uued liidrid astusid pühapäeval ametisse, lubades ühtsemat Euroopat, mis oleks valmis seisma silmitsi suurte väljakutsetega nagu võitlus kliimamuutusega.

Sakslanna Ursula von der Leyen sai Euroopa Komisoni presidendiks, võttes ameti üle luksemburglaselt Jean-Claude Junckerilt.

Pühapäeval alustas Euroopa Ülemkogu uue eesistujana tööd ka Belgia endine peaminister Charles Michel, vahetades välja poolaka Donald Tuski.

Euroopa Parlamendi presidendi David Sassoli ja uue Euroopa Keskpanga presidendi Christine Lagarde'i seltsis tähistasid von der Leyen ja Michel oma ametiaja algust Brüsselis üritustega, millega märgiti Lissaboni lepingu 10. aastapäeva.

"Täna saame näidata ülejäänud maailmale ühtset nägu. Suurema kaalu ja suurema sidususega reeglitepõhises maailmas," ütles Michel. "Täna teeme enamat kui vaatame tagasi, me tähistame uut algust, suurema entusiasmi ja lootusega."

Sassoli kutsus EL-i kesksete institutsioonide uusi juhtkondi viima ellu lootusi, mida neile on pannud EL-i rohkem kui 500 miljonit elanikku.

"Peame viimaste kuude lubadused muutma tulemusteks, mis parandavad inimeste elu," ütles ta. "Alates kliimamuutuse vastuvõitlemisest kuni elukalliduse tõusu lahendamiseni, eurooplased tahavad näha reaalset tegevust."

Näidates, et ta on valmis tegelema Euroopa jaoks suurt muret valmistava küsimusega, suundub von der Leyen esmaspäeval Madridi, et osaleda rahvusvahelisel kliimakonverentsil.

"Euroopa Liit soovib olla 2050. aastal esimene kliimaneutraalne kontinent. Euroopa on selles valdkonnas liider ja me teame, et me peame olema ambitsioonikad meie planeedi heaks," sõnas ta.

Reedel teeb von der Leyen esimese välisvisiidi ning on valinud selleks Aafrika. Ta kohtub Addis Abebas oma kolleegiga Aafrika Liidus Moussa Faki Mahamatiga, samuti Etioopia presidendi ja peaministriga.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...