FOTOD ja VIDEO! Järveotsa lasteaia lapsed saavad taas ujumise algõpet

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson ja Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo tutvusid Järveotsa lasteaias rekonstrueeritud basseiniga.

Pilt: Dmitri Povilaitis

FOTOD ja VIDEO! Järveotsa lasteaia lapsed saavad taas ujumise algõpet

Video: Dmitri Povilaitis

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson ja Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo tutvusid Järveotsa lasteaias rekonstrueeritud basseiniga.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul on Haaberstis 8 munitsipaallasteaeda ja neist kolmes on nüüd töökorras basseinid, mis pakuvad lasteaialastele ujumise võimalust. "Järveotsa lasteaia bassein töötas viimati kümme aastat tagasi ja seetõttu ei saanud lasteaed anda lastele eluks nii olulist ujumise algõpet. Paljuski tänu linnavolikogu esimehe Kalev Kallo initsiatiivile on nüüd bassein renoveeritud. Kõik aiarühma lapsed, kes selles lasteaias käivad saavad ujumise algõpet ning on enne kooli minekut omandanud ujumise algtaseme," ütles Jürgenson.

29images

Tallinna Linnavolikogu esimehe Kalev Kallo sõnul on ta aastaid seisnud selle eest, et Haaberstis ja Tallinnas tervikuna saaksid lasteaedade ujumisbasseinid töökorda ning lasteaiad saaksid lastele õpetada ujumise algõpet. "Rõõm on tõdeda, et Järveotsa lasteaed väärtustab laste tervist, vaimset ja füüsilist heaolu. 2012. aastal liitus lasteaed Tervist Edendavate Lasteaedade võrgustikuga. Laste liikuvus ja füüsiline võimekus on tänapäeval vähenenud. Basseini renoveerimine ja korda tegemine on lisaväärtus, mida üks lasteaed saab pakkuda, lisaks liikumistegevustele õues ja spordisaalis," lisas Kallo.

Tallinna Järveotsa Lasteaias käivad ujumas kõik aiarühma lapsed, alates kolmandast eluaastast. Ujumistunnid toimuvad igale rühmale kord nädalas. Lasteaia üks peamisi eesmärke on laste tervise edendamine, õpetada lapsi veekartusest üle saama ja et lapsed naudiksid ujumistegevust. Tegevused toimuvad vastavalt laste vanusele ja arengutasemele.

Renoveerimise käigus vahetati välja normidele mitte vastavad basseiniseadmed. Kontrolliti üle olemasolev vee- ja kanalisatsioonisüsteem ning elektrisüsteem. Vahetati välja normidele mitte vastav ventilatsioonisüsteem. Basseiniruumis, koridoris, ventilatsiooniruumis ning riietus- ja pesuruumis teostati üldehituslikke töid.

 

Laadimine...Laadimine...