FOTOD! Isa ja poeg Pentti ja Jani Koskinen Tallink Megastaril: "Tulime ostma suveks jooke, sest nüüd saab jälle Eestisse"

Soomlased saavad jälle Eestisse, aga nad eelistavad käia siin vaid kruiisil, sest maale astudes peaksid nad jääma Soome naastes kaheks nädalaks kodukarantiini.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Isa ja poeg Pentti ja Jani Koskinen Tallink Megastaril: "Tulime ostma suveks jooke, sest nüüd saab jälle Eestisse" (1)

Sami Lotila

Soomlased saavad jälle Eestisse, aga nad eelistavad käia siin vaid kruiisil, sest maale astudes peaksid nad jääma Soome naastes kaheks nädalaks kodukarantiini.

20images

Üle pika aja said soomlased esmaspäeval jälle Eestisse. Kuigi seda võimalust kasutasid vähesed, oli Tallinna-laevadel rahvast üllatavalt palju.

Asi on selles, et välismaal ja ka Eestis käivad soomlased peavad Soome naastes jääma kaheks nädalaks kodukarantiini. Karantiinikohustus aga ei kehti neile, kes käivad vaid kruiisil, ehk püsivad terve reisi vältel laeva peal.

Näiteks Tallinki kruiisid on käesoleval nädalal mitmel päeval isegi välja müüdud.

Mõõdukalt palju lõbureisijaid

Esmaspäeva hommikusel Tallink-reisil Helsingist Tallinna oli laeva peal mitusada inimest. Suur hulk oli neist muidugi rekkajuhte, aga ka lõbureisijaid oli mõõdukalt palju.

Helsingi Läänesadama pooltühjas reisiterminaalis seisis enne reisi üks Soome piirivalvur, aga ka kaks tema ametivenda Eestist. Eesti piirivalvurid kõnetasid terminaalis eestlasi, paludes neid näidata isikut tõendavaid dokumente, aga soomlasi nad ei tülitanud.

Laeva peal oli koroonaaja märgina baarides ja restoranides vähendatud istekohtasid.

Mõnel ettekandjal olid näomaskid, aga sugugi mitte igaühel. Desinfitseerimisvahendeid oli hästi saadaval igal pool ja laeva infotahvlid tuletasid meelde nende tähtsust. Koristajaid oli tööl tavalisest rohkem.

Kõigil reisijatel koroonahirmu polnud. Ükski naine köhis häälekalt kogu reisi aja nii, et pisarad vaid lendasid. Tema reisikaaslasi tema köhimine ei kuidagi häirinud.

Esmaspäeval kl. 10.30 Helsingist väljunud Tallink Megastari peale olid hüpanud ka Leea ja Veijo Juntunen Helsingi Pasilast. Nad ütlesid, et on pensionil ja aega reisida on palju. Tallinnas käivad nad tavaliselt umbes kord kuus.

"Tulime laevale, sest nüüd on see jälle lubatud. Oleme vaid kruiisil, ehk püsime laeval terve reisi aja. Maale meie ei Eestis astu," kõnelesid nad.

"Teame ju hästi, mis on reeglid. Meie ei soovinud sellist reisi, kus käiakse Eestis päriselt, sest Soome naastes peaksime jääma 14 päeva ajaks karantiini. Seda meie ei soovinud," laususid reisihimulised pensionärid.

Juntunenid istusid pooltühjas laevapubis aknalauas ja rüüpasid vaikselt oma longero’sid – mis Leea arvates on umbes sama kallid kui Soomes.

Õhkkond pubis oli unine

Ei mäletagi, millal oli laevaalkohol veel soodne, välja arvates laeva poest kaasa ostetud kraam. Kindlasti ka meie teeme laeval sisseoste, aga alles siis, kui sõidame tagasi Soome poole. Alkoholi siiski vaevalt ostame," naeratas Leea.

Nad ütlesid, et on Tallinki püsikliendid ja said Tallinkilt pühapäeval e-maili, mis tuletas meelde, et nüüd saab soomlane jälle Eestisse vabalt ja reisile võib ka võtta kaasa oma auto.

E-mail andis nõu, et tasub sõita autoga laeva peale ja siis toob laeva personal alkoholi otse autosse," meenutas Leea.

Õnneks ei meil ole autot, nii ei tekkinud mingisugust soovi osta autotäis alkoholi," kommenteeris seevastu Veijo.

Leea järgi laeva peal oli tavalisest vähem rahvast, aga autosid sõitis peale sama palju kui kunagi varem ja kõik autod polnud sugugi rekad.

Laevapubi ettekandja vaatas laeva peale sõitvaid sõiduautosid ja ütles vaikselt, aga ülima rõõmuga, et ha-ha-haa, kõik nad tulevad siia meile.

Kirgast kraami ja veini

Suure koguse alkoholi ostsid Megastaril Pentti ja Jani, isa ja poeg, Koskinen, kes on pärit Kotka linnast Lõuna-Soomest.

"Tihti me ei käi Tallinnas, aga nüüd tulime. Tahtsime osta suveks jooke. Viimati käisin Eestis poolteist aastat tagasi," rääkis Pentti lükates oma ostukäru autodekile oma auto poole.

Kärus oli tal, nagu ta ise ütles, "kirgast kraami pluss veini". Jani-pojal tema kõrval oli ka käru, mille sisaldas samasugust kaupa.

"Oleme kruiisil, ehk maale meie ei astu. Laevareisil on alati tore käia. Siin laeval on kõik, mis meie oma Eesti-reisil vajame. Maal, Tallinnas, käime võib-olla jälle järgmine kord," muheles Jani.

Teame küll hästi, et Eestis maale astudes peaksime jääma Soomes kaheks nädalaks kodukarantiini. Seda meie ei muidugi soovi mitte mingil juhul.

Tallink Megastari hommikusel reisil oli eestlasi ja soomlasi enam-vähem võrdselt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...