FOTOD! Doktor Andresson: keegi pole enneaegse lapse sünnis süüdi!

"Me üritame peredele selgeks teha, et keegi pole selles süüdi ja oluline on keskenduda lapse ravile ja kasvamisele ning olla optimistlik," ütles Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia osakokonna juhataja Pille Andresson.

Pilt: Ragne Jõerand

FOTOD! Doktor Andresson: keegi pole enneaegse lapse sünnis süüdi!

Ragne Jõerand

"Me üritame peredele selgeks teha, et keegi pole selles süüdi ja oluline on keskenduda lapse ravile ja kasvamisele ning olla optimistlik," ütles Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia osakokonna juhataja Pille Andresson.

Täna tähistati ITK naistekliiniku sünnitusmajas ülemaailmset enneaegselt sündinud laste ja rinnapiimadoonorite päeva.

"Eestis sünnib aastas kokku 700-750  enneaegset last – see teeb 5 -  6, 5 % kõigist sünnitustest. Maailmas on enneaegsete sünnituste osakaal  5-10 % , seega võib öelda, et Eesti on madala arvuga enneaegselt sündinud lastega riik," rääkis Andresson.

Enneaegselt sündinud  laste päeval oli ITK sünnitusosakonnas kosumas 13 enneaegselt ja raske sünnilooga last. Sünnitusmajas kokku aga  kasvamas 46 beebit.

"Kõik käis nii kähku – läksin ämmaemanda juurde ja kuna mu proovid polnud korras ja ise olin üleni paistes, siis sündiski beebi 9. novembril, kuigi sünnituse tähtaeg oli alles 17. jaanuaril järgmisel aastal, " ütles värske ema Alla Reimets, kes enneaegsete palatis koos oma abikaasa Valdekoga pisikest Kaia-Liisat oma rinnal südame lähedal soojas hoidis.

"Meil on emad 24 /7  oma laste juures ja nii nad istuvadki ema-isa, tita kaisus. See on väga oluline tegur enneaegsete ravis, et vanematel oleks  võimalus lapse juures olla, temaga  rääkida, teda puudutada, silitada ja kaasa rääkida lapse ravis," rõhutas doktor Andresson. 

 

Vaprad emad annetavad piima

"Alguses on šokk, et sündis enneaegne laps, aga kohe tuleb tegutsema hakata – laps on ju see kellel on abi vaja," ütles ka Katrin Abori, kelle enneaegselt sündinud laps on tänaseks juba kaheksa kuune.

"Kõige rohkem aitas mul olukorraga toime tulla abikaasa, aga suur tänu ka kõigile haigla töötajatele ja teistele emadele, kes hea nõuga toetasid," lisas Abori.

Katrin Aborist sai tänu enneaegselt sündinud lapsele ka rinnapiimadoonor. "Kuna piim oli olemas, aga beebi süüa ei saanud vaid teda toideti sondiga, siis  tuligi mõte annetada ülejääv piim rinnapiima panka, et saaksin aidata ka teisi enneaegselt sündindu beebisid," ütles Abori.  Tänase päeva seisuga on ITK rinnapiima panka kokku annetatud ligi 200 liitrit piima.

 

Soovipuu kannab headust

Kuigi ITK sünnitusosakonnas on juba kaua aega olnud kena traditsioon panna stendile enneaegselt sündinud laste fotod  koos nende fotoga, kus nad on kenasti kosunud, pandi täna alus veel ühele soojale traditsioonile. "Siin seinal saab olema meie soovipuu  ja siis saavad kõik inimesed kirja panna oma head soovid enneaegsetele lastele ja nende vanematele – esimesed head soovid pani täna siia kirja meie haigla enda juhtkond," lisas Andresson.

14images
Laadimine...Laadimine...