Euroopa liikuvusnädal algab Tallinnas rattasõiduvõistlusega

"Ma usun, et ka seekordne üleeuroopaline algatus Social Biking Challenge innustab meie sportliku hingega rattureid ja loodan rohket osavõttu," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Euroopa liikuvusnädal algab Tallinnas rattasõiduvõistlusega

Toimetaja: Sandra Lepik

"Ma usun, et ka seekordne üleeuroopaline algatus Social Biking Challenge innustab meie sportliku hingega rattureid ja loodan rohket osavõttu," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. 

Esmaspäeval algatab Euroopa Komisjon üleeuroopalise rattasõiduvõistluse Social Biking Challenge, kus Tallinn osaleb sel aastal esimest korda. Kolm nädalat kestev võistlus langeb kokku Euroopa liikuvusnädala ja Euroopa spordinädalaga ning lõpeb 6. oktoobril. 

Rattasõiduvõistluse eesmärk on muuta jalgrattasõit sotsiaalseks harjumuseks ning suurendada jalgratturite võrgustiku loomisega jalgratast kasutavate eurooplaste arvu. Võistlus edendab osalejate kehalist aktiivsust ja suunab kasutama jalgratast kui säästvat sõiduvahendit. Võistlusel osalemiseks on loodud rattasõidu jälgimise rakendus BikePrints, mis on saadaval Google Play ja Apple’i rakendusepoodides. Rakendus võimaldab kasutajatel pidada arvestust oma sõitude üle ja võistelda kolme nädala jooksul nii oma linna kui ka teiste Euroopa linnade osalejatega. Osalejad võivad sõita üksi, paaris või rühmas ja teenida punkte läbitud vahemaa alusel. Teenitud punktid lähevad arvesse auhindade jagamisel.

Võistlusel Social Biking Challenge on kolm etappi. Üksiksõit kestab 16.–22.09.2019. Osaleja jälgib oma sõite ja teenib punkte nädala jooksul läbitud kilomeetrite eest.

Paarissõit kestab 23.–29.09.2019. Osaleja jälgib oma sõite ja teenib punkte nädala jooksul läbitud kilomeetrite eest. Osaleja moodustab paari kas sõbraga või mõne teise rakenduses registreeritud osalejaga. Selles etapis saavad osalejad teenida kahte tüüpi boonuspunkte: ühise teekonna boonuspunkte (1 km = 2 punkti) teenitakse siis, kui osaleja järgib oma partneri marsruuti (mitte samal ajal), ja ühise rattasõidu boonuspunkte (1 km = 3 punkti) teenitakse siis, kui paar sõidab koos (samal ajal).

Rühmasõit kestab 30.09.–06.10.2019. Osaleja jälgib oma sõite ja teenib punkte nädala jooksul läbitud kilomeetrite eest. Osaleja moodustab neljaliikmelise rühma kolme sõbraga või teiste rakenduses registreeritud osalejatega. Selles etapis saavad osalejad teenida kahte tüüpi rühma boonuspunkte: ühise teekonna boonuspunkte (1 km = 2 punkti) teenitakse siis, kui vähemalt kaks rühmaliiget sõidavad sama marsruuti (mitte samal ajal), ja ühise rattasõidu boonuspunkte (1 km = 3 punkti) teenitakse, kui vähemalt kaks rühmaliiget sõidavad koos (samal ajal).
Tallinna osavõtjate vahel loositakse välja 30 auhinda: mida rohkem osaleja rattaga sõidab, seda rohkem punkte ta teenib. Iga etapi lõpus loositakse välja kümme auhinda. Mida rohkem on osalejal punkte, seda suurem on tema võimalus võita. Euroopa parimatele jalgratturitele kingitakse Euroopa komisjoni poolt ka  jalgrattad (kokku seitse auhinda).

Täpsem info ja võistluse reeglid on leitavad veebilehelt.

Klandorf tuletas meelde, et tallinlased on jalgrataste propageerimise võistlustel varemgi edukalt esinenud. "Kui Bologna linn korraldas 2012 aasta mais MIMOSA projekti raames võistluse "European Cycling Challenge", kus kaardistati jalgartastel läbitud marsruute, siis võttis Tallinnas võistlusest osa 504 ratturit. Võistluse raames läbiti toona 47 364  kilomeetrit, mis tõi tallinna ratturitele võidu," ütles Klandorf. "Ma usun, et ka seekordne üleeuroopaline algatus Social Biking Challenge innustab meie sportliku hingega rattureid ja loodan rohket osavõttu."

Laadimine...Laadimine...